Discutii Calendar Luteran + Misiuni noi de craciun

  • Autor subiect DeletedUser593
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser593

Guest
are treaba , ca a promis ca el va lua legatura cu cei de la inno, si ne va da raspunsul, de la noi nomeni nu vrea sa ne ajute
acum te-ai prins ce treaba are???

Stai linistit, or sa se dea seturile, ai rabdare. Poate are omu' treaba si nu are timp de asta.
 

just4fun

The Boss
@ sorin555

cele 3 cufere s-au dat automat de catre sistem dupa anumite criterii de departajare - unul principal, cel cunoscut a fost numarul de jocuri avute.
la momentul "zero", sistemul a alocat premiul celui care a intrunit anumite conditii - nu sunt comunicate/cunoscute.

nimeni nu a abuzat de pozitia sa pentru a "strica" bunul mers al jocului si a concursului.
Regulile au fost aceleasi pentru toti - adevarat ca, nu au existat criterii publice - nimeni nu se astepta sa existe atata inversunare si dorinta de a avea acele seturi si mai ales sa se ajunga la intelegeri tacite de a exista 2 sau mai multi castigatori (este adevarat ca fiecare face ce doreste ca suntem intr-o tara libera).

trecand peste aceste aspecte, as vrea sa te informez ca de dimineata (de fapt de aseara) s-a analizat problema pe toate partile, iar azi, in urma discutiilor avute si a ultimelor verificari efectuate, se vor acorda premiile persoanelor aferente.
 

DeletedUser13011

Guest
Pai si e normal ca toate criteriile sa nu fie cunoscute??
 

DeletedUser13731

Guest
La noi e normal orice, mai ales sa primesti cuferele si apoi sa te trezesti ca nu le mai ai.
Eu am scris la ticket ca nu am putut sa dau ultima runda, blocata tombola, eram inteles cu inca 2 persoane, dicutam o zi jumate, primesc mesaj ca voi primi cuferele, le primesc, apoi ma trezesc ca imi sunt luate cuferele.

Ce sa mai zic, mai multe chestii dupa ce vad cum se va rezolva situatia
 

DeletedUser2041

Guest
La noi e normal orice, mai ales sa primesti cuferele si apoi sa te trezesti ca nu le mai ai.
Eu am scris la ticket ca nu am putut sa dau ultima runda, blocata tombola, eram inteles cu inca 2 persoane, dicutam o zi jumate, primesc mesaj ca voi primi cuferele, le primesc, apoi ma trezesc ca imi sunt luate cuferele.

Ce sa mai zic, mai multe chestii dupa ce vad cum se va rezolva situatia

Tombola a functionat pana la ora 00.00. Daca ai avut probleme in acele 5 secunde, au fost intre browser si server.
Echipa de administrare este formata din voluntari, daca tu ai impresia ca niste voluntari pot controla functionarea unui joc...
 

DeletedUser13731

Guest
@ sorin555

cele 3 cufere s-au dat automat de catre sistem dupa anumite criterii de departajare - unul principal, cel cunoscut a fost numarul de jocuri avute.
la momentul "zero", sistemul a alocat premiul celui care a intrunit anumite conditii - nu sunt comunicate/cunoscute.

Cum se poate asa ceva, noi am jucat la tombola pe bani pentru a ne trezi ca la final nu catigam nimic?

Unde e permis sa se organizeze un concurs in care se pot folosi bani reali si sa ai conditii necomunicate si necunoscute?

Asta a pus capac la toate, chiar ne considerati asa de fraieri? Pentru chestia spusa ar trebui sa va cerem toti banii pe pepitele consumate la tombola, a fost o magarie de la inceput.

Tombola a functionat pana la ora 00.00. Daca ai avut probleme in acele 5 secunde, au fost intre browser si server.
Echipa de administrare este formata din voluntari, daca tu ai impresia ca niste voluntari pot controla functionarea unui joc...

Voluntarii sunt platiti din banii bagati pe pepite, daca sunt baguri trebuie sa le rezolve nu sa declare ca nu se asteptau sa fie asa multi la ora aceea pe tombola.

Voi tot ziceti de legatura browser - server, dar chiar asa, nu a mers legatura doar pe tombola, nu imi apareau 296 de runde, nu ma lasa sa apas butonul de joc chiar daca am selectat + 800, asta nici dupa ora 24 cand sa terminat tombola.
Bine ca charul si celelalte lucruri mergeau fara lag si fix tombola nu a mers
Bine ca pe hawai am primit mesaj ca sa terminat jocul cand am dat sa vad daca acolo merge.

Si bine ca la ticket nu puteti raspunde
 

DeletedUser2041

Guest
Voluntarii sunt platiti din banii bagati pe pepite, daca sunt baguri trebuie sa le rezolve nu sa declare ca nu se asteptau sa fie asa multi la ora aceea pe tombola.

Cuvantul voluntar stii ce inseamna?
Voluntariatul NU SE PLATESTE.
Eu ti-am spus un adevar, pot fi multe cauze indepedente de acest joc.

Cat despre raspuns, tiketul este la just4fun si iti va raspunde el cand va fi online.
 

DeletedUser13731

Guest
Cuvantul voluntar stii ce inseamna?
Voluntariatul NU SE PLATESTE.


Cat despre raspuns, tiketul este la just4fun si iti va raspunde el cand va fi online.

Daca nu esti platit de ce mai stai, nu cred ca te-am obligat eu sa fii voluntar
 

DeletedUser2948

Guest
Cum se poate asa ceva, noi am jucat la tombola pe bani pentru a ne trezi ca la final nu catigam nimic?

Unde e permis sa se organizeze un concurs in care se pot folosi bani reali si sa ai conditii necomunicate si necunoscute?

Asta a pus capac la toate, chiar ne considerati asa de fraieri? Pentru chestia spusa ar trebui sa va cerem toti banii pe pepitele consumate la tombola, a fost o magarie de la inceput.



Voluntarii sunt platiti din banii bagati pe pepite, daca sunt baguri trebuie sa le rezolve nu sa declare ca nu se asteptau sa fie asa multi la ora aceea pe tombola.

Voi tot ziceti de legatura browser - server, dar chiar asa, nu a mers legatura doar pe tombola, nu imi apareau 296 de runde, nu ma lasa sa apas butonul de joc chiar daca am selectat + 800, asta nici dupa ora 24 cand sa terminat tombola.
Bine ca charul si celelalte lucruri mergeau fara lag si fix tombola nu a mers
Bine ca pe hawai am primit mesaj ca sa terminat jocul cand am dat sa vad daca acolo merge.

Si bine ca la ticket nu puteti raspunde

Nimeni nu te-a obligat sa joci pe bani reali(pepite). A fost o extra-optiune pentru mai multe runde. Iar apoi, tu ai fost de accord cu termenii si conditiile jocului cand ai facut contul, ceea ce le da dreptul celor de la Inno sa modifice cum vor ei jocul, fara sa te anunte si pe tine, asa ca nu te mai tot agita atata, pt. ca este vina lor daca tu si cu altii vreti sa pacaliti sistemul. V-a pedepsit sistemul singur.
 

DeletedUser13731

Guest
Voluntar = persoană care ia parte la o actiune din proprie inițiativă sau care se oferă să facă un serviciu de bunăvoie și dezinteresa - DEX

Chiar asa sa fie treaba cu voluntariatul la INNO?
 

DeletedUser2041

Guest
Daca nu esti platit de ce mai stai, nu cred ca te-am obligat eu sa fii voluntar

Unii mai fac lucruri din placere, altii nu sunt capabili sa poarte o discutie in termeni decenti.
Cu spectacol pe forum sau atitudine sfidatoare nu rezolvati nimic, am mai spus-o si o mai spun.

Voluntar = persoană care ia parte la o actiune din proprie inițiativă sau care se oferă să facă un serviciu de bunăvoie și dezinteresa - DEX

Chiar asa sa fie treaba cu voluntariatul la INNO?

Exact asa este treaba.
 

DeletedUser13731

Guest
Nimeni nu te-a obligat sa joci pe bani reali(pepite). A fost o extra-optiune pentru mai multe runde. Iar apoi, tu ai fost de accord cu termenii si conditiile jocului cand ai facut contul, ceea ce le da dreptul celor de la Inno sa modifice cum vor ei jocul, fara sa te anunte si pe tine, asa ca nu te mai tot agita atata, pt. ca este vina lor daca tu si cu altii vreti sa pacaliti sistemul. V-a pedepsit sistemul singur.

Tu ce vrei sa zici, daca INNO vrea sa imi stearga contul o poate face fara nici o explicatie?
Daca se posteaza un anunt si se spune un lucru noi, jucatorii, ar trebui sa nu il luam in considerare.
Daca e 89 ron - 2000 pepite ne putem trezi ca suntem taxati cu 890 ron?

De unde le scoti, existe legi pentru orice si INNO nu e o companie care sa faca lucruri asa cum le prezinti tu
 

DeletedUser13731

Guest
6) Erori de program (Buguri) 6.1 Fiecare jucător este obligat să anunțe imediat descoperirea erorilor în joc. 6.2 Exploatarea erorilor este considerata infracțiune.

E luat din termeni si conditii.

"Cu spectacol pe forum sau atitudine sfidatoare nu rezolvati nimic, am mai spus-o si o mai spun." - iulian, nu ma dau in spectacol, sunt doar nervos, cum ar fi orice om care baga bani in ceva si nu e bun lucrul respectiv.

Daca cumperi un produs de pe net ai drept la retur aici daca cumperi ceva si nu e conform asteptarilor nu se poate returna.
 

DeletedUser2948

Guest
Tu ce vrei sa zici, daca INNO vrea sa imi stearga contul o poate face fara nici o explicatie?
Daca se posteaza un anunt si se spune un lucru noi, jucatorii, ar trebui sa nu il luam in considerare.
Daca e 89 ron - 2000 pepite ne putem trezi ca suntem taxati cu 890 ron?

De unde le scoti, existe legi pentru orice si INNO nu e o companie care sa faca lucruri asa cum le prezinti tu

Serios? Exista legi care sa spuna cum sa fie un joc online? Hai ca asta a fost chiar tare. O sa zici ca exista legi care te impiedica sa iti legi sireturile de la papuci intr-un anumit mod.

Si da, daca Inno vrea sa-ti stearga contul ti-l poate sterge fara nicio explicatie. Si eu am detinut un joc online si daca eu vroiam sa sterg contul cuiva, il stergeam. Nu ma putea lua nimeni la raspundere, nici "legile tarii".

Faza cu pepitele, acolo ce scrie asa e. Eu ma refer la gameplay, nu la altele. Si taxarea nu o face Inno, o fac companiile care ofera acele servicii de plati online, deci si aici ai cam dat chix.
 

just4fun

The Boss
@ noemy

de-a lungul discutiei avute, ai sustinut ca ai fost "furata" - ok, se ia de buna ceea ce se spune si se anunta ca s-a ajuns la o concluzie si anume ca,daca este cum s-a sustinut (a avea egal cu locul 1) se primeste premiul cuvenit.
toate bune si frumoase, dar in momentul verificarii celor faptice, se dovedeste contrariul - acum eu ce sa cred?ca a fost rea vointa sau o mica tentativa de a induce in eroare?

faptul ca ai avut 5 secunde latenta nu tine de noi - o secunda de internet picat poate sa te coste acele 5 secunde spre exemplu.

si daca ai sustine ca ar fi fost o problema de serverside - innogames garanteaza 98% uptime, in niciun caz 100%.

te invit sa citesti TCG - exista multe lucruri interesante acolo.

si da - revin la ce am spus mai devreme - nu ma asteptam sa iasa chiar asa, incat cineva, cu buna stiinta sa induca in eroare o alta persoana doar de dragul de a-si atinge telul.

consider cazul Noemy unul inchis - cererea nu este intemeiata - toate discutiile avute azi cu echipa din germania au fost DOAR pentru persoanele indreptatite - cele care, cu buna stiinta sau nu au realizat acelasi numar de participari.
 

DeletedUser2041

Guest
6) Erori de program (Buguri) 6.1 Fiecare jucător este obligat să anunțe imediat descoperirea erorilor în joc. 6.2 Exploatarea erorilor este considerata infracțiune.

E luat din termeni si conditii.

"Cu spectacol pe forum sau atitudine sfidatoare nu rezolvati nimic, am mai spus-o si o mai spun." - iulian, nu ma dau in spectacol, sunt doar nervos, cum ar fi orice om care baga bani in ceva si nu e bun lucrul respectiv.

Daca cumperi un produs de pe net ai drept la retur aici daca cumperi ceva si nu e conform asteptarilor nu se poate returna.

Nervii tai sunt treaba ta, vrei sa rezolvi o problema incearca sa ai o atitudine decenta. Iti expui problema si asculti si parerea ceilulalt.
Nimeni, repet nimeni, din echipa de administrare nu este pus aici pentru a-ti pune tie sau altuia bete in roate.
 

DeletedUser10850

Guest
Nimeni nu te-a obligat sa joci pe bani reali(pepite). A fost o extra-optiune pentru mai multe runde. Iar apoi, tu ai fost de accord cu termenii si conditiile jocului cand ai facut contul, ceea ce le da dreptul celor de la Inno sa modifice cum vor ei jocul, fara sa te anunte si pe tine, asa ca nu te mai tot agita atata, pt. ca este vina lor daca tu si cu altii vreti sa pacaliti sistemul. V-a pedepsit sistemul singur.

Hop si tu, imi e scarba sa mai citesc forumul asta cand vad cati inculti isi fac veacul pe aici , ma baiatule Noemy avea o problema ce te mai bagi si tu? cu vesnicul text " nu te-a obligat nimeni sa dai bani".
Pai hai sa dau un exemplu mai pe intelesul tuturor care nu inteleg cum sta treaba, gandestete ca te duci si iti faci un abonament la Orange sa zicem, si zic aia ca iti dau 1000 de min si hop iti dau doar 500 sau chiar mai rau nu iti dau nimic, ce faci? ca nu te-a obligat nimeni sa iti iei abonamentul...cand platesti, pe banii tai e normal sa iti ceri drepturile si sa ceri explicatii daca in urma unei tranzactii ceva nu a mers conform regulilor...
Pai astia de la inno chiar iau de prosti pe toata lumea?? cum e posibil sa platesti pt ceva si sa nu ti se dea din motive stiute doar de ei. Da, cei de la inno pot modifica jocul cum vor ei in ceea ce priveste versiune jocului, interfata si altele, dar cand e vorba de bani e cu totul altceva, eu sunt convins ca daca ai platit pt ceva si nu beneficiezi de ceea ce trebuia sa beneficiezi in urma tranzactiei se numaste INSELATORIE si e clar ILEGAL.
Stiu ca acum se gaseste vreun "inteligent" care sa se ia de ce am postat eu, dar asta e adevarul.
 

just4fun

The Boss
@berseck
comparatia nu isi are rostul in cazul de fata (cazul Noemy) tinand cont ca el (ea)[imi cer scuze daca cumva am gresit sexul] a platit ptr a participa la tombola - de fiecare data, a primit ceva - adevarat, aleatoriu, dar a primit.
pentru premiul cel mare mai trebuia sa dea 1-2 clickuri.

daca s-ar fi intamplat ca la ceilalti jucatori, care prin coincidenta au atins acelasi numar de participari, da, ar fi fost indreptatit acest caz, dar asa eu personal nu vad necesara discutia pe langa.

asa, ar trebui sa vina toti jucatorii de pe locul 2 sa isi ceara dreptul.

Consider ca, prezentul caz nu isi are locul si rostul - cererea nu este intemeiata (mai ales ca a incercat sa induca in eroare).
Persoanele indreptatite - sunt 4 la numar (doua dintre ele deja au primit premiul) - sunt rugate sa depuna ticket sau sa raspunda la cel vechi (daca aveau unul deja deschis)si vor intra in posesia celor 3 "colete".

intre timp, prezenta tema va fi inchisa.
 

lord ion

West Marshal
nu incercati sa redeschideti discutia!
aveti sistemul suport pentru asta!
pe forum nu rezolvati nimic.
deschinzand alt topic il consider ofensa si-l voi trata ca atare!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus