Despre Console Gaming

DeletedUser

Guest
Eu recomand Ps3. Controlerl imi place mai mlt( ai analoagele unu langa altu), multi gratis, nu platit, grafica mi se pare la fel. Exlcutivitatile de Ps3 imi plac mai mult ( GoW si Uncharted sunt bestii din cate stiu eu). Si faza cu RRod, sa stiti ca si Ps3 poate da Ylod( yellow light of death)

YLOD la versiunea slim nu sa prea intalnit...mai ales la 320 gb...exclusivitatile sunt mai bune ptr ps3...
 

DeletedUser

Guest
m-am jucat pe xbox si nu mi se pare prea comod[controller-ul], controller-ul de la ps3 iti ofera mai multa comoditate. bla,bla,bla fiecare cu parerea lui...

Nu ti se pare prea comod pentru ca esti obisnuit cu PS3.De ce crezi ca nu se combina retelele de jocuri ? Crezi ca le e greu sa combine retelele de joc X360 si PS3? Ar putea sa o faca, si le-ar eisi in avantaje, dar e useless.Ambele console pot rula BF3, right? Daca playerii X360 si PS3 s-ar juca, PS3 ar fi dominat de X360 pt. ca controllerul este usor de folosit.
 

DeletedUser

Guest
Nu ti se pare prea comod pentru ca esti obisnuit cu PS3.De ce crezi ca nu se combina retelele de jocuri ? Crezi ca le e greu sa combine retelele de joc X360 si PS3? Ar putea sa o faca, si le-ar eisi in avantaje, dar e useless.Ambele console pot rula BF3, right? Daca playerii X360 si PS3 s-ar juca, PS3 ar fi dominat de X360 pt. ca controllerul este usor de folosit.

Gamepadul de la ps3 mi se pare mai bun pentru ca :

1-Butoanele sunt asezate mai confortabil.Mi imi place sa stau cu degetul de la mana stanga mai sus decat cel de la mana dreapta.
2-E mai aerisit.Poti sa il ti comod fara sa iti pui intreaga mana pe el.
3-Nu ii trebuie baterii.
 

DeletedUser

Guest
Nici cel de la X360 nu are baterii, decat varianta fara fir.Ca si aspect ergonomic, joaca-te cu un gamepad de X360 macar 2 saptamani, si ai sa vezi ca ii este superior.
Eu am ambele gamepad-uri, le-am folosit la PC, modelul de la PS3 exact nu il am, dar e acelasi model cu exact aceleasi functii, sub alt branding.Cel de la X360 e si mult mai compatibil cu jocurile de pe PC.
 

DeletedUser

Guest
Oricum,depinde de fiecare.La unii li se pare mai comod unul,la altii celalalt.
 

DeletedUser

Guest
auzi acolo cica trebe platit netul. :))
EU am vazut jocuri si cu 1oo ron.
Acuma strang bani pentru Naruto Sun Generations care e 250 de lei.
AM vazut la un prieten care are de amandoua si pot sa spun ca se completeaza reciproc.
cu xbox360 poti face mai multe lucruri la anumite jocuri iar la ps3 la altele.
La ps3 e mai buna grafica
Preturi sunt cam la fel(la jocuri)
La xbox ai avantajul ca iti cumperi si kinnect care e 300ron si sunt o gramada de jocuri.
La ps3 ai o camera banala

Nu trebuie platit netul, decat subscriptia la Xbox Live, fara ea nu faci nimic, si aia e scumpa ca dracu.La capitolu' asta sunt de acord cu sustinatorii PS3, daca ai de gand sa te joci online, si nu vrei sa platesti, PS3-ul este o optiune MULT mai buna.
 

DeletedUser

Guest
Ps3 slim 250 gb + joc uncharted2+joc dirt2=1.049 lei...merita?...+ ca adaca il iau este reducere de 50% la jocuri...
 

DeletedUser

Guest
Cum sa nu fie convenabil.Ps3 e cu mult mai bun xbox.Si are si reduceri,grafica mai buna.Unu care nare ce face cu bani ia un xbox.
Uite ce trebuie sa faci cu xbox dupa cel cumperi:
xbox:boone::boone::boone::boone:

Am scris numele ca nam putut pune consola.
 

DeletedUser

Guest
Cum sa nu fie convenabil.Ps3 e cu mult mai bun xbox.Si are si reduceri,grafica mai buna.Unu care nare ce face cu bani ia un xbox.
Uite ce trebuie sa faci cu xbox dupa cel cumperi:
xbox:boone::boone::boone::boone:

Am scris numele ca nam putut pune consola.

Nu e asa, nu stiu ce legatura au reducerile, dar grafica, ce legatura are grafica?
V-am auzit pe multi spunand ca grafica e mai buna. GRAFICA DEPINDE DE SOFTWARE, NU DE HAR***RE. E una ca PS3-ul arata in mod diferit imaginea (nu mai bine, diferit), pentru ca X360 o arata putin,dar foarte putin, si totusi observabil mai intunecata.Si BTW, jocurile au acelasi pret.Dar sa nu uitam
XBOX=Kinect. Kinect=O diversitate de chestii noi de Entertainment, nu doar gaming. printre care, showri TV, muzica si alte chestii.Plus Kinect Voice, cu care poti controla EA Sports cu vocea(daca poti sa pronunti bine in engleza).
Dar oricum, cel mai bun ramane PC.
 

DeletedUser

Guest
un play station 3 pe care sa mearga jocurile mai noi... are cnv un link?
 

DeletedUser

Guest
Eu zic ca nu-si mai are rost discutia.Daca nu aveti bani si nu aveti pic de cunostinte in ale PC-urilor, luati-va console.
Am avut ambele console, nu au nici un uz practic, sunt useless, calitatea jocurilor este sub-mediocra, exclusivele sunt rare, si sunt bune doar 1/5.
 

DeletedUser

Guest
Eu zic ca nu-si mai are rost discutia.Daca nu aveti bani si nu aveti pic de cunostinte in ale PC-urilor, luati-va console.
Am avut ambele console, nu au nici un uz practic, sunt useless, calitatea jocurilor este sub-mediocra, exclusivele sunt rare, si sunt bune doar 1/5.

mda parca vad ce console ai avut :ras:
 

DeletedUser

Guest
mda parca vad ce console ai avut :ras:

De la Dreambox si Nintendo DS pana la Xbox 360 si Playstation 3.
Spre deosebire de voi, stiu sa analizez un joc si sa-i apreciez adevarata valoare, cat si diferenta dintre platforme.
PC>orice, in orice moment al zilei.
Sunt curios ce console ati "avut" voi, doar pentru faptul ca-mi dati impresia a unor copii patetici care n-au nici o idee marunta despre ce vorbesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
De la Dreambox si Nintendo DS pana la Xbox 360 si Playstation 3.
Spre deosebire de voi, stiu sa analizez un joc si sa-i apreciez adevarata valoare, cat si diferenta dintre platforme.
PC>orice, in orice moment al zilei.
Sunt curios ce console ati "avut" voi, doar pentru faptul ca-mi dati impresia a unor copii patetici care n-au nici o idee marunta despre ce vorbesc.

am avut si eu GameBoy cand eram mic:):))....

si ma jucam POKEMON :ras::P
 
Sus