Despre Crafting

DeletedUser

Guest
Care ar fi cea mai potrivita meserie pentru mine daca sunt aventurier, full ascundere?
Si prin cea mai potrivita ma refer la posibilitatea de a gasi produsele necesare craftingului cu buildul respectiv
 

DeletedUser

Guest
Salut, cum fac sa cresc Sansele de la "Nicio sansa" la "Sanse mari" ?? va rog mult, astept un raspuns <3W
 

DeletedUser

Guest
Salut, cum fac sa cresc Sansele de la "Nicio sansa" la "Sanse mari" ?? va rog mult, astept un raspuns <3W

nu poti sa cresti sansele de a castiga un punct de crafting la reteta la care nu mai ai nici o sansa...
trebuie sa inveti retete noi
 

DeletedUser

Guest
fierar

unde gasesc "plumb",imi trebuie ptr. meserie,si nu gasesc decat la piata. am inteles ca e la "Extrage plumb",cine poate sa imi spuna ce indemanari trebuie, nu vad meseria pe harta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19950

Guest
Dar care e mai cel bun craft pentru constructori?Astept raspuns?
 

DeletedUser

Guest
unde gasesc "plumb",imi trebuie ptr. meserie,si nu gasesc decat la piata. am inteles ca e la "Extrage plumb",cine poate sa imi spuna ce indemanari trebuie, nu vad meseria pe harta.

1x vigoare
1x motrica
2x reparare
1x conducere
 

DeletedUser

Guest
auziti?.. tutunul de mestecat de la sarlatan de cate ori poate fi utilizat ca pe db-tw arata semnul intrebarii...:whistle:
 

odm

Cowboy
Daca ati obsevat, deja pe beta se poate ajunge la 650 puncte de crafting, si fiecare meserie mai are inca 3 retete!
 

DeletedUser

Guest
am vazut pe beta.cam greu ca sa ajungi la peste 300 pct de crafting pt noile retete
 

odm

Cowboy
Vad ca cei care se ocupa de acest forum citesc si raspund la intrebari puse si aici.


Va rog frumos sa raspundeti si la ce am intrebat eu, de catava zile.

Se poate gasi si pe lumile roamanesti
Eu de exemplu am Reteta:Indicatii:Realizeaza o piatra pentru slefuit Pe lumea 4, am cumparat-o de la piata.Tot pe lumea 4 este si Reteta:Indicatii:Preapara apa de trandafiri
Tot pe lumea 4, am gasit la munca Reteta:Indicatii:Fabrica elixirul tintirii
Dovada:
retete.jpg
 

DeletedUser

Guest
Pe Colorado am vazut Cina domnului[Cina de gentelman].Se gasesc la negustor/munci , trebuie doar sa ai tu noroc:).
 

DeletedUser

Guest
Sgm am o intrbare: daca eu sunt aventurier si vreau sa fac bani multi dar si multe munci in viitor ce meserie mi sar potrivi ....im spui te rog?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Neavind timp sa joc, am stat retrasa foarte multa vreme, si m-am trezit u lucruri noi, spre rusinea mea nu stiu sa-l pun sa faca crafting :( poate ma trimiteti la un link, multumesc frumos :)
 

DeletedUser

Guest
Eveline-Caracter-Meserie(dupa ce ai ales meseria iti apare tabul cu numele meseriei)
Ca sa vezi cele necesare pe "+" din stanga meseriei si in dreapta cand ai cele necesare iti apare Munceste sau ceva de genul
 

DeletedUser

Guest
Bună ziua/bună seară, în acest tutorial o să explic cum se foloseşte noua "bombă" a westului, craftingul.

1. Ce înseamnă crafting? Unde îl găsesc? Când îl pot folosi?
- Cu acest crafting poţi face diferite poţiuni/unelte/mâncăruri etc, el apare la ......................................................
CRAFTINGUL ESTE ABEA LA INCEPUT, INDATA CE SE AFLA CEVA NOU VOI ADAUGA/MODIFICA.




Obiectele care dau indemanari si atribute ramin permanent sau dispar dupa o munca sau cv de genu?
 

DeletedUser

Guest
Da,tigaia dispare daca o folosesti la crafting,ceea ce e si logic.Este ca si cum ai folosi sa zicem niste ingrediente la un fel de mancare de mai multe ori:up:
 

DeletedUser

Guest
Intrebare

Imi puteti spune daca sunt duelist pe arme de foc axat in mod egal pe duel si batalii pt fort cu indemanari pe impuscare si aspect(50%/50%) ce ar trebui sa aleg?
 
Sus