Construire fortist

DeletedUser

Guest
salutare, cat mai ajuta tintirea in luptele de fort? eu sunt caracter duelist si am atributele toate pe putere si punctele pe tintire, reflex, rezistenta, deci eu la fort, in haine de fort, am ceva de geunul, 60-70 conducere, 60-70 ascundere, 150-160 perseverenta si 150-160 tintire, si la forturi, am lupte in care dau peste 10k dmg (cu premiu pe caracter) si 18-22 lovituri date si 8-12 ratate, dar am si lupte in care dau 4k-5k dmg cu 12-13 lovituri date si 19-20 ratate, si am observat ca nu difera foarte mult daca sunt in atac sau in apare, ca ma gandeam ca ar trebui sa fiu mai bun pe atac, avand perseverenta mai mare...deci cat de mult influenteaza tintire, ca la mine asta cred ca imi da diferentele asa mari de la lupta la lupta?
 

DeletedUser5520

Guest
Deci, cu aceasta noua formula , unui aventurier (ca mine) , ii convine sa-si imparta punctele pe perseverenta si ascundere? sau numai ascundere?
 

DeletedUser

Guest
Se va descurca la forturi un aventurier cu full PUTERE, iar punctele distribuite in mod egal pe ascundere/conducere/viata si cu set jeremiah johnson + set aur
 

DeletedUser

Guest
deci nu stie nimeni, cat mai conteaza tintirea la fort?cu un build bun ptr duelist cine ma ajuta si pe mine?
 

DeletedUser

Guest
deci nu stie nimeni, cat mai conteaza tintirea la fort?cu un build bun ptr duelist cine ma ajuta si pe mine?

ATAC:

Tintire:25+Perseverenta^0.6+Conducere^0.5+Tintire^0.4

Ferire:15+Perseverenta^0.6+Conducere^0.5+Ferire^0.4

APARARE:

Tintire:25+Bonusul turnului/zidului/etc+Ascundere^0.6+Conducere^0.5+Tintire^0.4

Ferire:15+Bonusul turnului/zidului/etc+Ascundere^0.6+Conducere^0.5+Ferire^0.4

^ = la puterea

Stiind astea, poti sa-ti faci un build singur, n-o sa iei mura-n gura.
 

DeletedUser24731

Guest
Felicitari

Daca urmati aceste builduri riscati lesin din 3 in 3 dueluri =)))
:shoot: :Ph34r: = :tumble:
 

DeletedUser24343

Guest
Imi ziceti si mie un build? Sunt duelist am 80 pct de atribut si 244 pct indemanare
Ce set imi puteti recomanda ca sa fiu bun?
 

DeletedUser25074

Guest
eu zic sa pui 144 conducere 100 hp full putere si un set george ca e destul de acceptabil
 

DeletedUser24343

Guest
Imi zice si mie cnv cum sa pun cele 244 si 80 pct ca sa fiu bun la fort? stiind ca sunt duelist (cu set McJ)
 

DeletedUser20819

Guest
As avea si eu o intrebare, e normal sa ai 37 rezistenta (pumnul ala :) ) ca duelist, fara vreun item jj sau arma, cu vreo 200 conducere 100 ascundere si 250 perseverenta?
 

DeletedUser24343

Guest
sunt duelist , am set munny si am 80 pct de atribut si 244 pct indemanare
stie cnv cum sa-mi pun atributele ca sa fiu bun la fort? :confused: :shoot:
 

DeletedUser

Guest
intrebare

buna seara
sunt soldat, am 143 atribute cu 398 puncte de indemanare si as vrea sa stiu cum sa pun punctele pentru un reskill complet pe fort. am si pusca de aur insa si setul lui george mcjunkin cu tot cu arme si am citit tot felul de tutoriale insa parerile sunt impartite
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
buna seara
sunt soldat, am 143 atribute cu 398 puncte de indemanare si as vrea sa stiu cum sa pun punctele pentru un reskill complet pe fort. am si pusca de aur insa si setul lui george mcjunkin cu tot cu arme si am citit tot felul de tutoriale insa parerile sunt impartite



ma lamureste si pe mine cineva in aceasta privinta sau lumea doar citeste si se rezuma la atat ? citeam undeva tot in acest topic ca merg puse atributele pe putere si punctele de indemanare pe viata,insa nu sunt sigur ca iese ceva bun,tocmai de aceea am postat si aici. astept
 

DeletedUser19580

Guest
ma lamureste si pe mine cineva in aceasta privinta sau lumea doar citeste si se rezuma la atat ? citeam undeva tot in acest topic ca merg puse atributele pe putere si punctele de indemanare pe viata,insa nu sunt sigur ca iese ceva bun,tocmai de aceea am postat si aici. astept

73 mobilitate,70 putere,200 pe hp si poti baga restu pe conducere
 

DeletedUser

Guest
Salut! pentru un aventurier de lvl 84 cu 90 atribute si 295 indemanari fara pusca(winchester de precizie) + setul george mcjunkin (fara pantaloni) ce build imi recomandati? :whistle:

Astept sugestiile voastre :D .
 
Sus