Discutii despre obligatiunile Union Pacific (OUP))

DeletedUser

Guest
grija pepitelor

lumea e ingrijorata maxim de posibilitatea unora de a cumpara cu bani reali iteme (cufere ).... asa sunt toate jocurile si este foarte normal ca cine investeste $ sa fie privilegiat ...
 

DeletedUser

Guest
lumea e ingrijorata maxim de posibilitatea unora de a cumpara cu bani reali iteme (cufere ).... asa sunt toate jocurile si este foarte normal ca cine investeste $ sa fie privilegiat ...

gresesti, pt mine asta e primul mmo de browser sau cu client unde am vazut chestii de genul asta si crede-ma ca joc mmo-uri de cand a aparut primul game de browser romanesc de acest gen, practic asa am inceput sa joc mmo-uri

pe tw.net se vor comasa niste lumi din cauza faptului ca sunt in mare pierdere de playeri, deja piata de mmo este destul de matura si nu prea mai merge sa "aburesti" jucatorii, mai ales cand oferta este extrem de bogata
 

DeletedUser

Guest
Sicer sa fiu imi place noul update. L-am incercat pe beta si e ok. Doua intrebari am: 1cate puncte primesti daca indeplinesti alea zilnice?
2de ce maximul este de 2000 de puncte?

A da inca ceva: am indeplinit deja 2 sarcini dar nu am primit nici 1 OUP. Ca sa primesc OUP trebuie sa indeplinesc neaparat 3 din 4?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sicer sa fiu imi place noul update. L-am incercat pe beta si e ok. Doua intrebari am: 1cate puncte primesti daca indeplinesti alea zilnice?
2de ce maximul este de 2000 de puncte?

A da inca ceva: am indeplinit deja 2 sarcini dar nu am primit nici 1 OUP. Ca sa primesc OUP trebuie sa indeplinesc neaparat 3 din 4?

OUP-urle le primesti a doua zi.

Si dupa parerea mea, update-ul asta e un mare rahatel. clar fuga dupa bani. Credeti ca vreun jucator care nu baga bani in joc constant mai are vreo sansa?
 

DeletedUser

Guest
OUP-urle le primesti a doua zi.

Si dupa parerea mea, update-ul asta e un mare rahatel. clar fuga dupa bani. Credeti ca vreun jucator care nu baga bani in joc constant mai are vreo sansa?

acum depinde ce vrei sa faci.daca faci colectii de iteme cu aura trebuie sa bagi bani la greu.
daca vrei sa fii bun in dueluri nu prea ai nevoie sa bagi bani.armele care se gasesc la piata +cele de aur sunt suficiente.
la fel si la forturi.
 

DeletedUser

Guest
La inceputul jocului pepitarii trebuiau sa bage constant cate trei pachete premium odata ca sa faca level,sa munceasca la munci cu noroc mare,sa castige iteme valoroase.Acum evoluam si o sa poata sa bage o data 500 pepite si primesc instant un item cu valoare de 10000$.
 

DeletedUser

Guest
Parerea mea e ca trebuia sa fie fara pepite doar cu OUP la magazin...aici din nou au gresit cei de la inno...Acum o sa-i vezi pe pepitari azi duelisti maine fortisti pentru ca de la magazin se poate cumpara potiunea aia pentru resetarea atributelor si punctelor...vrei ceva munceste pentru puncte si cumpara nu pune si pepite sa cumperi imediat...
 

DeletedUser

Guest
Parerea mea e ca trebuia sa fie fara pepite doar cu OUP la magazin...aici din nou au gresit cei de la inno...Acum o sa-i vezi pe pepitari azi duelisti maine fortisti pentru ca de la magazin se poate cumpara potiunea aia pentru resetarea atributelor si punctelor...vrei ceva munceste pentru puncte si cumpara nu pune si pepite sa cumperi imediat...

Nu va mai plangeti !! Pepitele fac legea in jocu asta !! Si cu ce te incurca pe tine ca poti cumpara si cu pepite ? Oricum nu folosesti !
 

DeletedUser

Guest
asa e..oricum la munci nu prea primesti cupoane si de la indem zilnice primesti 1 cupon :) si kiar...nu prea ai ce cumpara cu f putine cupoane..doar niste genti din alea care dau steaguri, piele etc..edit..noi ne plange.am de acele cufere premium..acum e mai rau ca poti luat cate vrei..pepite sa fie
 

DeletedUser

Guest
Parerea mea e ca trebuia sa fie fara pepite doar cu OUP la magazin...aici din nou au gresit cei de la inno...Acum o sa-i vezi pe pepitari azi duelisti maine fortisti pentru ca de la magazin se poate cumpara potiunea aia pentru resetarea atributelor si punctelor...vrei ceva munceste pentru puncte si cumpara nu pune si pepite sa cumperi imediat...

Trebuie vazuta partea plina a paharului. Interesul INNO Games e sa scoata bani asa ca e bine ca s-au bagat asa zisele OUP-uri. Daca ar fi sa se renunte la ceva de la magazin se va renunta la cumpararea cu OUP-uri si nu cea cu pepite pentru ca nu-si vor taia singuri veniturile.
 

DeletedUser6566

Guest
Trebuie vazuta partea plina a paharului. Interesul INNO Games e sa scoata bani asa ca e bine ca s-au bagat asa zisele OUP-uri. Daca ar fi sa se renunte la ceva de la magazin se va renunta la cumpararea cu OUP-uri si nu cea cu pepite pentru ca nu-si vor taia singuri veniturile.

Au destule jocuri si venituri deja.Nu am bagat banii si nici nu sa ii bag in The West si ori ce alt joc.INNO a lansat deja pe langa The West si Triburile alte jocuri de pe care castiga o gramada de bani.
 

DeletedUser19885

Guest
si cam ce ati vrea sa va dea cate 2 wyatt-uri 2 grant-uri si 5 crook-uri de persoana ca sa fiti multumiti si asa vreo 10000 de pepite sa fie si daca se poate sa faceti si 10 levele pe zi
daca INNO nu face bani si e logic sa faca pentru asta a fost facut jocul sa aduca profit , sa va dau si un exemplu pentru cei cu mintea ingusta ca
biscuitele in dunga(e ca si cum mergi la serviciu te spetesti o luna si la sfarsit sa nu iti dea nici-un ban si apoi sa comenteze munca ta mancand seminte in timp ce tu lucrezi)-cam asta fac unii pe forum de vreo 2 ani de zile
desigur e posibil sa nu aiba buletin(asa ca trebuie sa-i iertam ca au iq-ul sub nivelul mari ,cel putin deocamdata.)
inca ceva sunt prea ieftine pepitele ar trebui cel putin dublat pretul la ele(va asigur ca o sa fie mult mai bine chiar daca uni deja imi "baga carne prin toate cele"
armele cu aura sunt prea usor de obtinut acum ar trebui sa fie foarte rare (doar de aia sunt rare) desi cam toata lumea are cel putin una , ma refer la un jucator cat de cat respectabil

update-ul este bunicel cu "2-3" scapari
(1)biserica nu ii vad rostul in afara de faptul ca faci xp cand o construiesti si iei ceva puncte la oras(nu ca nu sunt credincios dar totusi)
(2)recompensele pentru forturi sunt de la execrabile in jos (diferenta intre otel si fier de numai 3 oup sa fim seriosi e asa bataie de joc pe fata) era mult mai logic un 30-15-10 in ordinea cuferelor sa se faca o distinctie clara intre performeri si pleava(sper macar sa nu fie sistemul vechi de oferire a cuferelor la fiecare fort era cel putin unul care lua geanta de doctor si cufar de fier sau lemn si alti care intra in top 5 daune-ferite iau "experienta" cum e posibil nu stiu)
(3)sistemul de dueluri este intr-un echilibru fragil(respiri si se darama totul) si totusi nu au adus modificari
(4)cureaua de roman este prea ieftina doar 100 oup pretul e rusinos totusi e o emblema ceva cu care sa ne mandrim (merita cel putin 1000 oup doar e ceva de pret(nu ca i-ar interesa pe cei de la INNO)
(5)setul de colectionar e pe degeaba "da de toate si totusi nu da nimic" pe langa ca faptul ca iti trebui nervi de otel sa il obtii si aici au un (-) ca nu au schimbat(marit bonusurile) sau unele mofificari in privinta obtineri saaauuu macar bonusuri pe piese ca la toate celelalte seturi(ce , setul asta e mai cu mot! discriminare dom'le:D)

per ansamblu e un update bun care trebuia sa vina ca sa reanime jocul foarte multi jucatori sunt foarte multumiti de ce contine acest update

ACEST MONOLOG SCRIS ESTE STRICT PAREREA MEA (alti o "imbratiseze" ce am spus eu alti nu , doar e democratie)

o zi buna in continuare



va salut cu stima si respect
 

DeletedUser

Guest
Cat de bun o sa fie updat-ul vom vedea de maine. Chestia e ca se pune accent prea mare pe factorul random desi nu ar trebui.
Sistemul de recompense la forturi e acelasi ca si in versiunea actuala a jocului. Dai cele mai multe daune la un fort dar nu ai garantia ca iei cufar de otel si asa o sa fie si cu OUP-urile. Esti cel mai bun dupa un anumit criteriu, castigi lupta dar nu ai certitudinea ca iei si numarul maxim de puncte OUP la finalul bataliei.

S-a adus vorba de cureaua de roman. Pentru dezvoltatorii jocului toti suntem egali indiferent de tara de origine asa ca toate curelele au acelasi pret. Problema din punctul meu de vedere e alta. S-au facut concursuri si ca premiu s-a oferit cureaua de roman care acum nu o sa mai valoreze nimic. Cei care au tras la concursul de dueluri si la altele au investit cam mult pentru nimic.
 

DeletedUser22403

Guest
Vesriunea 1.35

bun fratilor e joi 23 si ce ?
ca vad ca nu a aparut versiunea noua si nici serverele nu sunt inchise?
<3W:d
 

DeletedUser

Guest
vor fi cufere de la 25 upb pana la 500 sau 750 nu stiu exact...il acel shop vor fi si anumite obiecte care se pot face si din craft...dar vor putea fi activate pe o perioada de 12ore sau 24 ore..
de exemplu la punctele de munca:
craftul poate produce cina domnului si bucata de placinta..
in shop vor fi iteme care vor da chiar 250 pct de munca


:mariachi:
 

DeletedUser

Guest
(Astăzi la ora 11:14)
El Dorado nu este disponibilă pentru aproximativ 5 minute !

E 11.42 si tot nu e deschisa 8-|
 

DeletedUser21108

Guest
Nu sunt produse la vanzare la shop...de ce?Si pantalonii,itemele cu aura trec de patratelul in care trebuie sa se vada itemul....e interesant updateul dar e stricat putin...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21108

Guest
Maine pot alege alte misiuni repetabile,daca azi am ales alt tip de misiuni?Le-am ales palea proaste nu de alta...
 
Sus