Discutii despre obligatiunile Union Pacific (OUP))

DeletedUser20530

Guest
Primesti mai multe OUP daca faci toate cele 4 sarcini? adica eu leam facut pe toate 4 mereu/misiuni/duelurile cu jucatori/duelurile cu npc/si produsele...
 

DeletedUser

Guest
Da, in loc de 3, primesti 4 puncte a doua zi.
Chestia aia cu 3/3 sarcini completate e un minim pentru ca ziua sa fie considerata completa, pentru a putea fi luata in considerare la sfarsitul saptamanii cand primesti bonusul pe cate zile complete ai.
 

DeletedUser

Guest
Nu esti obligat sa faci misiunile zilnice de la salon, poti sa faci si misiunile repetabile de la satul indianului sau de la orasul fantoma(poti sa faci 4 astfel de misiuni si daca esti duelist), daca esti lesinat poti sa faci duel cu npc, prin urmare se poate completa sarcina zilnica.

Deci la orice misiune =>(rezulta) ca trebuie sa consumi energie..
Daca la o misiune iti cere 1 produs care cade o data la 1-2 ore de munca; pot deduce ca, intr-o zi, daca adun 4 misiuni ziua e terminata... (O zi in care sunt sub starea numita "lesin".)
Sa zicem ca prin absurd fac si 3 dueluri cu NPC..
Cum mai craftez fara sa cumpar itemele?.. ca nu gasesti la piata tot timpul iteme.. ori unii nu detin bani pentru a se putea aproviziona din piata..

La prima vedere totul pare foarte usor.. asa am vazut si eu din "prisma" voastra..
Dar nu e chiar asa "roz" situatia din joc..
EXEMPLU:
Incepator.. lvl 20.. fara premium.. sta la PC 10 ore.. in astea 10 ore lucreaza de 6 ore (4 ore la inceputul zilei cand se logheaza. si restul se aduna ca dupa ce munceste alea 4 ore, il pune la somn in hotel 5 stele).
Deci in 6 ore de "munca" isi consuma energia.. cum am mai explicat, misiunile nu sunt in functie de lvl.. deci nu sunt chiar asa de usoare..

De aceea am venit cu propunerea de a se implementa 1 OUP in functe de duel(in functie de xp.. ori vedeti voi in functie de ce vreti voi) ori in functie de "munci" (muncile celor care nu au orase.. in special aventurieri ori cine detine bani si nu este axat pe duel)...

Imi cer scuze anticipat pentru deranj..
 

DeletedUser

Guest
Vreau o explicatie mai detaliata cum se poate castiga OUP ..

PS.
Arata un raport in care ai primit OUP din munci.. (nu mai este nevoie sa imi dai raport..

(gata am primit si eu 1 pct la o munca.. [report=19155691bdb9260264]Raport de muncă: Evanghelizare [/report] - lumea delaware)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Vreau o explicatie mai detaliata cum se poate castiga OUP ..

PS.
Arata un raport in care ai primit OUP din munci.. (nu mai este nevoie sa imi dai raport..

(gata am primit si eu 1 pct la o munca.. [report=19155691bdb9260264]Raport de muncă: Evanghelizare [/report] - lumea delaware)

Deasupra camerei de chat , langa harta , ai o lista care iti cere sa faci 4 misiuni , 2 dueluri , 3 dueluri npc , si 3 produse mestesugite . Daca faci una din aceste sarcini , iei 1 OUP . daca faci 2 , iei 2 OUP etc . OUP se mai gasesc la munci si la misiunile repetabile de la saloon . De asemenea se pot obtine pana la 11 OUP la forturi .
 

DeletedUser

Guest
Deasupra camerei de chat , langa harta , ai o lista care iti cere sa faci 4 misiuni , 2 dueluri , 3 dueluri npc , si 3 produse mestesugite . Daca faci una din aceste sarcini , iei 1 OUP . daca faci 2 , iei 2 OUP etc . OUP se mai gasesc la munci si la misiunile repetabile de la saloon . De asemenea se pot obtine pana la 11 OUP la forturi .

Ceea ce vroiam eu mai exact.. era sa stiu in functie "de ce" se dau OUP la munci? Si daca se poate baga OUP si la duel.. precum este pus la munci si forturi?!..
Spre exemplu la forturi s-a explicat: daca esti activ.. daca faci daune mai mari.. daca lesini pe cineva... daca feresti cele mai multe lovituri..
 

DeletedUser

Guest
Ceea ce vroiam eu mai exact.. era sa stiu in functie "de ce" se dau OUP la munci? Si daca se poate baga OUP si la duel.. precum este pus la munci si forturi?!..
Spre exemplu la forturi s-a explicat: daca esti activ.. daca faci daune mai mari.. daca lesini pe cineva... daca feresti cele mai multe lovituri..

la forturi s-a mai spus..

1(OUP)- participare
1- victorie
3- cufar lemn
6- cufar fier
9- cufar otel
+ ce mai e nou , cu rundele online , daune , ferite , KOs , etc .

Deci poti lua pana la 15 OUP la un fort .

OUP la munci se obtin doar daca ai noroc.
Momentan nu e totul stabilit cu aceste OUP , ati vazut ca s-a mai adaugat pe beta la forturi , e posibil sa se adauge si la duel .
 

DeletedUser2041

Guest
Asa da......deci nu primesti maxim 11 obligatiun..........luptele la fort vor ramane la fel de incitante:cooln:

Si totusi.....cat e maxim?175 ar fi bine:P

Da s-a schimbat schema pentru obligatiuni la fort, primiti mai multe acum.
 

DeletedUser

Guest
Raport de fort

Prezenta: 1
Reusita : 1

Echipa ta a pierdut batalia !


Cum asa ? de la ce vine acel OUP de la reusita, daca am pierdut batalia ? mentionez ca aveam 3 nimerite 2 ratate , 17 primite , 11 ferite .
 

DeletedUser16592

Guest
Se pot lua pana la 26 oup la o batalie...eu unul am primit 17 oup la o batalie terminata recent(mentionez ca a fost la fort mare,am avut 4 lesinati si undeva la 8.5k daune + aprox. 20 ferite).
:boone:

Se primesc oup pentru reusita(habar nu am ce inseamna dar am primit 10 oup),runde online(pentru 54 de runde online am primit 5 oup),prezenta(1 oup),decoratie(aici se primesc 3,6 sau 9 oup echivalentul a cuferelor din update-ul precedent) si un bonus pentru victorie de 1 oup.

Daca se calculeaza totalul maxim ajungem la 10+5+9+1+1=26.Sper ca v-a folosit postul meu :up:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19540

Guest
Se poate cumpar obiecte de la noul magazin cu pepite si OUP cumulate ? adica pot da 250 pepite si 250 OUP pt un produs ce costa 500 pepite/OUP ?
 
Sus