Despre Console Gaming

DeletedUser

Guest
Un topic despre console...
Xbox,PlayStation,Wii...
Speram sa nu il inchida adminii....
Niste intrebari:
Ce sa imi cumpar dintre Xbox360 sau PlayStation3?
Eu as tinde spre PlayStation3 deoare Windows 8 va putea rula jocuri pt xbox...
Cum sunt preturile jocurilor pt xbox360 sau playstation3?
Eu am auzit ca sunt mai ieftine cele pt xbox360.
 

DeletedUser

Guest
Avem deja topic pentru gaming,deci topicul asta e inutil.
 

DeletedUser8304

Guest
eu am ps3 si sunt foarte multumit de el, prin magazinele prin care am fost erau mai ieftine jocurile pentru ps3....
 

DeletedUser9859

Guest
Jocurile au cam acelasi pret, depinde de joc.Pe xbox ai mai multe jocuri exclusive decat pe ps3, da' eu zis ca tot ps3-ul e mai bun.
 

DeletedUser

Guest
Un topic despre console...
Xbox,PlayStation,Wii...
Speram sa nu il inchida adminii....
Niste intrebari:
Ce sa imi cumpar dintre Xbox360 sau PlayStation3?
Eu as tinde spre PlayStation3 deoare Windows 8 va putea rula jocuri pt xbox...
Cum sunt preturile jocurilor pt xbox360 sau playstation3?
Eu am auzit ca sunt mai ieftine cele pt xbox360.

Daca vor merge de pe X360 pe W8 inseamna ca este un avantaj, deci nu inteleg de ce ai alege PS3, mai ales ca ai zis ca si cele pe X360 sunt mai ieftine. +Ca [,] controlerul de la Xbox este mai bun ca dualshockul. Ti-as sugera sa iei X360 daca ce ai zis tu e adevarat.P.S. In topicul Gaming se includ si consolele, pentru ca este gaming, nu pcgaming.
 

DeletedUser

Guest
Jocurile au cam acelasi pret, depinde de joc.Pe xbox ai mai multe jocuri exclusive decat pe ps3, da' eu zis ca tot ps3-ul e mai bun.

Te contrazic,numarul exclusivitatilor este mult mai mare pe PS3 decat pe xbox.Xbox din partea mea nemodat este praf deoarece cere mult prea mult pentru ce ofera ( Netul trebuie platit + Jocurile extrem de scumpe + Probleme tehnice).
Probabil se referea la Xbox,la faza cu windows 8.
Iti recomand sa iti cumperi consola,dar mai asteapta putin pentru ca se vor ieftini radical,eu am PS3.Succes
 

DeletedUser16869

Guest
Iti recomand Xbox360.
E mai ieftin (cel de 250 GB este 899 LEI); este mai silentios decat un PS3; are un minus, deoarece grafica este putin, doar putin inferioara PS3-ului; controller-ul Xbox este net superior celui de PS3.

Deci, mai bine te indrepti spe un Xbox.
 

DeletedUser8304

Guest
Iti recomand Xbox360.
E mai ieftin (cel de 250 GB este 899 LEI); este mai silentios decat un PS3; are un minus, deoarece grafica este putin, doar putin inferioara PS3-ului; controller-ul Xbox este net superior celui de PS3.

Deci, mai bine te indrepti spe un Xbox.

xbox-ul este mai scump ca un ps3, controller-ul de la xbox arata ca naiba + ca e 25 E unul.
images

images

cel de ps3 mi se pare mult mai comod.
 

DeletedUser

Guest
xbox-ul este mai scump ca un ps3, controller-ul de la xbox arata ca naiba + ca e 25 E unul.
images

images

cel de ps3 mi se pare mult mai comod.

Ala este un controller de Xbox foarte vechi. Asta e un controller de Xbox:
xbox-360-controller-recovers-stolen-console.jpg

Si, da este superior Dual Shockului(Controller PS3)
 

DeletedUser

Guest
Eu recomand Ps3. Controlerl imi place mai mlt( ai analoagele unu langa altu), multi gratis, nu platit, grafica mi se pare la fel. Exlcutivitatile de Ps3 imi plac mai mult ( GoW si Uncharted sunt bestii din cate stiu eu). Si faza cu RRod, sa stiti ca si Ps3 poate da Ylod( yellow light of death)
 

DeletedUser

Guest
Din proprie experienta, si ca detinator al ambelor gamepad-uri, iti spun ca cel pentru X360 este net superior fara doar si poate;).
Atat la capitolul comfort, cat si la folosinta in jocuri.
 

DeletedUser8304

Guest
Din proprie experienta, si ca detinator al ambelor gamepad-uri, iti spun ca cel pentru X360 este net superior fara doar si poate;).
Atat la capitolul comfort, cat si la folosinta in jocuri.

m-am jucat pe xbox si nu mi se pare prea comod[controller-ul], controller-ul de la ps3 iti ofera mai multa comoditate. bla,bla,bla fiecare cu parerea lui...
 

DeletedUser19397

Guest
m-am jucat pe xbox si nu mi se pare prea comod[controller-ul], controller-ul de la ps3 iti ofera mai multa comoditate. bla,bla,bla fiecare cu parerea lui...

Credema ca si eu am controller de xbox360 si am avut in mana si controller de ps3 si de ps2 si cum spunea beri cel de la x360 este mult mai bun. Obisnuieste-te cu ideea, de asemenea pc>xbox360>ps3
 

DeletedUser

Guest
Te contrazic,numarul exclusivitatilor este mult mai mare pe PS3 decat pe xbox.Xbox din partea mea nemodat este praf deoarece cere mult prea mult pentru ce ofera ( Netul trebuie platit + Jocurile extrem de scumpe + Probleme tehnice).
Probabil se referea la Xbox,la faza cu windows 8.
Iti recomand sa iti cumperi consola,dar mai asteapta putin pentru ca se vor ieftini radical,eu am PS3.Succes

auzi acolo cica trebe platit netul. :))
EU am vazut jocuri si cu 1oo ron.
Acuma strang bani pentru Naruto Sun Generations care e 250 de lei.
AM vazut la un prieten care are de amandoua si pot sa spun ca se completeaza reciproc.
cu xbox360 poti face mai multe lucruri la anumite jocuri iar la ps3 la altele.
La ps3 e mai buna grafica
Preturi sunt cam la fel(la jocuri)
La xbox ai avantajul ca iti cumperi si kinnect care e 300ron si sunt o gramada de jocuri.
La ps3 ai o camera banala
 
Sus