Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
care pantaloni sunt mai buni pt un duelist?? aparatori negre pt picioare ( 15 pct impuscare,14 comert,14 aspect,2 pct carisma) sau pantaloni de indian maro (10 viata,10 ferire,15 impuscare, 2 dext, 1 mobilitate) ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
As vrea sa imi spuneti daca contul meu este bun:
lvl 42
70 tintire;4 ferire;109 vigoare;85 rezistenta;22 reflex;72 aspect;1 tactica
palarie din piele de lux;esarfa maro;geaca de piele de lux;cizme de calarie de lux;pantaloni verzi in carouri;centura maro cu bizon;maceta ascutita
 

DeletedUser

Guest
care pantaloni sunt mai buni pt un duelist?? aparatori negre pt picioare ( 15 pct impuscare,14 comert,14 aspect,2 pct carisma) sau pantaloni de indian maro (10 viata,10 ferire,15 impuscare, 2 dext, 1 mobilitate) ?

eu am optat pentru blugi maro:2 dexteritate+2 carisma+16 ferire+16 aspect+17 tintire pret 12350$
 

DeletedUser

Guest
Ai putea castiga cateva dueluri daca ai arma alba si daca ataci.
Imediat dupa ce castigi "cateva" dueluri, iti creste nivelul de duel si vei fi atacat.
Mai pe scurt: daca te ataca (oricine) castiga.
Asa ca: mai baga si in tactica (cel putin) in prima instanta.
cred ca ai scris fara bonus atributele.....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2948

Guest
Caracter super-ofensiv cum ar trebui sa pun punctele?in ce ordine?
am lvl 19 si am pus numai pe aspect si dexteritate !

Nu prea trebuia sa alegi super-ofensiv de la inceput. Mai bine mergi pe un build normal si dupa faci reskill.:)

@wizard: Eu folosesc Pantaloni militaresti de lux(pe ro3): +3 Dexteritate, +3 Mobilitate, +3 Carisma, +15 Ferire, +15 Tintire, +15 Aspect. Fiecare foloseste pantalonii in functie de cum are puse indemanarile.:)

@radu.petrescu: Si tintire si aspect si rezistenta pe arma alba nu prea merge.:) Ori doar tintire ori doar aspect. Restul punctelor sa le pui in altceva, cum ar fi reflex(tinand cont de indemanarile tale).
 

DeletedUser

Guest
Nu prea trebuia sa alegi super-ofensiv de la inceput. Mai bine mergi pe un build normal si dupa faci reskill.:)

@wizard: Eu folosesc Pantaloni militaresti de lux(pe ro3): +3 Dexteritate, +3 Mobilitate, +3 Carisma, +15 Ferire, +15 Tintire, +15 Aspect. Fiecare foloseste pantalonii in functie de cum are puse indemanarile.:)

@radu.petrescu: Si tintire si aspect si rezistenta pe arma alba nu prea merge.:) Ori doar tintire ori doar aspect. Restul punctelor sa le pui in altceva, cum ar fi reflex(tinand cont de indemanarile tale).

Multumesc de sfat
 

DeletedUser2854

Guest
trebuia sa pui si duelistu capcana,:D un muncitor bazat pe duel
 

DeletedUser16862

Guest
Nou in the west si am aflat doar de 2 zile despre aceste tutoriale...
rog daca se poate sa imi dati unele sfaturi pentru build..
Am asa:
-Duelist
-LvL 24
-putere 6 = construire 7/ vigoare 9/rezistenta 15/ perseverenta13/ viata13
-mobilitate 7 = calarie14/ reflez 11/ ferire 21/ ascundere 8/ inot 12
-dexteritate 8= tintire 12/ impuscare 30/ capcane 10/ motrica15/ reparare 14
-carisma 4 = conducere 8/ tactica 10 /comert 18/ instinct pt. anim.5/ aspect 10


V-as ruga sa imi spune-ti daca de aici mai pot urma vreun model de build si cum sa continui dupa reskill.
 

DeletedUser2948

Guest
Tinand cont de nivelul tau mai bine dai delete si incepi de la inceput. In 7-8 zile ajungi iar la nivel 24. Asa poti urma un tutorial, ii mult mai simplu decat reskill.:)
 

DeletedUser

Guest
kod imi poti spune si mie niste pantaloni buni pt duel pe arma alba? am ales build-ul normal. am nivel 44, pantalonii pot sa fie max 50
 

DeletedUser

Guest
am nivel 44, pantalonii pot sa fie max 50
Probabil ai ales soldatul si joci cu bonusul de caracter activ, insa doar premizele nivelelor unei arme vor scadea cu 6 nivele, nu si cele ale hainelor/pantalonilor/curelelor. Atentie la ce cumperi! Poti alege pantaloni de panza negri (viata + ferire), salopeta de lux (aspect), sau dintre pantalonii de blana, ai variante cu bonus de tactica sau aspect. Depinde ce anume iti doresti. Cel mai bine e sa faci selectia urmarind westats.
 

DeletedUser

Guest
cum sa procedez?

am lvl 24 duelist colodaro am asa

aspect 60
tintire 35
impuscare 24
ferire 0

cu bonus:

aspect 79
tintire 63
impuscare 59
ferire 19

e bine crescut? sa fac cva reskill?
are ceva daca bag si putine puncte de viata..deoarece max pe zii mai mult de 3 duel`uri nu pot da cu dastia de lvl 35-40.

urmez caracterul super-ofensiv.
 

DeletedUser

Guest
Salut, kod, daca ai putin timp te rog sa ma ajuti :). Am pe L7 un aventurier lvl 79, cu puncte puse cam alandala. Toate atributele pe carisma si indemanarile aruncate cate un pic pe la fiecare. Vreau sa-mi fac un reskill, sa fiu pe duel. Am citit tutorialul si cred ca as alege IV Super-Ofensiv. O sa mut de pe carisma pe dexteritate tot nu ? Sau cum imi sugerezi sa fac ? Multumesc pentru timpul acordat.
 

lord ion

West Marshal
"salut kod, vreau sa-mi faci si mie reskill pe L3, 4, 5 si 8.
ID-ul il stii, parola o afli tu...
vezi ca ai cite 300k pentru treaba asta... cind ne intilnim dau o bere..."

mai puneti si voi mintea la contributie...
tutorialul e facut cum nu se poate mai bine si clar
tot ce aveti de facut este sa aveti bani, sa nu faceti nimic, si sa schimbati la saman dupa carte: iei de acolo pui dincolo, schimbi aia cu ailalta si GATA !!!
esti un duelist perfect !
cit despre pantaloni si curele...
weststats si tw-db
ajuta in proportie de 98,99%...
 

DeletedUser9950

Guest
mai mai mai :)))
numai duelisti prin zona
unu mai bun ca altu
dar hai sa va zic eu ceva ......nu stiti nimic
eu sunt singurul care detine adevarul absolut in materie de buid si de dueluri :)))
sunt atat de bun incat ma intreb si eu cum ma mai suporta westul :))

===================================
serios acum nu asteptati totul mura in gura incercati ,testati,probati asta e cheia succesului
btw nici o lume nu este la fel buildul de pe l7 sar putea pe l8 sa fie nefolositor sau invers ganditi ca aveti cap si creer
 

DeletedUser17106

Guest
mai mai mai :)))
numai duelisti prin zona
unu mai bun ca altu
dar hai sa va zic eu ceva ......nu stiti nimic
eu sunt singurul care detine adevarul absolut in materie de buid si de dueluri :)))
sunt atat de bun incat ma intreb si eu cum ma mai suporta westul :))

===================================
serios acum nu asteptati totul mura in gura incercati ,testati,probati asta e cheia succesului
btw nici o lume nu este la fel buildul de pe l7 sar putea pe l8 sa fie nefolositor sau invers ganditi ca aveti cap si creer

lauda de sina nu miroase a bine...

by the way, crezi ca esti cel mai bun, prin ce dovedesti asta? sa vad niste dueluri, ceva...

cum te mai suporta, fac pariu ca nu rezisti mai mult de 3 dueluri pe zi... asa ca nu mai veni pe aici sa te dai rotund
 

DeletedUser16663

Guest
mai mai mai
numai duelisti prin zona
unu mai bun ca altu
dar hai sa va zic eu ceva ......nu stiti nimic
eu sunt singurul care detine adevarul absolut in materie de buid si de dueluri
sunt atat de bun incat ma intreb si eu cum ma mai suporta westul

===================================
serios acum nu asteptati totul mura in gura incercati ,testati,probati asta e cheia succesului
btw nici o lume nu este la fel buildul de pe l7 sar putea pe l8 sa fie nefolositor sau invers ganditi ca aveti cap si creer

Lasa vrajeala, ca te-au mucificat astia pe l8! Iau de la tine numai 3-400 xp!!!
:P:P:P:P
 
Sus