Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
vreau sa-mi raspunda cineva care stie sigur,chestia cu aspectul atacatorului -(minus) tactica aparatorului=tintire,a fost introdusa odata cu update-u,sau?
 

DeletedUser

Guest
nashpa nu ar trebui

Asta a fost constatare ori afirmatie?

ON: Nici mie nu mi se pare ca a fost ceva schimbat in sistemul de duel.
Spun asta in baza urmatoarelor aspecte:
Se anunta "up-date"... se intra intr-o isterie asociata/legata de niste zvonuri cum ca: se schimba sistemul de duel.
REACTIE:
Caracterul 1. Am facut reskill pe daune.
Caracterlul 2. Nu am facut nimic :)
Ambele caractere aveau si au 200 ferire.

Rezultate:
Le expun intr-o postare din viitor.
 

Ciocarlia

Greenhorn
Aventurier

Salut,
As avea nevoie de un sfat pentru un reskill pe carisma, clasa aventurieri, nivel 92.
As vrea sa pun 100% pe carisma, apoi indemanarile ar fi cam asa:
40% tintire
30% ferire
30% viata
Ma intereseaza si duelurile si fortul, astfel incat sunt in cautarea unui build care sa fie rezonabil pentru amandoua.
Astept opinii avizate!
Multumesc!
 

DeletedUser2948

Guest
Salut,
As avea nevoie de un sfat pentru un reskill pe carisma, clasa aventurieri, nivel 92.
As vrea sa pun 100% pe carisma, apoi indemanarile ar fi cam asa:
40% tintire
30% ferire
30% viata
Ma intereseaza si duelurile si fortul, astfel incat sunt in cautarea unui build care sa fie rezonabil pentru amandoua.
Astept opinii avizate!
Multumesc!

Nu exista build rezonabil pt. amandoua :)

Si cel expus de tine este VARZA!!! :)
 

DeletedUser19611

Guest
ce parere aveti, care build e mai bun aspect+ferire sau rezistenta+reflex.
ma gandesc ca al 2-lea e bun si pe aparare, voi ce ziceti?
 

DeletedUser

Guest
vreau sa va intreb ceva:
Buildul distrugator 1 axat pe rezistenta e bun de ceva sau nu?
Daca nu, care e cel mai bun build pt un jucator cu full putere?
 

DeletedUser8396

Guest
La caracterul blindat ,ce recomandati ,aspect sau tintire ? Ma gandesc ca aspectul ma ajuta doar pe atac spre deosebire de tintire ... dar ma mai ajuta si la munci ...
 

DeletedUser

Guest
salutari

VIII. Distrugator v2
Aici luam in calcul un aventurier de nivel 120 cu toate misiunile care dau puncte facute(sunt usoare toate, deci nu-i nimic imposibil de facut).
Echipament: Esarfa neagra, Palarie de fetru de lux, Jacheta de lux, Aparatori moi de lux pentru picioare, Curea neagra cu pistoale, Cizme de calarie de lux, Colt de aur, Pusca de aur/Coasa mortii, Racheta de artificii/Baston de plimbare
135 dexteritate
65 ferire
185 impuscare
150 aspect
Cu bonus indemanarile arata ceva de genul: 120 ferire, 190 tintire, 350 impuscare, 200 aspect - cu build-ul asta treceti si peste Blindat v2 in varianta defensiva.
Comentariu: Cei pe tactica o sa va faca probleme, pt. ca nu aveti multa ferire/aspect.


eu am facut un reskil total pt a gasi cheia 3 si acum vreau sa imi aleg unul din builduri si as prefera asta: distrugator v2, dar vreau sa stiu daca sparg pe unu cu reflex peste 250 ??sau daca nu care din builduri e cel mai indicat pt clasa mea de caracter Aventurier si sa fie unul ofensiv cu arma de foc .Kod care mi-l recomanzi?am lvl 101 cu 112 pct atribute si 360 indemanari..ms:dastardly:
 

DeletedUser8396

Guest
caracter normal,versiunea pe arma de foc ,cred ca e ce cauti tu :) ,dar desigur eu nu ma pricep precum kod :P, sa-l lasam pe el sa iti elucideze misterul :d
 

DeletedUser17549

Guest
Salut, imi indicati si mie un set(haine) de duelist la lvl 80 pe arma de foc(coltul )
 

DeletedUser8396

Guest
Salut, imi indicati si mie un set(haine) de duelist la lvl 80 pe arma de foc(coltul )

banuiesc ca te referi la contul de pe delaware,daca da,ia-ti un palton,negru sau maro si esti ok :P
p.s:initial am crezut ca ai zis pe arma alba si ti-am zis haina de lux :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17201

Guest
Pe lumea 8 am asa :


Nivel 104 foarte putin si 105
200 Impuscare
200 Tintire
170 Ferire
160 Tactica

Echipament :

Cizme maro
Palton maro
Colt de aur
Aparatori moi de lux pt. picioare
Curea de lux cu vultur
Palarie de fetru de lux
Papion de lux



Pe ce indemanari sa mai pun sa scot ? Ma cam dezavantajeaaza viata... Am 1520 PV
 

DeletedUser

Guest
caracter normal,versiunea pe arma de foc ,cred ca e ce cauti tu :) ,dar desigur eu nu ma pricep precum kod :P, sa-l lasam pe el sa iti elucideze misterul :d

a fost mai usor sa raman pe distrugator v2 ca au ramas atributele pe dexteritate de la reskil-ul pt cheia 3..si nu am mai avut de schimbat decat cateva indemanari.:dastardly:
 

DeletedUser8396

Guest
ce parere aveti de ghetele maro cu tinte in comparatie cu cizmele de calarie de lux la caracterul blindat varianta pe arma alba ?
 
Sus