Discutii despre obligatiunile Union Pacific (OUP))

DeletedUser

Guest
Am facut cele 4 misiuni zilnice si mi-a dat 4 puncte, celelalte le-am facut si nu mi-a dat nimic, acele dueluri,npc-uri si produsele de la craft.

Apar toate bifate si la ziua de azi la fel bifat,dar doar 4 puncte:sad:
 

DeletedUser

Guest
Nici eu nu am primit punctele alea. Probabil verificarea se face la sfarsitul zilei ca sa nu apara probleme la servere sau poate e vreun bug.
 

DeletedUser

Guest
@musset: imi pare rau dar chiar esti Gica contra. Acuma tu cred ca ai vrea sa primesti totul pe gratis doar ca te loghezi in joc. Normal ca nu este extrem de usor, dar nici greu nu e.

Cred ca se stie deja ca nu trebuie sa faci TOATE astea intr-o singura zi, sau ca trebuie facute in TOATE zilele saptamanii....daca nu, mai bine o iei calm de la primul post si incepi lectura :)

rabdare, rabdare, rabdare

Te rog citeste atent ce am scris eu la fiecare punct....e clar din ce raspunzi tu ca nu ai citit bine, sau doar partial

la 1) se contorizeaza ORICE pas de la ORICE misiune !!!! nu numai repetabilele....sau cele noi de la Salon

la 5) 4 Dueluri, am zis: dai tu 2 dueluri + primesti 2 dueluri = 4 dueluri ...se contorizeaza toate :) (cred ca nu gresesc!)


"-M-ai facut sa rad ) Cei ce nu folosesc pepite au doar 100 si nu 150 energie.Nu este necesar premium insa ca sa poti face tot ceea ce ti-am detaliat mai sus nu iti trebuie in nici un caz 150 energie.Fa un calcul si sa vezi cat iti iese. Acestea vor fi misiunile zilnice.Nu am pus in calcum si celelalte misiuni care sunt cu sutele."

esti incredibil, chair nu iti pui si tu un pic capul la contributie ? citesti printre randuri ? sa scriu cu bold ?

Nu iti trebuie premium sa folosesti 150 energie intr-o zi...daca ai un pic de imaginatie iti dai seama ca dupa ce muncesti 4 ore, nu lasi caracterul de prost pe camp sa zaca, bagi un somn si dupa 2-3 ore iaca a mai aparut niste energie, care daca esti baiat destept o folosesti...daca nu...ai dreptate poti folosi doar 100 energie pe zi :)) apoi stai 1 saptamana sa mai faci 100 energie, scuza-mi ironia, dar poate asa te fac sa citesti mai atent !


Este extraordinar de "simplu":
1.Poti alege sa nu faci misiunile daca iti lispseste o reteta
2.Daca esti lesinat i-ati adio de la cela 4 dueluri.

:)) Dodi cum iti poti indeplini misiunea zilnica?Nu ma intereseaza ironia ta.Insa incearca sa citesti intradevar cu atentie toate acele lucruri.Tu ai spus ca este mult prea banal.Iti respect parerea.Te voi vedea cand va incepe.Si daca te descurci sa imi impartasesti si mie secretul tau.Inafara de cel in care faci aranjamente de duel in alianta
 

DeletedUser

Guest
Este extraordinar de "simplu":
1.Poti alege sa nu faci misiunile daca iti lispseste o reteta
2.Daca esti lesinat i-ati adio de la cela 4 dueluri.

:)) Dodi cum iti poti indeplini misiunea zilnica?Nu ma intereseaza ironia ta.Insa incearca sa citesti intradevar cu atentie toate acele lucruri.Tu ai spus ca este mult prea banal.Iti respect parerea.Te voi vedea cand va incepe.Si daca te descurci sa imi impartasesti si mie secretul tau.Inafara de cel in care faci aranjamente de duel in alianta
Trebuie sa faci 3 din cele 4 cerinte zilnice deci nu e nici o problema daca nu faci cele 2 dueluri.
 

DeletedUser

Guest
Trebuie sa faci 3 din cele 4 cerinte zilnice deci nu e nici o problema daca nu faci cele 2 dueluri.


Ai dreptate:

15:54 Administrator news: Another 100 Premium chests will arrive in the Shop in a few minutes..

Daca faci 3 din cele 4 cerinte iti da 100 de up.S-au facut niste schimbari pe beta.Cand am postat eu sarcinile erau mult mai multe si foarte greu puteai termina acele sarcini.
Intradevar preturile la magazine sunt cat se poate de rezonabile.Daca vor ramane asa, va fi destul de interesant.Atat sarcinile cat si preturile sunt destul de ok
 

DeletedUser

Guest
toti va bateti pe OPU si pe pepite cufere etc dar in anunt mai zice ca o sa apara si o cale ferata unde va fi pozitionata in oras sau va fi inafara lui?
 

DeletedUser19531

Guest
toti va bateti pe OPU si pe pepite cufere etc dar in anunt mai zice ca o sa apara si o cale ferata unde va fi pozitionata in oras sau va fi inafara lui?

Aceasta este povestea versiuni 1.35 si a magazinului union pacific(asta deoarece este un updat major):
A sosit momentul. Congresul US a aprobat construirea unei căi ferate în West. Compania Union Pacific a primit ordinul de începere al lucrărilor şi are nevoie de ajutorul tău. Sute de mile de cale ferată trebuie construite, muncitorii trebuie aprovizionati si există riscul unor atacuri din partea indienilor.
Este momentul să lucrăm împreună: dueliști, muncitori, aventurieri și soldați. Ajutați proiectul pentru explorarea West-ului cu ajutorul căii ferate Union Pacific. Drept răsplată primiți valoroasele obligațiuni Union Pacific, care pot fi schimbate cu obiecte speciale în magazinele companiei. Cu cât depui mai mult efort și sudoare, cu cât esti mai activ, cu atat primești mai multe obligațiuni drept răsplată. Poate negustorul Union Pacific este corupt și acceptă și pepite?


Este un proiect greu și periculos dar salariul este foarte bun. Ce ai de gând să faci?



***Ar fi mult mai bine si pentru cei care nu au pepite ca si la misiunile repetabile de la orasul fantoma si de la indian sa ofere ca recomepsa pe langa experienta si bani cate o obligatiune, ce spuneti???
 

DeletedUser

Guest
Cand sistemul va fi implementata fiecare jucator existen va primi cate un cufar sau un obiect?
 

DeletedUser17201

Guest
O sa putem cumpara aici ce putem acum cumpara acolo ? Curea de roman , francez,American etc
 

DeletedUser

Guest
Cand se va face update-ul?
Si cand se va face,va aparea si o noua lume?Asa era de obicei...
 

DeletedUser

Guest
Din cate am vazut pana acum, doar misiunile date de cei 4 din salon dau puncte, restul nu dau absolut nimic, ma refer la dueluri,craft etc.
 

DeletedUser17549

Guest
eram sigur k pepitele nu vor fi lasate de o parte:)) iara bagati 3 mil pe luna in The West =))


este destul de bine tinand faptul k un cufar de sine e 175 sau 500 pepite sau pct din alea nu conteaza
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17201

Guest
O sa putem cumpara aici ce putem acum cumpara acolo ? Curea de roman , francez,American etc
 

DeletedUser

Guest
Zimok, o sa poti cumpara de acolo pe bonuri sau pe pepite curea de roman + alte imbunatatiri pentru fort, dueluri, munci(atasat cateva exemple de ce se poate cumpara pe bonuri)

Totusi bonurile ca bonurile dar am si eu 2 intrebari care sincer ma racaie :
1.cum s-a gandit INNO sa bage o misiune/ realizare la care nu este solutie ?(ex. cea in care obtii camila si renul inca nu se da)
2.pentru ce ne mai chinuim cu craftul daca se pot obtine iteme mult mai bune pe bonuri?
 

Atașamente

  • 1.JPG
    1.JPG
    94,5 KB · Vizualizări: 52
  • 2.jpg
    2.jpg
    73,4 KB · Vizualizări: 44
  • 3.JPG
    3.JPG
    96,9 KB · Vizualizări: 49
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cum era de asteptat, ieri am facut tot ce mi s-a cerut la acele 'sarcini' , aparea totul bifat si la cele 4 si jos la ziua respectiva, astazi imi apare X(la ziua de ieri) ca si cum nu am facut nimic. Cand am trimis tiket au spus ca o sa verifice si cu verificatul au ramas:razz:
 

DeletedUser19531

Guest
Cum era de asteptat, ieri am facut tot ce mi s-a cerut la acele 'sarcini' , aparea totul bifat si la cele 4 si jos la ziua respectiva, astazi imi apare X(la ziua de ieri) ca si cum nu am facut nimic. Cand am trimis tiket au spus ca o sa verifice si cu verificatul au ramas:razz:

Si la mine este aceeasi problema cu sarcinile zilnice(este a doua oara cand nu s-a luat in considerare).
 

DeletedUser13447

Guest
Cum era de asteptat, ieri am facut tot ce mi s-a cerut la acele 'sarcini' , aparea totul bifat si la cele 4 si jos la ziua respectiva, astazi imi apare X(la ziua de ieri) ca si cum nu am facut nimic. Cand am trimis tiket au spus ca o sa verifice si cu verificatul au ramas:razz:

Este serverul beta, oricand pot aparea buguri, de aceea se testeaza intai pe serverul beta si dupa se implementeaza in joc, pentru ca jucatorii semnaleaza pe beta bugurile si adminii le repara ca mai apoi cand vor fi implementate in joc sa nu fie cu erori.
 

DeletedUser

Guest
Este serverul beta, oricand pot aparea buguri, de aceea se testeaza intai pe serverul beta si dupa se implementeaza in joc, pentru ca jucatorii semnaleaza pe beta bugurile si adminii le repara ca mai apoi cand vor fi implementate in joc sa nu fie cu erori.

Mersi de informatie, dar stiam de asta, ca alfel nu aveam 120 acolo. Eu am spus ce mi s-a intamplat si am vrut sa aflu daca a mai patit cineva la fel.

aaa.jpg
 
Sus