Desene animate vechi

DeletedUser

Guest
Mie imi placea mult: Copiii de la 402.
Viata cu Loui (sau cum se scrie)
Piratul Jack cel Teribil,episodul meu preferat Insula pufoasa si roz
cei cu andy :)

PS: imi place hanna. Ma rog imi plac belelele in care se baga....imi place idea mai mult :)
Mi se pare funny, cateodata

Si mie-mi placea episodu' =)) cica:"HEY!!!Nu cumva esti un pirat?"
"Nu,sunt supa la plic -.-'' "OH,bine atunci:Dnu puteam sa te conduc daca erai pirat" =))=))=))

EDIT:Si-mi mi-am mai amintit de un desen:Wunchpunch cum era cu pisica si corbu' si vrajitorii aia 2 condusi de greieru' ala:smile:)si cum "Matusa Noah" le spunea ghicitori sa dezlege cazu' si sa rupa vraja facuta de vrajitoru' "Bubonic" si "matusica"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
tot din Insula pufoasa si roz
"Buna mititelule, deci tu esti paznicul comori fabuloase.Pai nu pari nici mare nici dur"
ursuletu: "PAi da am fost blonavior" (ce imi place replica asta)
 

DeletedUser

Guest
Yu-Gi-Oh era fenomenal:D
Si ala de pe Cartoon Network..Cu Bidamani..Cu unu ca o pisica Yamato..cu un Bidaman Colbalt Blade parca..Era fenomenal:X

vaai merci ca miai aminti...nu are cineva un link cu desenul?va rog mult de tot...
 

DeletedUser7994

Guest
stie cineva cum se numea episodu la jack piratul cel teribil cand cautau sabia cantatoare?
 

DeletedUser

Guest
Pff...imi placeau yu-gi-oh si viata cu louie,si,mai erau cateva...dar nu mai stiu cum se numeau :(
 

DeletedUser

Guest
Ed , Edd,Eddy and Stupid Dog (caine prost) mi-au placut cel mai mult :)

Miuriel mie foame :eek:

Eustache baiat prost :)
 

DeletedUser

Guest
eu ma uitam pe tvr1 la dragon ball z ,pe fox kids la Dosarele Secrete ale Câinilor Detectivi , Robogândăcelul, Peter Pan şi piraţii,Pisoiul Eek,walter melon si pe cartoon network la Nume de Cod: Clanul Nebunaticilor de Alături,Negrele aventuri ale lui Billy şi Mandy,Ed, Edd şi Eddy,Gemenii Cramp,Colegul meu de sală e o maimuţă,Curaj, câinele cel fricos,Tabăra Lui Lazlo,Laboratorul Lui Dexter la astea ma uitam :D
 

DeletedUser

Guest
the best VIATA CU LOUIE:cool:

Da frumos desen...eu ma uit pe youtube din cand in cand...este super..

ON va mai aduceti aminte desenele cu
Pantera Roz
Printesa SISSI
In jurul lumii in 80 de zile
Piratul Jack cel teribil
 

DeletedUser

Guest
Da.....Imi placea tare mult in jurul lumii in 80 de zile ala cu Wili Foc(sau cum se scrie) mojordomul lui si ala mic.....Ce vremuri....Ce vremuri


Inca sunt desene mai vechi putin pe DDTV de dimineata pana pe la 7 sau 8
 

DeletedUser

Guest
va mai amintiti desenelul acela animat in care un baiat rau a fost micsorat pana la piti piti(nu mai mult de 10-15 cm) de calatorea cu gasca sau lebada:(( nu-mi mai amintesc
 

DeletedUser

Guest
hai louie spune-ne ce-ai mai facut, prin ce peripetii ai mai trecut, viata cu louie, louie...e viata cu loooouiee.

copii de la 402 sau ce numar era in fine :))

tom si jerry + bugs bunny

Old times
 

DeletedUser

Guest
va mai amintiti desenelul acela animat in care un baiat rau a fost micsorat pana la piti piti(nu mai mult de 10-15 cm) de calatorea cu gasca sau lebada:(( nu-mi mai amintesc

Nils Holgerson il cheama. Exista si cartea, de Selma Lagerlorf, Ceva cu minunatele lui aventuri prin Suedia
 

DeletedUser5250

Guest
the best VIATA CU LOUIE:cool:

"Louie, ţi-ai făcut temele?"
"Nu tată, sunt sigur că nu!"
"Bine, drept pedeapsă mă ajuţi la maşină."

A doua zi.

"Louie, ţi-ai făcut temele?"
"Da tată, sunt sigur că da!"
"Bine, atunci ai timp să mă ajuţi la maşină."
:D:D
 

DeletedUser

Guest
"Louie, ţi-ai făcut temele?"
"Nu tată, sunt sigur că nu!"
"Bine, drept pedeapsă mă ajuţi la maşină."

A doua zi.

"Louie, ţi-ai făcut temele?"
"Da tată, sunt sigur că da!"
"Bine, atunci ai timp să mă ajuţi la maşină."
:D:D

Nu era cumva invers?:D
 

DeletedUser

Guest
erau mai demult ,inainte de 99 dupamasa (cand veneam de la gradi :D ) pe fox kids niste desene enervante, Button Nose sau ceva de genu. sau era clubul savantului nebun. isi mai aminteste cineva de ele?
imi placeau creepy crawlers, peter pan, pinocchio, dbz, viata cu louie si erau pe tvr 1 niste desene cu delfini
 
Sus