Discutii despre obligatiunile Union Pacific (OUP))

DeletedUser14369

Guest
BlaBlaBla

S-ar putea sa le fi scumpit pe beta pentru ca acolo cu 89ron cumperi 3000pepite fata de 2000 aici...cel putin asa cred....Sau ar fi mai corect sa lase 1500pepite dar oup sa ramana tot 1000....

Vreau sa spun ca am discutat si in alianta pe tema asta si nimeni nu se plange de noul update asa ca am tras urmatoarele 3 concluzii:

1. 90% din Forum-isti nu au cont pe TW
2. 95% care au cont pe TW nu se smiorcaie pentru orice pe forum
3. Frustratii care si cand sunt la cumparaturi in REAL vad Pepitari

<3W
 

DeletedUser6315

Guest
cuferele premium nu sunt puse acolo sa fie cumparate "usor" fara pepite :) de asta se si numesc PREMIUM. Ar fi bine sa le faca 2-3000 pepite, macar asa stim o treaba si nu se mai chinuie jucatorii sa stranga OUP'uri :whistle:
 

DeletedUser

Guest
Numai bine ca le-au facut 1500 de pepite dar si in OUP au acelasi pret, ca tot era vorba ca se fac asa usor punctele :mad:
 

DeletedUser22181

Guest
Eu cred ca noul Update o sa faca jocul sa fie putin mai greu decat e..si chestia asta pentru mine suna destul de bine..mai scapam de "copiii" care provoaca 90% din scandaluri..:shoot:
Faza e ca, poate cu noul Update o sa le mai iasa XP-ul din cap unora si v-om avea si noi cate o batalie de fort serioasa pe zi..:whistle:


P.S. Update-ul hartii cand o sa-l bagati?

 

DeletedUser13613

Guest
eu nu vorbesc de ferite in aparare la forturi cu build de duel (nu de fort) am facut pana la 14k daune(nu am fost niciodata tanc la fort nu am avut niciodata mai mult de 2k hp)


Conteaza foarte mult si lumea pe care joci...daca stai 100 batalii pe aparare, in turnul tau si aia din atac nu au nicio treaba cu fortul iei cufar la fiecare batalie mai ales daca si colegii tai sunt slabi...asta poti si cu muncitor nu doar cu aventurier
 

DeletedUser6315

Guest
Eu cred ca noul Update o sa faca jocul sa fie putin mai greu decat e..si chestia asta pentru mine suna destul de bine..mai scapam de "copiii" care provoaca 90% din scandaluri..:shoot:
Faza e ca, poate cu noul Update o sa le mai iasa XP-ul din cap unora si v-om avea si noi cate o batalie de fort serioasa pe zi..:whistle:


P.S. Update-ul hartii cand o sa-l bagati?


ne le iese exp-ul din cap garantat, pentru ca majoritatea nu vin pentru cufere la fort ... sa fim seriosi :) forturile vor ramane cea mai usoara metoda de a face exp in joc... asta atat timp cat bataliile sunt populate de ambele tabere

noul update v-a incuraja insa activitatea in toate fazele jocului: munci, meserie, dueluri si forturi
 

DeletedUser19531

Guest
Apropo cand se va lansa???

Apare cat de curand noua versiune, pe net se instaleaza luni, la noi cred ca in doua saptamani.

Edit:

Eu cred ca noul Update o sa faca jocul sa fie putin mai greu decat e..si chestia asta pentru mine suna destul de bine..mai scapam de "copiii" care provoaca 90% din scandaluri..:shoot:
Faza e ca, poate cu noul Update o sa le mai iasa XP-ul din cap unora si v-om avea si noi cate o batalie de fort serioasa pe zi..:whistle:


P.S. Update-ul hartii cand o sa-l bagati?


Spre finalul anului este programata schimbarea la harta, pana atunci o sa fie modificari la oras.
 

DeletedUser13447

Guest
Ce inseamna: "Duelează 4 jucători"

Conteaza daca pierd sau castig?
Cei care au cont pe beta(am si eu dar n-am oras) imi spune-ti va rog daca e obligatoriu ca eu sa lansez duelurile.
:sombrero:
 

DeletedUser

Guest
Ce inseamna: "Duelează 4 jucători"

Conteaza daca pierd sau castig?
Cei care au cont pe beta(am si eu dar n-am oras) imi spune-ti va rog daca e obligatoriu ca eu sa lansez duelurile.
:sombrero:

zice cumva "castiga 4 dueluri" ? daca nu , inseamna ca trb sa te duelezi de 4 ori , indiferent de rezultat
 

DeletedUser19531

Guest
Acuma cerintele s-au schimbat, iti cere doua dueluri cu jucatori; se monitorizeaza in ambele cazuri de duel(atac sau aparare) si nu conteaza rezultatul (castig/pierdere).
 

DeletedUser

Guest
Buna seara tuturor in primul rand.

Un nou up-date trebuie sa faca pe multi sa zambeasca.
Dupa cum am citi fiecare jucator activ va avea jocul propriu zis + "misiuni OUP"
Adica face xp sa creasca si in acelasi timp face si acele "misiuni OUP"
Cei care nu stau prea mult pe tw nu isi pot termina "misiunile OUP", nu pierd nimica..
Doar ca cei care au timp castiga ceva in plus..
Pana aici toate sunt frumoase si placute..


Acuma stau si zic astfel...
Daca pana acuma mergeai de la un fort la altul cu "viteza lumini" (adica pepitele).. deacuma dispar luptele de fort.. poti lua cuferele direct de la "magazinul OUP"... in loc sa bage 20 de pepite sa mearga la un fort + inca vreo 30 (adika vreo 50 pepite pe seara).. va prefera sa dea pepite direct pe cufar..
Concluzie: se cam strica atmosfera forturilor.. (poate mai inventati ceva pt care sa se merite luptele de fort)


PROPUNERE:
- LVL maxim sa creasca la 150 -200..
- diferenta intre o lume noua si cea veche sa fie de minim 1 ani (prea repede apare o lume dupa alta)si maxim 2 ani
- marirea in lvl la unele iteme din joc (cu 5 lvl la seturi)
- punerea de lvl si la animalele de calarie
- seturi care sa se poata obtine, din misiuni, in mai putin de 3 luni de zile (setul de colectionar dureaza minim 1 an)
- rectificare la armele colectionarului (dmg mai mare s-au egal cu cel al setului de aur), trebuie tinut cont de faptul ca lvl 100 inseamna o avansare de la lvl 75 (set de aur).
- creerea unei cai ferate intre orase/forturi (taxe: 100$ personalul / 500$ acceleratul / 1000$ rapidul / 5 pepite intercity)

Acuma imi este somn.. poate mai revin dupa ce ma trezesc cu alte idei..
 

DeletedUser14918

Guest
Nici eu nu inteleg un lucru...
Daca la o batalie de fort castigatorii primesc 11 obligatiuni....Vreau sa intreb acele 11 obligatiuni vor fi impartite la 120 atacatori/aparatori?E nasol ca la o batalie sa primeasca 11 din 140 acele puncte....O sa se lase lumea de forturi.
 

DeletedUser19531

Guest
Nici eu nu inteleg un lucru...
Daca la o batalie de fort castigatorii primesc 11 obligatiuni....Vreau sa intreb acele 11 obligatiuni vor fi impartite la 120 atacatori/aparatori?E nasol ca la o batalie sa primeasca 11 din 140 acele puncte....O sa se lase lumea de forturi.

Un jucator poate obtine de la o batalie maxim 11 obligatiuni(asta nu inseamna ca nu poate sa obtina si o obligatiune) si nu 120 de jucatori o sa imparta cele 11 obligatiuni, ai inteles acuma???

Edit:

Se mai primesc obligatiuni de la realizari, eu am primit 5 obligatiuni pentru ca am strans 25 de obligatiuni prin activitatea zilnica.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Va mai explicasem cum sta treaba cu OUP-urile la fort.
Fiecare jucator primeste 1 punct pentru participare.
Cei care castiga mai primesc inca un punct, deci vor avea doua.
Restul punctelor se impart in functie de cufere.
Singura diferenta dintre forturile de acum si cele din 1.35 este ca in loc de cufere primesti puncte. In loc de cufar de lemn primesti 3 puncte, in loc de cufar de fier 6 puncte si in schimbul cufarului de otel 9 puncte.
De exemplu daca acum castigi batalia si iei cufar de otel o sa fie echivalentul a 11 puncte OUP (1 participare + 1 victorie + 9 cufar de otel) .
 

DeletedUser14918

Guest
Un jucator poate obtine de la o batalie maxim 11 obligatiuni(asta nu inseamna ca nu poate sa obtina si o obligatiune) si nu 120 de jucatori o sa imparta cele 11 obligatiuni, ai inteles acuma???

Edit:

Se mai primesc obligatiuni de la realizari, eu am primit 5 obligatiuni pentru ca am strans 25 de obligatiuni prin activitatea zilnica.

am inteles...Mersi
 

DeletedUser15899

Guest
*Cine primea înainte cufăr de oţel acum va primi 3 obligațiuni. Pentru participarea la o bătălie la fort cât și pentru victorie primești o alta obligațiune. Învingătorii primesc maxim 11 obligațiuni, învinșii primesc maxim 10 obligațiuni la fiecare bătălie la fort.
3 sau 9?

Oricum daca maxim e 11 si e in locul la cufarul de otel......asta inseamna ca un cufar de otel = 11obligatiuni..........ceea ce nu e asa pentru ca aceste cufere de otel costa 175(sau 175 pepite) obligatiuni in magazin.De aici trebuie sa intelegem ca cuferele vor mai greu de obtinut pt cei fara pepite si foarte usor pt cei cu pepite....ceea ce bine pentru ei si pentru Innogames:P...ok

Asadar de acum inainte discrepantele dintre cei care au pepite si cei care nu au vor fi mai mari.Bineinteles exista si parti bune in aceasta versiune...de exemplu se va incuraja participare la fort prin faptul ca ai garantat o obligatiune:ras:...
 

DeletedUser

Guest
9. nu mai credeti ce spun astia de la INNO fara sa testati ca ei spun multe.
Eu am vazut pe beta cum sta treaba. Cei de la INNO anunta ceva si asa ramane chiar daca se fac modificari asupra acelui lucru.
 
Sus