Discutii - Concurs 1 Decembrie

  • Autor subiect DeletedUser16421
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Cum pun imaginea , am dat atach dar imi apare mica imaginea!
 

DeletedUser16421

Guest
Textele trebuie sa fie o creatie proprie, cele care se dovedesc ca fiind luate dupa internet nu vor fi luate in considerare
 

DeletedUser

Guest
LEGE nr.75 din 16 iulie 1994
privind arborarea drapelului României, intonarea imnului naţional şi folosirea sigiliilor cu stema României de către autorităţile şi instituţiile publice

Art. 20. - Cetăţenii sunt datori să manifeste respect faţă de drapelul şi imnul naţional al României şi să nu comită nici un act prin care s-ar aduce ofensă acestora.


Ce faceti voi aici e o gluma proasta.

Pacat!
 

DeletedUser

Guest
Cum pun imaginea , am dat atach dar imi apare mica imaginea!

 

just4fun

The Boss
@ Los Manoloss

daca ar fi sa o luam din punct de vedere grafic, imaginea oferita de noi nu intruneste "calitatile" pentru un "steag".
conform wiki culorile drapelului sunt
158px-Flag_of_Romania.svg.png

iar ca si cod #0047AB #FCD116 #CE1126
Daca stai sa analizezi culoarea de acolo vei vedea ca difera.

Oricum, per ansamblu, nu vad cu ce anume jignim/denigram/ofensam stindardul tarii si cetatenii acesteia.
toate creatiile de pana acum, intrunesc conditiile regulamentului si in acelasi timp regula bunului simt.

p.s: am dat un "searc" pe google, si am observat zeci de imagini modificate ce au pe fundal un tricolor - oare ei nu fac "glume proaste"?
 

DeletedUser593

Guest
p.s: am dat un "searci" pe google, si am observat zeci de imagini modificate ce au pe fundal un tricolor - oare ei nu fac "glume proaste"?

Ba da dar pe ei nu ii baga nimeni in seama :razz:
Pana la urma nu e concurs fără să fie un gica contra care sa nu-i convina ceva.
 

DeletedUser593

Guest
Sunt curios ce o sa iasă... Din toate pozele doar una e făcută calumea (2 daca ma laud singur) si doar vreo 2-3 sunt steme :ras:
 

DeletedUser

Guest
@ just4fun:

citat:

"1-The-West Team va pune la dispozitia d-voastra un tricolor al Romaniei, caruia trebuie sa ii adaugati o stema, care sa reprezinte o amprenta The-West asupra steagului Romanesc. Pe scurt trebuie adaugat tricolorului o stema The-West."


Mi se pare ca scrie un tricolor al Romaniei si cu siguranta nu am scris eu acolo intentionat :).

Ofensa tine de principii. Tricolorul, ca simbol al statului astuia in care ne-am nascut, are forma asta (in trei culori rosu galben si albastru, nu #0047AB #FCD116 #CE1126) ca rezultat al actului de vointa al populatiei (intr-un fel sau altul) si nu ar trebui modificat la intamplare.

Ofensa nu consta in faptul ca punem un duelist sau o secera, ci, repet, tine de principii. Nu sunt cel mai mare patriot, dar parca nici nu imi vine sa iau la misto tricolorul, imnul sau alte insemne nationale.

Referitor sa "cautarea" pe google.....ai ghicit..mi se par si alea tot niste glume proaste atat timp cat sunt numite tricolorul Romaniei.

Uite, zic si eu, nu era mai bine sa se faca concurs la modul faceti si voi o imagine care sa lege ziua nationala cu westul. Zic si eu.

Totusi poate sunt eu deplasat, dar nu cred ca la nemti s-a facut vreun astfel de concurs. Totusi promit sa caut si pe forumul lor. Poate gasesc ceva si atunci sunt eu cel gresit.

@Nebhotep

Daca tot ai facut referire la cele doua posturi, poate ar fi fost mai bine sa iti spui o parere pertinenta, nu sa dai cu muci'n fasole.
 

DeletedUser

Guest
ii bine si daca am lasat imagina doar cu "insert image " sau " attach" ???
 

DeletedUser593

Guest
Adevărul e că la ce poze de doi șfanți sunt si eu m-as simți jignit :ras:

Ziua națională a româniei in vestul salbatic? Cum vine aia? Basescu cu o pălărie de cowboy cum conduce parada de indieni in mijlocul pustiului? Hai ca suna chiar bine!

Zi Mersi ca se organizează concursuri, alte comunități nu au parte de așa ceva.
 

DeletedUser

Guest
Tot respectul pentru asta.

Si mai mult trebuie respectati ca isi rup din timpul lor pentru a face astfel de lucruri.

Insa cu putina atentie poti sa faci un lucru frumos si sa nu generezi astfel de discutii. Sau cu o reformulare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16421

Guest
Ideea e urmatoarea, celor care sunt intradevar patrioti, sau celor carora nu le pasa, in ambele cazuri un astfel de concurs (chiar inofensiv pot spune) nu le va schimba mentalitatea sub nici o forma. Acest concurs nu este demarat ca o intentie de manipulare subtila sau chestii de genul acesta, ci pur si simplu este un mod de a ne mai detasa de monotonia zilnica si de a mai face si ceva special in ceea ce priveste acest joc.
 

DeletedUser18597

Guest
ca tot veni vorba de ziua nationala.. MAI OAMENI BUNI DACA FACETI POEZII DESPRE ROMANIA FOLOSITI LIMBA ROMANA CORECT CA NU MUSCA..EXISTA GRAMATICA SI DACA TE VREI PATRIOT DAR NICI SA SCRII IN LIMBA TA CORECT NU POTI...MAI BINE LAS-O BALTA!
 

DeletedUser24119

Guest
??

Cum vom afla castigatorul??/Cine a castigat?? Tot aici pe forum?:indian:
 

DeletedUser

Guest
Personal, imi plac concursurile.... Nici nu inteleg de ce incercaiti sa desfaceti firul in 67241 (șaizeci si șapte de mii, două sute patruzeci și unu) (da, am mult timp liber) de parti.

Bucurati-va ca aveti cum sa luati pepite gratis si gata :))
 

DeletedUser593

Guest
Începem casa de pariuri! Cine credeți că va câștiga? :razz:
Pariez 2 nasturi pe Nommad!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus