Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser22762

Guest
cine imi poate spune un build pe ofensiv dar sa am si putina apare pe arme de foc la lv 81?
:shoot:
 

DeletedUser

Guest
pai pui 150+tintire 50 +impuscare si apoi pui ferire si aspect o sa mearga iti spun eu :D
 

DeletedUser

Guest
F buna ideea eu o sa ma fac super ofensiv :boone:




:Olol...:O buildurile aste a nu mai sunt bune de la uptade... !


cel mai bun build e ala de tintire,ferire,full dexteritate...dar tintirea sa fie mai mare decat ferirea pt ca veti da de jucatori cu ferire 400+usor...si nu veti face prea multe daune


off :Pt 120.indicat este 300ferire restul tintire..:P:shoot::shoot:
si pt cei cu r&r luati itm numai de impuscare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
zimi pls cam pana la lv 25 cat trb sa am la fiecare cu tot cu bonusuri :sombrero:
 

DeletedUser

Guest
Imi merge super bine pe duel.

Am bagat ceva conducere. Mai nou lucreaza cu aspectul si tactica.

Dar sa nu mai spuneti.;)

Am observat ca daca iti pui o piele de sarpe la produs.....esti nimerit mai greu.
 

DeletedUser

Guest
zimi pls cam pana la lv 25 cat trb sa am la fiecare cu tot cu bonusuri :sombrero:

pai pui totul pe dexteritate...iei itm-le [astea]


o sa primesti


25tintire(dexteritate)+20/30(din itm)=45-55tintire
si
50ferire din itm.

la lvl 25ai cam 75indemanari fara misiuni,cu misiuni ai mai multe dar nu stiu eu ce si cum ai facut u....per total ai


~50tintire si ~50ferire,,doar din itm..si pui 55 indemanari pe tintire si 20indemanari pe ferire



:boone:o sa ai cam 100tintire 70ferire...cred ca iti ajunge pt lv-lul tau.

Imi merge super bine pe duel.

Am bagat ceva conducere. Mai nou lucreaza cu aspectul si tactica.

Dar sa nu mai spuneti.;)

Am observat ca daca iti pui o piele de sarpe la produs.....esti nimerit mai greu.


conducerea nu are nici o legatura cu aspect/tactica sau cu duelul
pielea de sarpe ,la fel...singurele produse care influenteaza intr-un fel sau altul duelul sunt cele care iti ofera atribute.

esti pe langa total ! ti se pare ca feresti mai bine daca pui pielea de sarpe pt ca schimbi rundele de tintire&ferire sau ai noroc si nu esti nimerit in acea runda..nu din cauza <pielii de sarpe>..

vezi ca dai sfaturi proaste
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
xyzp ms dar am vzt ca ai 4 artifici dealea deti da 2 dex 2 aspect 2 mobilitate... etc imi vinzi una sau de unde iau:confused:
 

DeletedUser

Guest
nu stiu unde ai vazut asta,daca te-ai uitat pe site-ul de ti l-am dat cu itm,sa sti ca eu am lvl 112,folosesc alte iteme,mai bine gandite decat ce e acolo:P..ala e un site,iti pui lv-lul si clasa de caracter,selectezi indemanarile,tintire+ferire,si iti da cele mai bune haine pt acel lvl....daca puneai de exemplu indemanare motrica,,iti dadea hainele de maxim lvl 25 care dau cel mai mare bonus de motrica...eu joc decat pe lumea 6 si acolo cu alt nume:P..


acel 4 care apare la artificii este alt ceva..ca la toate


artificiile dau 2dexteritate,2mobilitate,2 putere,2carisma

toti stim ca tintirea este la dexteritate si ferirea este mobilitate...

deci daca iei artificii,.primesti 2 dexteritate si 2 mobilitate,adica primesti 2 tintire si 2 ferire...,,2+2=4puncte de tintire+ferire

asta apare acolo..si apare la fiecare obiect,..nu ai treaba cu alea,,u doar cumpara-le..si pui 55indemanari in tintire si 20pe ferire,atributele pe dexteritate
 

DeletedUser19580

Guest
nu stiu unde ai vazut asta,daca te-ai uitat pe site-ul de ti l-am dat cu itm,sa sti ca eu am lvl 112,folosesc alte iteme,mai bine gandite decat ce e acolo:P..ala e un site,iti pui lv-lul si clasa de caracter,selectezi indemanarile,tintire+ferire,si iti da cele mai bune haine pt acel lvl....daca puneai de exemplu indemanare motrica,,iti dadea hainele de maxim lvl 25 care dau cel mai mare bonus de motrica...eu joc decat pe lumea 6 si acolo cu alt nume:P..


acel 4 care apare la artificii este alt ceva..ca la toate


artificiile dau 2dexteritate,2mobilitate,2 putere,2carisma

toti stim ca tintirea este la dexteritate si ferirea este mobilitate...

deci daca iei artificii,.primesti 2 dexteritate si 2 mobilitate,adica primesti 2 tintire si 2 ferire...,,2+2=4puncte de tintire+ferire

asta apare acolo..si apare la fiecare obiect,..nu ai treaba cu alea,,u doar cumpara-le..si pui 55indemanari in tintire si 20pe ferire,atributele pe dexteritate


tu gandesti ma?ce sa faca cu atata tintire/ferire?si inca de la lvl 25 sa bage doar atat?

uite un sfat pt toata lumea:bagati pana la lvl 50-60 munci si misiuni ,apoi dueluri .daca va apucati de la lvl 1 de dueluri va va merge f prost mai tarziu

img.php
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ce buid de duel imi recomandati la un muncitor de 93 pe arma alba.
Pana acum am fost pe reflex si rezistenta dar nu prea sunt multumit de el.
As vrea ceva pe care sa am full vigoare dar iau toate optiunile in calcul asa ca astept orice fel de propuneri.
 

DeletedUser22762

Guest
imi puteti spune un build de duel pt soldat de lv 81 pe arma de foc si pe arma alba si set de imbracamite cand vreau sa dau 8/8 in orice fel de clasa dar sa am si putina apare sa nu ma prea nimereasca
 

DeletedUser22627

Guest
Acuma am tot incercat buidluri pt duel si se pare ca aspectul in atac nu mai conteaza asa de tare...cel putin pe mine nu ma tare avantajat , mai bine am mers pe tintire si ferire...asa ca de vreti , incercat sa merge-ti pe 2xTintire , 1xFerire ai atributul pe dexteritate/putere in functie de arma:)...eu unul asa am mers si rar pierd cate un duel in atac:)
 

DeletedUser22762

Guest
eu acuma pun un punct la tintire 1 la impuscare/ferire si 2 la dex/1 mob si e bun si asa dar eu vreau sa imi dau reskill sau sa stiu un set de imbracaminte pt un soldat de 81 pe arma de foc sau alba care e mai buna.
 

DeletedUser

Guest
Ok.
Probabil ca asa voi merge.
La lvl meu o sa am 90 tintire si 180 ferire cam si 100 vigoare.
Sper sa mearga.
O sa ma schimb hainele si in functie de adversar.
Multumesc de sfat.
Numai bine.
 

DeletedUser

Guest
Bai, oameni buni..
Buildul de rezistenta/reflex mai merge odata cu updateul asta sau nu?
Ca imediat dupa ce s-o facut updateul, l-am stricat si nu am chef sa imi irosesc bani si resursele mele ca sa fac reskill pe un build prost.
Deci merita sa imi bag indemanari pe buildul asta?
 

DeletedUser

Guest
Bai, oameni buni..
Buildul de rezistenta/reflex mai merge odata cu updateul asta sau nu?
Ca imediat dupa ce s-o facut updateul, l-am stricat si nu am chef sa imi irosesc bani si resursele mele ca sa fac reskill pe un build prost.
Deci merita sa imi bag indemanari pe buildul asta?

eu sunt r/r pe florida . sunt si builduri mai bune :) 3/5 dueluri le castig si iau 200xp+ , 5/5 si iau sub 100xp . Dar iti zic ca sunt builduri si mai bune :)
 

DeletedUser

Guest
Eu as recomanda celor care au aceste builduri de pe forum si la dueluri si la forturi sa spuna si cum se comporta acel buid la dueluri/forturi deoarece poate cineva vrea ca personajul lui de pe the west sa nu prea fie nimerit la forturi sau sa dea multe daune in duel dar nu prea intelege mare lucru de acolo.
Eu ma numar printre acei jucatori.
Nu am inteles mare lucru din toate acele builduri chiar daca scrie acolo "acest caracter va da 8/8*(exemplu) deoarece nu stiu daca va avea si daunele mari sau cum va reactiona in fata unui jucator pe tactica de exemplu.
Poate ca nu inteleg deoarece nu stiu foarte bine cum se comporta o indemanare cu alta sau la ce ajuta.
Deci daca stie cineva si imi poate explica mai amanuntit i-as fi recunoscator.:tumble:
 

DeletedUser16592

Guest
Eu unul am mers pe buildul dex + 1 tintire,2 ferire...la lvl avansat(peste 70)cu coltul echipat si un echipament bunicel se poate ajunge la 210+ ferire,160+ tintire si din dexteritate si bonusuri undeva la 120-130 impuscare.Bineinteles in functie de haine poti face si vreo 30-40 tactica si 20-30 aspect.

PS:In cazul meu am observat ca diferenta dintre 15 si 30 aspect se simte in atac
 

DeletedUser

Guest
eu sunt r/r pe florida . sunt si builduri mai bune :) 3/5 dueluri le castig si iau 200xp+ , 5/5 si iau sub 100xp . Dar iti zic ca sunt builduri si mai bune :)

AHA, eu ma gandeam la un build gen full putere, reflex si tintire.
cred ca ii bat pe aia cu impuscare multa, dar de la ceilalti cu vigoare, mi-o cam iau.
Deci alt build pentru arma alba, care sa mearga bine, mai exista?
 
Sus