Discutii despre obligatiunile Union Pacific (OUP))

DeletedUser21632

Guest
vreau sa stiu daca in noul update se va face modificarea de pe beta adica se schimba inventarul si piata va rog admini raspundeti!
 

DeletedUser2041

Guest
vreau sa stiu daca in noul update se va face modificarea de pe beta adica se schimba inventarul si piata va rog admini raspundeti!

Designul nou al inventarului si pietei se va aplica, in forma de pe beta sau o alta forma ajustata pe parcurs.
 

DeletedUser18294

Guest
sal..interesant

ma cam inteles despre ce este vb..dar vreau sa stiu de ce nu se discuta si despre celalante aspecte pe care deja le avem in actualul,up-date..
1. de ce nu se face ceva cu negustorul ambulant,(de ce nu cade si acolo iteme cu aura? cu sanse mici dar sa fie..
2..la poker de ce nu se lucreaza? de ce nu il modernizati,,ceva turnee,etape,campionate,,orice dar sa iasa profit si pt cei care nu prea au ce face
3,,la munci mai cresteti si voi NOROCUL ca,majioritatea se plange,,cum avem ghinion cu carul sa avem si norocul lui bula :confused:
4,,inventati si voi o zi din saptamana sau o anumita ora cand putem avea si noi noroc mai mult..sau o potiune,,dar folositoare nu ca,setul de sarbatori sau ce mai exista acum
5 bafta
 

DeletedUser6315

Guest
Dupa mine este excelenta ideea cu OUP-urile. In acest fel toate clasele de caracter au sansa sa ia un cufar (chiar si de otel!). Pana acuma prea mult au fost avantajati duelistii si soldatii.

Am jucat de la inceputurile jocului ca aventurier, dar de cand s-au bagat bonusurile la bataliile de fort pentru fiecare clasa, nu am mai reusit sa iau vreun cufar de otel decat daca au lesinat duelistii sau am ramas printre ultimii in viata la o batalie de 55 runde .... adica de vreo 3-4 ori s-a intamplat asta in ultimele 9-10 luni ! Din cauza asta am inceput sa joc pe el dorado ca duelist si am lasat balta 9 alte lumi pe care am jucat ca aventurier si este clar un avantaj imens fata de aventurieri sau muncitori.

Ar fi bine daca nu se va putea cumpara un cufar de otel doar din punctele castigate la o batalie de fort (asa nu ar fi nici o diferenta fata de sistemul actual, adica iar duelistii si soldatii sunt avantajati) !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6410

Guest
ma cam inteles despre ce este vb..dar vreau sa stiu de ce nu se discuta si despre celalante aspecte pe care deja le avem in actualul,up-date..
1. de ce nu se face ceva cu negustorul ambulant,(de ce nu cade si acolo iteme cu aura? cu sanse mici dar sa fie..
2..la poker de ce nu se lucreaza? de ce nu il modernizati,,ceva turnee,etape,campionate,,orice dar sa iasa profit si pt cei care nu prea au ce face
3,,la munci mai cresteti si voi NOROCUL ca,majioritatea se plange,,cum avem ghinion cu carul sa avem si norocul lui bula :confused:
4,,inventati si voi o zi din saptamana sau o anumita ora cand putem avea si noi noroc mai mult..sau o potiune,,dar folositoare nu ca,setul de sarbatori sau ce mai exista acum
5 bafta

1. La negustorul ambulant pica doar itemele din magazinele oraselor si retelete cred ca e de ajuns atat , pai daca ar pica aurele acolo ar fi exagerat de multe in joc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
lux

e o idee super noul update , in primul rand este ceva nou si interesant . pana acum auzeai dinalea ...ca intra useru o data la doua saptamani pe joc ceseste $ zice el .. ptr reskill ... si cumpara pe $ "fraerilor"" cufere de otel de la piata si le pica iteme cu aura , apoi se lauda pe forum ... acum fiecare isi va tine "fisele" ptr el si numai jucatorii vor avea produse bune .
 

DeletedUser10780

Guest
@AudiQ7 Eu nu te inteleg, nu mai tot blama update-ul doar pentru ca tu ai ghinion, eu am gasit lucruri foarte bune in cufar de otel si fara pepite(uita-te ca "stiu" de acea bara albastra si de omul cu palaria neagra din dreapta)
http://img221.imageshack.us/img221/1320/superluck.png

@RaMb0o Nu va mai tot luati de iulianp, el e un simplu moderator de joc, iar eu tot nu inteleg cu ce va strica jocul, chiar il va face mai interesant.
<3W<3W<3W

Eu nu " blamez" nimic sau cum ai zici tu.Aia a fost gasita in cufar de fier in otel am gasit younger , eu ma refer CA CEI CARE JOACA FREE OR SA AIVA PROBLEME INTELEGI GENIULE? Pentru ca eu orcum bag pepite deci o sa cumpar si o sa ma doara la basca numai ca mi se pare foarte incorect pt cei care nu au pepite.
Ca duelist , soldat ... e foarte usor sa iei cufar din otel daca ai caracteru cu buid de fort si cu cont premiu activat.

Apropo poza aia care ai puso tu e de la craciun :)) nu ai vrea sa vezi cate aure am luat eu de craciun folosind "pepite" Defapt inainte de craciun aveam 3 aure mari.Dupa ce a trecut craciunu imi mai trebuiesc 3 aure sa le termin pe toate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21935

Guest
O părere

"Rezolvă 4 misiuni
Duelează 4 jucători
Lansează 10 dueluri NPC
meștesugăreşte 3 obiecte" pt voi asta inseamna activitate ?
De unde 4 misiuni in fiecare zi? De unde sa fi si duelist? De unde sa ai si bani pt a cumpara produse pt mestesugarit ?
Stricati farmecul jocului de la update la update..

:mad:Asemănător s-a întâmplat şi pe alte jocuri "on line". Aşa zisele "îmbunătăţiri" au stricat mai mult decât au adus interes pentru joc. Nu aţi sesizat: se spune "şi cu pepite" deci bani reali. La acei bani reali este ţinta. Cei cu card şi bani reali vor deveni buni fără muncă.
Deci se încurajează cumpărăturile nu jocul care, de altfel, la nivele mare este cam static, progresezi foarte greu.

:mad:
 

DeletedUser13447

Guest
:mad:Asemănător s-a întâmplat şi pe alte jocuri "on line". Aşa zisele "îmbunătăţiri" au stricat mai mult decât au adus interes pentru joc. Nu aţi sesizat: se spune "şi cu pepite" deci bani reali. La acei bani reali este ţinta. Cei cu card şi bani reali vor deveni buni fără muncă.
Deci se încurajează cumpărăturile nu jocul care, de altfel, la nivele mare este cam static, progresezi foarte greu.

:mad:

Daca vrei sa sti, jocul insasi este o afacere, pentru asta a fost creat, pentru castig.Daca nu vrei sa bagi pepite pur si simplu nu baga, nu te obliga nimeni.
 

DeletedUser

Guest
Nu inteleg ce anume va deranjeaza ...fratilor acest joc ramine free ...si eu sunt "pepitara" dar am perioade cind nu bag fiind bugetara nu imi permite portofelul sa bag mereu pepite iar jocul nu mi se pare ca se schimba in rau in perioadele cind nu am bonus ...vad ca inca nu au bagat noile imbunatatiri si deja unii sunteti impotriva ...aveti rabdare sa vedem ce va fi cu noile titluri si dupa facem si commenturi ....iar jocul merge jucat si fara pepite ...daca esti bun esti bun si cu ele si fara ele ...
 

DeletedUser

Guest
sunt constient ca a fost foarte mult de lucru la aceasta versiune. am intretinut si eu servere gen triburile , si este mult de lucru. pentru un joc asa de complex ca the west sunt sigur ca este cu mult mai mult de lucru. tin sa va felicit pentru truda depusa pentru placerea noastra de a juca. un update mai bun ca acesta nu se putea face. felicitari pentru ideea cu OUP care este absolut geniala , asa si jucatorii care nu folosesc pepite vor putea cumpara cufere premium , daca sunt activi. daca stiu eu bine limita de nivel pentru pistolul howdah se va ridica la nivelul 70. din nou , o idee buna. asa nu orice " new bie " de nivel 10 poate lesina un jucator de peste 30-40 . din nou , felicitari!
desigur , am si cateva intrebari despre aceasta versiune.
-cu punctele OUP se vor putea cumpara si bani ? ( in joc desigur )
- se vor putea negocia?
- sunt constient ca daca o sa se puna si cufere premium la magazinul OUP vor fi scumpe , dar se vor pune si aceste cufere?
- cu punctele OUP se vor putea cumpara iteme de genul : wyatt earp , sam hawken , elefant , boone ?
- se vor schimba puncte OUP in schimbul pepitelor? ( nu mi se pare corect ca donatorii sa stea linistiti cu iteme fara sa munceasca pentru ele. daca se vor schimba pentru pepite atunci din nou ne trezim ca persoane care acu ceva vreme aveau setu de incepator poarta howdah , buffalo bill , wyatt . etc.)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19462

Guest
E clar,nimeni niciodată nu o sa poată sa mulţumească pe toată lumea,ce trebuie apreciat este munca unor oameni care trebuie rasplatită,cei care nu sunt activi au o problemă şi anume:nu vor avea posibilitatea de a aduna OPU,insă cei activi da.In altă ordine de idei până la update este timp pentru cei care se plăng că nu au timp de tot să strangă produse şi tot ce trebuie pentru a face meştesug in voie.
E clar totul e găndit pentru scoaterea din amorţeală,pentru cei de nivel 120 care au terminat misiuni si nu mai au ce face este un suflu nou de activitate.
Totul se schimbă in jurul nostru,deci şi acest joc,trebuie sa ne obişnuim cu schimbarea şi sa luam totul ca atare chiar dacă ne plăcea mai mult faza initială de la inceput ;)
 

DeletedUser

Guest
Nu mă ajuti.

Eu n-am înțeles
•ce trb sa Facem ca sa luam banii OPU
•unde trb să-i bag sa-mi iau iteme

Pentru a face OUP trebuie, in general sa fii activ, sa faci vreo 3 produse la mestesugarit, duelezi niste jucatori sau niste NPC-uri si faci misiuni. Pentru a primi o recompensa in OUP maxima pentru o zi, cred ca trebuie sa faci 3 din aceste 4 lucruri.
Si mai sunt bataliile de fort, la care dispar cuferele, iar in locul lor, in ordinea corespunzatoare se primesc de la 1 la 3 OUP-uri, care probabil se vor adauga pe langa cele primite pentru daunele facute, loviturile ferite, etc.
In cele din urma, am mai auzit ca poti primi si la munci, ceea ce ma duce la ideea ca aceste OUP-uri sunt un fel de bonuri care apar in inventar ca niste produse normale si pot fi chiar vandute la piata.(acest paragraf se bazeaza in mare parte pe speculatii)

Iar despre locul in care le poti folosi, va fi un buton nou, similar celui cu darurile de Craciun, probabil si imi imaginez ca la fel ca acolo OUP-urile iti vor permite sa cumperi cufere, normale, premium, etc. Pe langa cufere, mai este o chestie interesanta http://tw-db.info/?strana=veci&typ=new, primele 6 hartii din acea lista de iteme, respectiv cele care maresc PDM pentru 12h respectiv 24h vor fi probabil si ele disponibile in schimbul OUP-urilor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17158

Guest
noul update dupa mine e foarte bun vor avea sansa jucatorii activi dar care nu au sansa sa investeasca bani in joc sa cumpere aceste cufere dar ar fi o idee ca sa se poata cumpara acele cufere cu bani ca la craciun dar nu asa preturi exagerate caci unii de pe lumi vechi au bani dar nu au ce face cu ei.Cit despre oup mi se pare normal ca sa se rasplateasca cei activi.
 

DeletedUser

Guest
bani sau obligatiuni tot una e pentru ca pentru ambele variante investesti munca /duel/craft adica timp.
 

DeletedUser

Guest

desigur , am si cateva intrebari despre aceasta versiune.
-cu punctele OUP se vor putea cumpara si bani ? ( in joc desigur )
- se vor putea negocia?
- sunt constient ca daca o sa se puna si cufere premium la magazinul OUP vor fi scumpe , dar se vor pune si aceste cufere?
- cu punctele OUP se vor putea cumpara iteme de genul : wyatt earp , sam hawken , elefant , boone ?
- se vor schimba puncte OUP in schimbul pepitelor? ( nu mi se pare corect ca donatorii sa stea linistiti cu iteme fara sa munceasca pentru ele. daca se vor schimba pentru pepite atunci din nou ne trezim ca persoane care acu ceva vreme aveau setu de incepator poarta howdah , buffalo bill , wyatt . etc.)

raspunde cineva la aceste intrebari ?
 
Sus