Discutii despre obligatiunile Union Pacific (OUP))

DeletedUser

Guest
E bug. Asa e la toata lumea si in plus nici nu-ti da punctele aferente sarcinilor incheiate.
 

DeletedUser

Guest
da unde se fac misiuni?

unde faceti voi astea ca eu nu gasesc sa fac sarcinile ca as fi bucuros dar nu stiu unde se gasesc
imi spune va rog cineva??????????


cu respec [player]Lord de Wardes[player]
 

DeletedUser6315

Guest
Este extraordinar de "simplu":
1.Poti alege sa nu faci misiunile daca iti lispseste o reteta
2.Daca esti lesinat i-ati adio de la cela 4 dueluri.

:)) Dodi cum iti poti indeplini misiunea zilnica?Nu ma intereseaza ironia ta.Insa incearca sa citesti intradevar cu atentie toate acele lucruri.Tu ai spus ca este mult prea banal.Iti respect parerea.Te voi vedea cand va incepe.Si daca te descurci sa imi impartasesti si mie secretul tau.Inafara de cel in care faci aranjamente de duel in alianta


1. nu au nici o legatura retetele, daca am zis ca se contorizeaza ORICE misiune, adica simplu: ORICE misiune !!!!!!! intelegi ce inseamna ORICE misiune ?

2. dai dueluri cu NPC-uri daca nu-ti convin duelurile cu alti jucatori !!! nu conteaza ca pierzi, se contorizeaza !!!!

Ca idee, mai putin de 40 de minute mi-a luat sa termin astazi 3 din cele 4 cerinte (3 craft, 3 duel cu NPC si 4 misiuni) ! Cum ? Pentru ca nu e asa de greu daca ai misiuni deschise.

Dar tu tot trebuie sa comentezi si la asta sigur, asa ca mai astept cu nerabdare sa vad ce neregula mai gasesti !!!


Astazi am primit 3 OUP, pentru rezolvarea cerintelor de ieri...deci nu se dau 100 cum spune cineva cateva posturi mai devreme.

In total pana acuma se pot face asa:

1. ZILNIC: 3 OUP, cate 1 OUP de la misiuni zilnice de la salon care au legatura cu munci (15 minute) sau produse (1 produs) (usor de facut)
2. LA 2 ZILE (48 ore): 1 +3 +5 = 9 OUP de la misiunile repetabile de la salon ce au legatura cu meseria de craft ! (greu de facut)
3. pica aleator cate 1 OP la orice munca (ieri am gasit 1 in 10-12 munci, altii au gasit si 3 la rand!, depinde de noroc)
4. 3 OUP daca ai indeplinit 3 din cele 4 cerinte zilnice ( 4 misiuni, 3 duel NPC, 2 duel jucator, 3 craft) pentru ziua anterioara
5. la forturi (daca te duci) intre 1 si ....? nu am detalii cate se dau maxim, eu am luat 4 ieri la o batalie slaba de fort mediu, 13 vs 12, am fost primul la daune si am pierdut batalia
6. se vor mai da OUP si daca faci cerintele in 5 din cele 7 zile ale saptamanii, din cate am inteles eu, nu se stie cate inca ! am 2 zile din 4 momentan

asta ca sa va faceti o idee de cum se obtin, dar se pot modifica...inca se testeaza.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu tot nam aflat

imi spune si mie cineva va rog unde putem vedea cate cerinte am in deplinit si unde dam ca sa le vedem???????????
 

DeletedUser9691

Guest
n-ai o treaba tu! .... 11 obligatiuni primesc (toti castigatorii!) in loc de cufar de otel primesti 3!!!!
in loc de cufar de fier 2 probabil....iar in loc de cufar de lemn 1 .... adunate toate castigurile astea .... vor fi 11 obligatiuni!

Prin Invingatori sau Invinsi eu .... inteleg toti participantii la fort(aparatori sau atacatori) nu este invingator unul singur!

Sa spunem totusi ca 1 om castiga mai multe obligatiuni! (cele mai multe dintre toti) ...... Din obligatiunile alea care le-a castigat.... isi poate cumpara linistit un cufar de OTEL cu ele????????
Ce intrebare dificila.... e si greu sa prinzi logica intrebarii!
daca nu intelegi Ro.... nu te mai baga sa imi raspunzi mie la intrebari ... la care nici adminii nu au raspuns inca din cate vad


plus ... nu stiu unde ai vazut tu ca invinsii de la fort "pierd" obligatiuni! Castiga si ei ...exact cum pana acu castigau si ei cufere!

Esti EDITAT singur intrebi daca un cufar v-a costa 3 obligatiuni acum singur o intorci invers dupa ce ti-am explicat daca la o batalie se cistiga 11 obligatiuni si costa un cufar de otel sa il procuri 3 obligatiuni cum tu ai intrebat atunci tie iti ese 3 cufere de otel sa cumperi dupa o batalie si mai ramii cu 2 obligatiuni .. tu gindeste putin dupa asta scrie ..

Si daca e vorba ca pier obligatiuni unde mi-ai facut tu obrevatie .. mai baga nasu si citeste toate temele da nu vorbi daca nu ai citit a fost o copiere a celora scrise de admini unde IULIANP tia explicat mai sus EDITATca a fost o greseala de TRADUCERE .. tare EDITAT
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Esti EDITAT singur intrebi daca un cufar v-a costa 3 obligatiuni acum singur o intorci invers dupa ce ti-am explicat daca la o batalie se cistiga 11 obligatiuni si costa un cufar de otel sa il procuri 3 obligatiuni cum tu ai intrebat atunci tie iti ese 3 cufere de otel sa cumperi dupa o batalie si mai ramii cu 2 obligatiuni .. tu gindeste putin dupa asta scrie ..

Si daca e vorba ca pier obligatiuni unde mi-ai facut tu obrevatie .. mai baga nasu si citeste toate temele da nu vorbi daca nu ai citit a fost o copiere a celora scrise de admini unde IULIANP tia explicat mai sus EDITATca a fost o greseala de TRADUCERE .. tare EDITAT
admin ..... sa inteleg ca e ok ca un "om" din asta sa isi bage .... sa faca EDITAT pe cine vrea si cum vrea cu .... ?

doar pentru ca a introdus ... pe post de cenzura asta nu cred ca il scuteste de ceva.

PS: ciujoi .... mai bn taci ... ca tot n-ai inteles intrebarea mea!

am aflat dupa aia ca 1 cufar de otel va costa in jur de 147 OUP - de aici concluzia unde vroiam sa ajung .... (cel care lua cufar de otel la o singura lupta de fort .... acu va trebui sa se chinuie pana strange OUP de 1 cufar.... ii trebuie peste 10 lupte ca sa isi permita un cufar de otel)!

ia si gindeste tu ... eu gandesc.... (ai de suferit ia si sufera in treaba ta) nu mai fa tu pe-a desteptu!

Eu am pus o intrebare la care ... daca nu erai apt sa raspunzi trebuia sa te abtii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12000

Guest
In primul rand, aceasta tema nu este facuta pentru a va certa.
In al doilea rand, va rog sa respectati gramatica limbii romane si sa postati cat mai coerent mesajele pentru a fi psobila citirea .

In cazul in care nu va conformati veti suporta consecintele .
 

DeletedUser6566

Guest
cam cate puncte OUP vor costa cuferele scumpe..sa ne facem si noi o idee..??

15 puncte cu un produs rar
1000 cufar premium
125 cufar pt meserii
5 rucsac
.........
curea de roman doar 100 de puncte pe beta si primesti din start 100 de puncte.
 

DeletedUser

Guest
admin ..... sa inteleg ca e ok ca un "om" din asta sa isi bage .... sa faca EDITAT pe cine vrea si cum vrea cu .... ?

doar pentru ca a introdus ... pe post de cenzura asta nu cred ca il scuteste de ceva.

PS: ciujoi .... mai bn taci ... ca tot n-ai inteles intrebarea mea!

am aflat dupa aia ca 1 cufar de otel va costa in jur de 147 OUP - de aici concluzia unde vroiam sa ajung .... (cel care lua cufar de otel la o singura lupta de fort .... acu va trebui sa se chinuie pana strange OUP de 1 cufar.... ii trebuie peste 10 lupte ca sa isi permita un cufar de otel)!

ia si gindeste tu ... eu gandesc.... (ai de suferit ia si sufera in treaba ta) nu mai fa tu pe-a desteptu!

Eu am pus o intrebare la care ... daca nu erai apt sa raspunzi trebuia sa te abtii

stii unde vad eu o fractura in logica ta ? la partea aia din paranteza "cel care a luat un cufar de otel......" ar fi logic ce afirmi daca cineva ar lua un cufar de otel la fiecare lupta de fort la care participa ; lucru de care cu tot respectul te rog sa-mi permiti sa ma indoiesc. asa ca unde vezi tu ca sunt dezavantajati marii fortisti??? cati cunosti tu sa fi luat 8 cufere de otel din 10 lupte consecutive???? dar daca participi la 10 lupte consecutive sigur aduni cateva obligatiuni. am incercat sa-ti urmez sfatul si sa gandesc dar am simtit ca "pur si simplu mi se gripeaza rotitele in creieras" si tot nu am gasit dezavantajul sau ma rog cu ce sunt dezavantajati cei ce lupta la fort. ma amuza teribil stradania unora de a ne convinge ca sunt mai avantajati de probabilitatea iluzorie de a castiga un cufar la o lupta decat de certitudinea de a castiga obligatiuni in fiecare lupta. asta sa fie oare problema ? sau sunt deranjati ca au si altii posibilitea de a lua un cufar fara sa participe la luptele de la fort? pana acum accesul la cufere era limitat de participarea la lupte iar aici doar elitele aveau sansa sa obtina ceva. ei se pare ca dupa up-date aceasta bariera se sparge . oare acest lucru deranjeaza? intreb si eu. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
@Dodi1108

Nu mai am nimic de comentat.S-au schimbat sarcinile pe beta.Nu mai sunt atat de multe ,iar preturile din magazin imi convin.

Cand am postat acele sarcini,la misiuni imi dadeau doar acele 4 de facut.Adica cele de la henry.De aceea si mi s-au parut destul de greu de realizat in cazul in care nu detineai acele retete.Ulterior iulian m-a linistit spunandu-mi ca pe beta sunt doar niste teste al noului update.Intrebarile isi vor gasi raspuns cand vor baga updatul.Acum nu avem decat niste teste si presupuneri.

Insa daca raman acele sarcini,updatul este destul de interesant.

:shoot:
 

DeletedUser

Guest
eu tot nu am gasit ma poate ajuta cineva ??????
unde gasim sarcinile zilnice?

si magazinul unde se gaseste???
daca faci rost de bani unde gasesti magazinul

cand o sa se bage si pe The West asta ca sunt nerabdator
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Esti EDITAT singur intrebi daca un cufar v-a costa 3 obligatiuni acum singur o intorci invers dupa ce ti-am explicat daca la o batalie se cistiga 11 obligatiuni si costa un cufar de otel sa il procuri 3 obligatiuni cum tu ai intrebat atunci tie iti ese 3 cufere de otel sa cumperi dupa o batalie si mai ramii cu 2 obligatiuni .. tu gindeste putin dupa asta scrie ..

Si daca e vorba ca pier obligatiuni unde mi-ai facut tu obrevatie .. mai baga nasu si citeste toate temele da nu vorbi daca nu ai citit a fost o copiere a celora scrise de admini unde IULIANP tia explicat mai sus EDITATca a fost o greseala de TRADUCERE .. tare EDITAT

incerc sa fac abstractie de acele "editat" din textul tau totusi nu pot sa nu observ ca pe langa ca nu ai capacitatea mentala sa porti o discutie civilizata cu o persoana care are alta parere decat a ta "atoatestiutorule" iti lipseste si capacitatea de a extrage esenta dintr-un enunt. nu trebuie doar sa iei niste valori asa otova cum au fost scrise si sa tragi rapid niste concluzii care dupa parerea ta desfiinteaza interlocutorul; omul a vrut practic sa spuna ca cei care acum sunt intradevar "meseriasi" in luptele la fort vor vi dezavantajauti de primirea de obligatiuni. de ce? pentru ca limita maxima a numarului de obligatiuni primite la o lupta ii obliga sa participe la mai multe lupte de fort pentru acelas rezultat(un cufar de otel de ex) pe care acum il obtin mult mai rapid. daca tu ai argumente logice sa-l combati si sa-l convingi ca nu e asa fa-o fratele meu. dar fa-o pe un ton ceva mai relaxat.
 

DeletedUser8320

Guest
bine lucrat !!

inainte castigam cufar de otel la fort acum in locul lui primim 3 OUP....iar cufarul de otel se vinde la shop cu 175 OUP sau desigur PEPITE
 

DeletedUser

Guest
Corect.
Acum cine vrea cufere trebuie sa traga tare sau sa bage bani in pepite.
 

DeletedUser8320

Guest
da update facut pentru pepitari....jocul nu mai e la fel !!!deja devine frustrant
 

DeletedUser

Guest
inainte castigam cufar de otel la fort acum in locul lui primim 3 OUP....iar cufarul de otel se vinde la shop cu 175 OUP sau desigur PEPITE
de ce numai 3???? daca dupa up-date iei numai 3 oup pe o lupta sunt ferm convins ca nici acum nu te intalnesti prea des cu un cufar.
da update facut pentru pepitari....jocul nu mai e la fel !!!deja devine frustrant
si cum ai ajuns la concluzia asta?? ne explici si noua de ce eu un "muritor de rand" de exemplu nu pot obtine oup ?

Din cate am auzit eu la o lupta se pot lua maxim 11 oup-uri :) , la o lupta la care am facut peste 5k daune am primit 8 oup-uri :)

exact asta vroiam sa spun si eu patrat daca acum esti "meserias" si te intalnesti des cu aceste cufere dupa up-date vei lua un numar mai mare de oup daca nu esti....... nu ai decat sa perseverezi.singurii dezavantajati dupa umila mea parere sunt cei care reprezinta "crema ,spuma" luptatorilor de acum ,cei care din 10 lupte au posibilitatea sa ia macar doua cufere. ei chiar daca iau numarul maxim de oup nu pot ajunge sa egaleze performantele realizate in momentul de fata.spun asta referindu-ma strict la numarul de cufere obtinut raportat la numarul de lupte purtate.
cat despre vesnica disputa "pepitari" versus "nepepitari" daca dezvoltatori vor stabili o egalitate de genul pepite/recompensa= munca+timp/recompensa discutiile se vor stinge dupa parerea mea.posibilitatea ca numarul de pepite scoase pentru achizitionarea de cufere in cazul in speta sa scada este infim tocmai pentru ca aici intervine firea multora din cei care joaca : ei vor un anumit item acum.ei daca vor acum si nu peste xy zile nu au au decat sa bage pepite.insa si cel care nu baga pepite sa aiba posibilitatea sa obtina acel "un anumit item" peste xy zile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6410

Guest
de ce numai 3???? daca dupa up-date iei numai 3 oup pe o lupta sunt ferm convins ca nici acum nu te intalnesti prea des cu un cufar

Din cate am auzit eu la o lupta se pot lua maxim 11 oup-uri :) , la o lupta la care am facut peste 5k daune am primit 8 oup-uri :)
 

DeletedUser

Guest
Momentan e varza sistemul de distriburie a punctelor la fort.
La un fort la care am stat la incasat si am facut si 6k daune am luat 2 puncte in conditiile in care am castigat fortul iar un punct se da pentru participare si inca unul pentru victorie.
 
Sus