Discutii Calendar Luteran + Misiuni noi de craciun

  • Autor subiect DeletedUser593
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6315

Guest
spun doar adevarul ! :up: imi dau cu parerea :indian: nu are rost sa mai intrebi deja sa raspuns la intrebare si nu mai are rost sa faci spam aici :nu:

te inteleg ca esti frustrat :) dar nu e nevoie sa mai comentezi, un raspuns la intrebarea asta poate fi dat numai de catre un admin.
 

DeletedUser12588

Guest
te inteleg ca esti frustrat :) dar nu e nevoie sa mai comentezi, un raspuns la intrebarea asta poate fi dat numai de catre un admin.
sa dat deja :whistle: pentru ce sa mai dea unul ?:hmf:

daca tot esti asa curios asteapta pana maine seara si o sa vezi :up:
 

DeletedUser6315

Guest
sa dat deja :whistle: pentru ce sa mai dea unul ?:hmf:

daca tot esti asa curios asteapta pana maine seara si o sa vezi :up:

e greu sa citesti, stiu...sa scrii e si mai greu, se vede...

raspunsul la intrebarea mea NU s-a dat....daca nu spamai atat poate pana acuma il primeam...
 

DeletedUser22154

Guest
Hai las-o naibi ca din 1000 de incercari cat are nus care pe hawaii e imposibil sa nu aiba toate seturile de macar 3 ori fiecare . Nu-mi spine mie povesti ca eu nu vorbesc din auzite.

Mai copile tu habar nu ai de statistica si de probabilitati, sa-ti explic eu:
- Sansele sa obti un produs din ultima categorie este de aproximativ 1% ( in explicatia mea va fi 1% )
- In ultima categorie sunt 16 produse asta inseamna ca daca joci doar ultima categorie ai sansa de 6,25% de a primi plicu cu 1000 de obligatiuni
- Daca cineva a jucat fara excludere trebuie sa fi jucat de peste 1500 de ori ca sa aiba sansa sa fi gasit toate seturile si plicul.

Acu iti explic Costurile

1. Jucat la excludere 800: Trebuie sa fi jucat de minimu 10 ori.
800 x 10 = 8000 de pepite => incarcat de 4 ori x 100 = 400 lei

2. Jucat fara excludere: Trebuie sa fi jucat de peste 1500 de ori ca sa aiba sansa
1500 x 20 = 30000 de pepite sau obligatiuni. Sa zicem ca in timpul jocului a obtinut 6000 de obligatiuni. Deci ii trebuiau 24000 de pepite.
Acel jucator trebuia sa cumpere de 12 ori pachetul de 2000 avand un cost total de 1200 de lei.

Deci in concluzie vorbesti din auzite. Acel jucator de pe lumea Hawaii are de cel mult o data fiecare set. :shoot:
 

DeletedUser13613

Guest
Mai copile tu habar nu ai de statistica si de probabilitati, sa-ti explic eu:
- Sansele sa obti un produs din ultima categorie este de aproximativ 1% ( in explicatia mea va fi 1% )
- In ultima categorie sunt 16 produse asta inseamna ca daca joci doar ultima categorie ai sansa de 6,25% de a primi plicu cu 1000 de obligatiuni
- Daca cineva a jucat fara excludere trebuie sa fi jucat de peste 1500 de ori ca sa aiba sansa sa fi gasit toate seturile si plicul.

Acu iti explic Costurile

1. Jucat la excludere 800: Trebuie sa fi jucat de minimu 10 ori.
800 x 10 = 8000 de pepite => incarcat de 4 ori x 100 = 400 lei

2. Jucat fara excludere: Trebuie sa fi jucat de peste 1500 de ori ca sa aiba sansa
1500 x 20 = 30000 de pepite sau obligatiuni. Sa zicem ca in timpul jocului a obtinut 6000 de obligatiuni. Deci ii trebuiau 24000 de pepite.
Acel jucator trebuia sa cumpere de 12 ori pachetul de 2000 avand un cost total de 1200 de lei.

Deci in concluzie vorbesti din auzite. Acel jucator de pe lumea Hawaii are de cel mult o data fiecare set. :shoot:

Matematica este foarte tare , dar se blocheaza cand da de cuvantul random...cuvantul asta strica totul...hai sa o luam cu o presupunere...sa zicem ca a dat 2400 pepite..a dat de 3 ori la tombola si a gasit acelasi set de 3 ori.Se poate?Bineinteles.Daca nu ti s-a intamplat tie nu inseamna ca e imposibil.
Apoi nu inteleg altceva...ti se pare ciudat..sau mai bine sa zic imposibil ca a cumparat doar 24000 pepite?Te asigur ca sunt jucatori si cu 240000 asa ca stai calm.
 

DeletedUser22154

Guest
Matematica este foarte tare , dar se blocheaza cand da de cuvantul random...cuvantul asta strica totul...hai sa o luam cu o presupunere...sa zicem ca a dat 2400 pepite..a dat de 3 ori la tombola si a gasit acelasi set de 3 ori.Se poate?Bineinteles.Daca nu ti s-a intamplat tie nu inseamna ca e imposibil.
Apoi nu inteleg altceva...ti se pare ciudat..sau mai bine sa zic imposibil ca a cumparat doar 24000 pepite?Te asigur ca sunt jucatori si cu 240000 asa ca stai calm.

Intamplator, intamplator dar probabilitatea ca un jucator sa nimereasca toate cele 3 seturi fara excludere din 3 incercari cum sugerezi tu este de 0,001% chiar mai mica dar nu mai tin minte formula matematica prin care sa aflu exact procentul.

Or fii si astfel de jucatori daca isi permit sa arunce cu milioanele. 240000 de pepite inseamna 12000 lei ( 120 de milioane ) dar sunt bani nemunciti.
 

DeletedUser

Guest
Mai copile tu habar nu ai de statistica si de probabilitati, sa-ti explic eu:
- Sansele sa obti un produs din ultima categorie este de aproximativ 1% ( in explicatia mea va fi 1% )
- In ultima categorie sunt 16 produse asta inseamna ca daca joci doar ultima categorie ai sansa de 6,25% de a primi plicu cu 1000 de obligatiuni
- Daca cineva a jucat fara excludere trebuie sa fi jucat de peste 1500 de ori ca sa aiba sansa sa fi gasit toate seturile si plicul.

Acu iti explic Costurile

1. Jucat la excludere 800: Trebuie sa fi jucat de minimu 10 ori.
800 x 10 = 8000 de pepite => incarcat de 4 ori x 100 = 400 lei

2. Jucat fara excludere: Trebuie sa fi jucat de peste 1500 de ori ca sa aiba sansa
1500 x 20 = 30000 de pepite sau obligatiuni. Sa zicem ca in timpul jocului a obtinut 6000 de obligatiuni. Deci ii trebuiau 24000 de pepite.
Acel jucator trebuia sa cumpere de 12 ori pachetul de 2000 avand un cost total de 1200 de lei.

Deci in concluzie vorbesti din auzite. Acel jucator de pe lumea Hawaii are de cel mult o data fiecare set. :shoot:



O explicatie mai usoara un pic:D

O tombola in care sunt 100 plicuri :
ultima categorie sunt 5 plicuri.
penultima categorie-15 plicuri
a 2-a categorie -30 plicuri
si 1-a sint restul,adica 50plicuri.
 

DeletedUser13011

Guest
Mai copile tu habar nu ai de statistica si de probabilitati, sa-ti explic eu:
- Sansele sa obti un produs din ultima categorie este de aproximativ 1% ( in explicatia mea va fi 1% )
- In ultima categorie sunt 16 produse asta inseamna ca daca joci doar ultima categorie ai sansa de 6,25% de a primi plicu cu 1000 de obligatiuni
- Daca cineva a jucat fara excludere trebuie sa fi jucat de peste 1500 de ori ca sa aiba sansa sa fi gasit toate seturile si plicul.

Acu iti explic Costurile

1. Jucat la excludere 800: Trebuie sa fi jucat de minimu 10 ori.
800 x 10 = 8000 de pepite => incarcat de 4 ori x 100 = 400 lei

2. Jucat fara excludere: Trebuie sa fi jucat de peste 1500 de ori ca sa aiba sansa
1500 x 20 = 30000 de pepite sau obligatiuni. Sa zicem ca in timpul jocului a obtinut 6000 de obligatiuni. Deci ii trebuiau 24000 de pepite.
Acel jucator trebuia sa cumpere de 12 ori pachetul de 2000 avand un cost total de 1200 de lei.

Deci in concluzie vorbesti din auzite. Acel jucator de pe lumea Hawaii are de cel mult o data fiecare set. :shoot:

De unde sti tu ca sansa sa obti un obiect din utima categorie este 1%??si nu 5%,6%??Si nu trebuie sa iti pice un obict neaparat de la ultima categorie deoarece le gasesti mult mai repede la penultima unde iti da obiecte mult mai usor.Cunosc persoane care au dat 300 runde si au aproape toate seturile fara arme.Ce ai facut tu acolo nu are nici un rost:shoot:
 

DeletedUser

Guest
De unde sti tu ca sansa sa obti un obiect din utima categorie este 1%??si nu 5%,6%??Si nu trebuie sa iti pice un obict neaparat de la ultima categorie deoarece le gasesti mult mai repede la penultima unde iti da obiecte mult mai usor.Cunosc persoane care au dat 300 runde si au aproape toate seturile fara arme.Ce ai facut tu acolo nu are nici un rost:shoot:

Pai,da,dar a spus ca probabil.

In jocul asta totul e cu probabilitati.
 

DeletedUser19885

Guest
premiile se dau pe loc sau se vor anunta castigatorii si apoi?
 

DeletedUser

Guest
Mai copile tu habar nu ai de statistica si de probabilitati, sa-ti explic eu:
- Sansele sa obti un produs din ultima categorie este de aproximativ 1% ( in explicatia mea va fi 1% )
- In ultima categorie sunt 16 produse asta inseamna ca daca joci doar ultima categorie ai sansa de 6,25% de a primi plicu cu 1000 de obligatiuni
- Daca cineva a jucat fara excludere trebuie sa fi jucat de peste 1500 de ori ca sa aiba sansa sa fi gasit toate seturile si plicul.

Acu iti explic Costurile

1. Jucat la excludere 800: Trebuie sa fi jucat de minimu 10 ori.
800 x 10 = 8000 de pepite => incarcat de 4 ori x 100 = 400 lei

2. Jucat fara excludere: Trebuie sa fi jucat de peste 1500 de ori ca sa aiba sansa
1500 x 20 = 30000 de pepite sau obligatiuni. Sa zicem ca in timpul jocului a obtinut 6000 de obligatiuni. Deci ii trebuiau 24000 de pepite.
Acel jucator trebuia sa cumpere de 12 ori pachetul de 2000 avand un cost total de 1200 de lei.

Deci in concluzie vorbesti din auzite. Acel jucator de pe lumea Hawaii are de cel mult o data fiecare set. :shoot:

De unde stii tu ca trebuie sa fi jucat de cel putin 1500 de ori ca sa aiba sansa ?Lasa-te...
 

DeletedUser19531

Guest
Premiile se vor acorda celor care au avut cele mai multe runde.
Nu cred ca va exista un anunt cu asta.

Daca aproape toti jucatorii de pe o lume de joc au numarul maxim de runde jucate pe respectiva lume, atunci premiile se ofera la toti sau este o limita???

Ne poti spune ceva despre modificarile pe care vor sa le faca la indemanari???
 

DeletedUser2041

Guest
Daca aproape toti jucatorii de pe o lume de joc au numarul maxim de runde jucate pe respectiva lume, atunci premiile se ofera la toti sau este o limita???

Ne poti spune ceva despre modificarile pe care vor sa le faca la indemanari???

Anuntul spune clar, primeste cel cu cele mai multe runde jucate.
 

DeletedUser19885

Guest
deci pot sa fie mai multi castigatori... bine eu ma refeream la premii le gasim in inventar dupa 00 00
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus