Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser

Guest
pai,,,,aceste builduri mai sunt eficiente.....dar nush daca foarte bine....mai "dal"
 

DeletedUser19580

Guest
va spun eu ca rez,ref merge daca stiti sa puneti punctele.eu intr-o saptamana de pe locul 60 am ajuns pe 23 cu rez,ref.daca nu ma credeti,intrebatil pe zamyy ca l-am batut mereu cand m-a atacat/l-am atacat
 

DeletedUser19580

Guest
M-am gandit sa fac un tutorial in care sa prezint niste moduri de a construi un duelist.:)

I. Caracter blindat
Caracterul blindat prefera sa primeasca putine daune.
Atribute: 100% putere
Indemanari: 20% rezistenta; 50% reflex; 30% aspect/30% tintire
Clasa de caracter: Soldat
Ex.
120 putere
192 rezistenta
180 reflex
108 aspect/108 tintire
Comentariu caracter blindat: Eu le sugerez celor care aleg(daca alege cineva tactica asta) sa puna la inceput pe rezistenta si pe aspect/tintire, iar cand ajunge cu rezistenta la ~100 sa inceapa sa puna pe reflex. Rezistenta 100 = nivel 50. Restul o sa o faceti din putere.

Atribute: 100% dexteritate
Indemanari: 50% rezistenta; 50% reflex
120 dexteritate
120 tintire
120 impuscare
180 rezistenta
180 reflex
Clasa de caracter: - (care vreti voi)
Comentariu caracter blindat: Aici se merge pur pe dexteritate. Pentru inceput puneti pe impuscare si pe reflex. Oricum o sa faceti impuscare din haine, dar la inceput sa aveti si ceva impuscare.
Echipament: Bizon de aur, Palarie de piele de lux, Geaca de piele de lux/Haina maro, Pantaloni de panza maro/Pantaloni de piele galbeni, Curea neagra cu pistoale, Ghete maro cu tinte

eu buildu cu arma alba il folosesc,doar ca am modificat putin punctele
 

DeletedUser

Guest
ma dragoane,daca erai asa bun,cand am dat reskil si ajungeam cu ferirea la 415...dc nu ai dat in mine?=))
 

DeletedUser

Guest
pai e bine,ai tintire=ferire....dar eu prefer altfel,tintirea mai mare,ferirea mai mica,sa iti spun si de ce

-> jucatori cu ferire 350-400gasesti ....si la astia ai nevoie de tintire mare

-> jucatori cu tintire 350-400nu prea gasesti,deci nu ai nevoie de ferire prea multa



parerea mea.dar depinde de lumea pe care joci,de adversari
 

DeletedUser19580

Guest
img.php


si carisma mai merge,dar tre sa ai si cv tintire.am testat eu pe alta lume.full carisma,220 ferire fara iteme ,impuscare 70-100,restu tintire zic ca iti faci treaba

eu,fata de tn zamyy,nu atac prieteni.plus ca nu mai stiu cand aveai tu ferire 415.atunci ori eram tank,ori fara oras

si eu ii sfatuiesc pe cei care merg pe tintire/ferire si sunt pe o lume mai veche sa bage ferire si tintire in mod egal.sau tintire cu 30-40 de pct mai multa fata de ferire:shoot:

pai e bine,ai tintire=ferire....dar eu prefer altfel,tintirea mai mare,ferirea mai mica,sa iti spun si de ce

-> jucatori cu ferire 350-400gasesti ....si la astia ai nevoie de tintire mare

-> jucatori cu tintire 350-400nu prea gasesti,deci nu ai nevoie de ferire prea multa



parerea mea.dar depinde de lumea pe care joci,de adversari


cum de acum preferi tintire mai mare?dupa ce ti-am zis ce build as baga pe arma de foc cu tintire>ferire ,ai dat reskill imediat sa vezi cum merge pt ca ti-am facut multe builduri bune

2.6.5.Postarea a doua mesaje consecutive, cunoscuta drept double-post, este interzisa. Orice necesitate de a reveni asupra a ce s-a scris deja nu se va face printr-un post nou, ci prin editarea celui deja postat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cum de acum preferi tintire mai mare?dupa ce ti-am zis ce build as baga pe arma de foc cu tintire>ferire ,ai dat reskill imediat sa vezi cum merge pt ca ti-am facut multe builduri bune


=)))cand aia de pe lumea 5 aveau builduri de astea..,u..:)))build de asta aveam de mult timp de gand sa bag,,dar le-am probat pe cele cu aspect.care m-au dezamagit.



*erai pe duel,ca zilele astea am pus,am stat 3zile cu buildul apoi am dat reskil
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19580

Guest
si din cate stii zilele astea nu prea am jucat pe L6.nici oras nu aveam
 

DeletedUser

Guest
a-ti putea sa ma ajutati si pe mine?! Buildul meu este: 1 dexteritate, 1 tintire, 2 ferire si sunt lvl 51. Ce haine ar trebuie sa port cand atac si ce haine ar trebui sa port in aparare?
 

DeletedUser20606

Guest
a-ti putea sa ma ajutati si pe mine?! Buildul meu este: 1 dexteritate, 1 tintire, 2 ferire si sunt lvl 51. Ce haine ar trebuie sa port cand atac si ce haine ar trebui sa port in aparare?

In atac - haine cu aspect
In aparare - haine cu tactica
 

DeletedUser

Guest
deci, acuma in atac am asa: fetru de lux, jacheta de lux, cureaua cu vultur de lux, bermude maro( o sa cumpar oakley pana la 75 si la 75 pun militarestii), esarfa neagra, cizme maro. Nu ma pot hotara ce sa port la colier ori esarfa neagra ori varf de sageata ori papion de lux si la cizme ori cizme maro ori sandale ori cizme de calarie de lux. Ce ziceti?
 

DeletedUser20619

Guest
CINE IMI SPUNE SI MIE UN DUILD DE DUELIST LVL 70 PT ATAC SA NU FIU NIMERIT SI SA DAU macar 2/8 LOVITURI PT ARMA ALBA
 

DeletedUser

Guest
duelist dupa noul update

KOD,avand in vedere ca dupa noul update ferirea si tintirea sunt cele mai importante,cum putem face un buil bun de duelist la o clasa de aventurier?
Multumesc.
 

DeletedUser19580

Guest
echipament atac arma de foc:
jacheta de lux
cizme maro/calarie de lux
militaresti de lux/blugi maro/indian maro pt lvl mai mic
fetru de lux/fetru negru
curea cu vultur de lux/pistoale neagra,pistoale albastra
esarfa albastra/esarfa neagra
racheta artificii sau baston de plimbare

echipament aparare arma de foc:
palton negru/maro
aparatori moi de lux pt picioare/indian maro pt lvl mai mic
curea cu vultur de lux/pistoale albastra/pistoale de lux
fetru de lux
papion de lux
cizme maro/sandale
racheta artificii/baston plimbare

PS:criminalu,la lvl 70 arma alba faci cam greu pct pt tintire si ferire.asa cu mob scoti ferirea,dar pierzi din vig f mult si iar nu e bn.daca vrei sa cresti,bagi arma de foc cu 170 ferire,restu tintire full dex si dai bn
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
mobilitate full bagi cam 20-30 pe ferire, 100 aspect, si restu vigoare..
imbracamintea axata pe ferire si aspect

si cu ce tintesti?cu aspectul?:Ogandeste inainte..cu 200aspect 0 tintire dadeai 8/8inainte de uptade,acum....pt buildul cu mobilitate se ia itm numai de tintire+aspect+(impuscarE/vigoare)...si investesti cv mai mult pe tintire....dar buildul asta e preferabil sa il faci la lvl mai mare:110+ cand ai destule indemanari si atribute..sau full mob full fer. ...dar nu ataci,decat esti atacat ..la 120 ai 600+ferire
 
Ultima editare de un moderator:
Sus