Despre Crafting

DeletedUser

Guest
Click here. Poate in site ai incredere...


Chiar nu inteleg de ce raspunzi daca nu o faci cum trebuie :(.

Ce vrei sa spui cu acel site, pe care il stiu si eu?

Pe Colorado (acolo joc) ultima reteta de la toate celelalte meserii a fost de multe ori pe piata, unele inca sunt (chiar si in mai multe exemplare). Am la profil un mesaj prin care ofer o suma foarte mare de bani pe ea asa ca sunt aproape sigur ca nu a gasit-o nimeni.

Intrebarea mea e: acesta reteta a fost introdusa in joc? Daca da, va rog aratati si dovada.

De ce este singura reteta care nu a fost "tradusa"? Daca totusi exista de ce se gaseste mult mai greu decat retetele similare de la celelalte meserii?

Poate cineva care chiar stie raspunsul il va da.

Sper ca un oficial sa raspunda si aici, nu doar la toate intrebarile la care raspunsurile au fost date de 100 de ori :(. Scuze pentru ultima mea remarca si sper sa o infirmati.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Chiar nu inteleg de ce raspunzi daca nu o faci cum trebuie :(.

Ce vrei sa spui cu acel site, pe care il stiu si eu?

Pe Colorado (acolo joc) ultima reteta de la toate celelalte meserii a fost de multe ori pe piata, unele inca sunt (chiar si in mai multe exemplare). Am la profil un mesaj prin care ofer o suma foarte mare de bani pe ea asa ca sunt aproape sigur ca nu a gasit-o nimeni.

Intrebarea mea e: acesta reteta a fost introdusa in joc? Daca da, va rog aratati si dovada.

De ce este singura reteta care nu a fost "tradusa"? Daca totusi exista de ce se gaseste mult mai greu decat retetele similare de ma celelalte meserii?

Poate cineva care chiar stie raspunsul il va da.

Sper ca un oficial sa raspunda si aici, nu doar la toate intrebarile la care raspunsurile au fost date de 100 de ori :(. Scuze pentru ultima mea remarca si sper sa o infirmati.

Probabil este pur ghinion ca nu "iti pica" odata, trimite mesaje in alianta/oras, scrie pe forum cu tot cu banii care-i oferi, daca nu ai oras roaga un prieten.
Varianta 2: Lucreaza la munci care are norocul >3500.
Acel link este catre un site ajutator, unde gasesti aproape toate informatiile din joc.
:)
 

DeletedUser

Guest
Probabil este pur ghinion ca nu "iti pica" odata, trimite mesaje in alianta/oras, scrie pe forum cu tot cu banii care-i oferi, daca nu ai oras roaga un prieten.
Varianta 2: Lucreaza la munci care are norocul >3500.
Acel link este catre un site ajutator, unde gasesti aproape toate informatiile din joc.
:)

Nu e adevarat, ce am intrebat eu si ce raspunzi tu...

Te rog nu mai raspunde doar de dragul de a o face. Nu mai raspunde cu lucruri generale care sunt doar tangentiale la intrebarile mele :(.
 

DeletedUser

Guest
Nu e adevarat, ce am intrebat eu si ce raspunzi tu...

Te rog nu mai raspunde doar de dragul de a o face. Nu mai raspunde cu lucruri generale care sunt doar tangentiale la intrebarile mele :(.

Eu unu,nu am auzit pe cineva sa aiba ultima reteta de la fierar,la piata nu am vazut-o niciodata,ori cade al'naibii de greu,ori nu cade..singura lume unde am vazut-o,a fost beta :nesigur:
 

DeletedUser

Guest
Eu unu,nu am auzit pe cineva sa aiba ultima reteta de la fierar,la piata nu am vazut-o niciodata,ori cade al'naibii de greu,ori nu cade..singura lume unde am vazut-o,a fost beta :nesigur:


Din cauza asta am scris si eu aici. Nu mi se pare corect ca celelalte retete sa se gaseasca "la greu" iar asta....

Ar fi frumos ca oficialii nostri sa dea un raspuns clar si sa semnaleze spre reparare, cat mai rapid, acesta eroare. Nu e normal ca toate celelalte ultime retete sa se gasesca de foarte multe ori si doar cea de la fierar sa nu apara. Undeva e o problema si ar fi normal sa ne lamureasca si pe noi.
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu daca e o 'problema'(bug),poate are un drop nasol,sau stiu eu ;)
 

DeletedUser

Guest
Poate ai dreptate si nu e un "bug" dar de ce ar avea doar aceasta reteta un drop imposibil. Cum e posibil sa nu fi picat barem o singura reteta pe o lume?

Ai dreptate,nu se stie :) poate cade,nu stiu,intereseaza-te pe beta sa vezi:nesigur:
 

DeletedUser

Guest
Pe beta se testeaza, pe mine ma intereseaza ce se intampla pe lumile normale, ce s-a implementat deja.

Si avem si noi romani care se ocupa de lumile noastre, nu cred ca trebuie sa-i intreb pe straini, cand vor intra cred ca vor raspunde si ai nostri.
 

DeletedUser

Guest
punctele de indemanare

nu inteleg de ce se schimba produsul care iti da punct de indemanare la mestesug, pana acuma la tigari imi dadea puncte dupa ce am invatat 3 retete imi da puncte doar la 2 din cele 3 retete invatate. toate celelelate produse daca le fac nu imi dau puncte. cel putin asa e la sarlatan
 

DeletedUser

Guest
Se schimba pentru a nu se putea ajunge la 500 puncte de craft dintr-o singura reteta. Fiecare reteta are limitele ei intre care da puncte de craft.
 

DeletedUser

Guest
Idol

Idol, a vazut cineva la piata?
Daca a vazut, cam cat costa?
 

DeletedUser

Guest
Chiar nu a vazut nimeni ultima reteta de la fierar la fata :sad:?

Nu poate nimeni sa raspunda si la intrebarile mele?!
 

DeletedUser

Guest
Chiar nu a vazut nimeni ultima reteta de la fierar la fata :sad:?

Nu poate nimeni sa raspunda si la intrebarile mele?!

crezi ca acorda cineva atentie intrebarii tale? posteaza in topicul spam,ca acolo e foarte activa lumea,'adminii'..:up:
 

DeletedUser

Guest
crezi ca acorda cineva atentie intrebarii tale? posteaza in topicul spam,ca acolo e foarte activa lumea,'adminii'..:up:

Oricarei intrebari din aceasta intrebare, indiferent de subiect, ii acord ATENTIE, daca tu esti CEL MAI MARE NOOB AL WESTULUI si nu stii absolut nimic decat forturi si pepite iti zic un sincer: "LASA-TE DE JOC CA ESTI PREA INCULT PENTRU A CONTINUA".
Cat pentru adsum, scuze dar nu am ajuns asa departe la crafting, nu-ti pot da un raspuns concret, incearca la piata/munca/negustor.
 

DeletedUser

Guest
Oricarei intrebari din aceasta intrebare, indiferent de subiect, ii acord ATENTIE, daca tu esti CEL MAI MARE NOOB AL WESTULUI si nu stii absolut nimic decat forturi si pepite iti zic un sincer: "LASA-TE DE JOC CA ESTI PREA INCULT PENTRU A CONTINUA".
Cat pentru adsum, scuze dar nu am ajuns asa departe la crafting, nu-ti pot da un raspuns concret, incearca la piata/munca/negustor.

vezi pe cine faci tu noob ma lifere,in primu rand intereseaza-te sa zic asa,sa vezi cand particip la forturi,daca particip,sau dueluri,iar cu pepitele te-as ruga sa taci,ca nu bag bani in asa ceva,asa ca lasa afirmatiile astea de 'copil dur',ca nu impresionezi decat pusti de 14-15 ani,cei de-o varsta cu tine mai pe scurt ; )

si nu ma refeream la atentia ta,el vrea un raspuns de la admini daca nu ai 'inteles',dar care nu-si 'arunca ochii' pe aici..take care
 

DeletedUser

Guest
Oricarei intrebari din aceasta intrebare, indiferent de subiect, ii acord ATENTIE, daca tu esti CEL MAI MARE NOOB AL WESTULUI si nu stii absolut nimic decat forturi si pepite iti zic un sincer: "LASA-TE DE JOC CA ESTI PREA INCULT PENTRU A CONTINUA".
Cat pentru adsum, scuze dar nu am ajuns asa departe la crafting, nu-ti pot da un raspuns concret, incearca la piata/munca/negustor.



Nu e corect felul in care te-ai luat de Avada Kedavra aici. Pana la urma se pare ca are dreptate, se raspunde mult mai rapid la intrebari care au fost puse de zeci de ori sau care sunt atat de simple de te miri de ce au fost puse :sad:. S-a vrut ca acest topic sa fie unul important asa ca mi-e greu sa cred ca nici un "oficial" nu a citit ce am scris eu. De ce nu vor sa raspunda....:sad:

Si da, am cam 350 de puncte la fierar si cum am de foarte mult timp toate produsele necesare cumparate puteam sa ajung la ultima reteta (nu am ajuns tocmai pentru ca nu gasesc reteta dar intr-o zi o pot face). Reteta am cautat-o in toate felurile, sunt multi jucatori care o cauta la "lucreaza la negustor ambulant" (la celelalte meserii s-a gasit ultima reteta aici), am dat multe mesaje la marile aliante de pe Colorado, ofer o suma mare de bani pe ea, am o expunere foarte buna fiind pe primul loc la dueluri,....Eu sunt aproape 100% sigur ca acesta reteta nu a fost gasita pe Colorado. Problema este de ce celelalte ultime retete s-au gasit si acesta nu. Este un "bug"? Daca da, va rog sa-l semnalati/reparati cat mai repede; nici medalie nu mai pot obtine :sad:!!!

Dupa ce ca sunt doar cateva retele pe care le putem folosi e cel putin aiurea ca una sa nu existe sau sa aiba un regim special dupa atata timp de cand s-au introdus misiunile.

Poate par cam vehement dar dupa dupa ce o caut de o groaza de timp, bag o groaza de bani in produse, am o groaza de "obiecte mestesugite" care nu folosesc la nimic,....., nici un raspuns "oficial" nu pot primi :sad:!!!
 

DeletedUser

Guest
Nici ultima reteta de la sarlatan nu pare sa existe.
Si eu caut de ceva vreme pe Arizona si nu o gasesc.
asa ca se poate trage concluzia ca nu au fost implementate inca.
Ori putem aluneca pe zona presupunerilor si de aici, consideram ca este vreo' manarie cu obtinerea ultimei retete.
Avand in vedere ca exista obiecte care se creeaza la peste 150PDM complet inutile la fierar si sarlatan, se poate spune ca au fost intai introduse (ca sa largeasca aria de atentie a jucatorilor ) si abia daca apar suficiente, vor avea si oarecare utilitate ori mod de combinare in viitor.
Poate peste 10 update-uri' cand o sa dam si cate 5 pepite ca sa deschidem inventarul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Salut

AM SI EU O MESERIE.....
IMI ZICE SA PAZESC POSTALIONUL TIMP DE 10 ORE.
UNDE ESTE, CE ESTE SAU UNDE EXISTA POSTALIONUL?
VA MULTUMESC.:cooln::boone::indian:
 
Sus