Discutii despre obligatiunile Union Pacific (OUP))

DeletedUser2041

Guest
@ovidiupopovics
- am retinut propunerile(lucrurile astea nu depind de mine sau Just4fun) le vom transmite si noi mai departe.
- transferul bancar a fost activat, se va activa curand si piata(ramane de vazut sub ce forma). Limitarea pietei a fost o necesitate generata de acel bug.
- problema cu armasarul tanar se rezolva daca depui un tiket. Poate in viitor vor remedia si aceasta problema.

Ideile prezentate in anunt sunt lucruri de baza, ele pot fi modificate si ajustate in urma feedback-ului de la jucatori.
 

DeletedUser20623

Guest
oricum update-ul asta va fi o prostie in sensul ca cei care folosesc pepite o sa cumpere cufere la greu iar noi ceilalti o sa cumparam si noi un amarat de cufar pe luna si in el o prostie ca si pana acum. Toate update-urile ii avanteajeaza exagerat de mult pe cei care folosesc pepite, inteleg ca trebuie avantajati dar nici chiar asa de mult. Oricum asta se vrea eliminarea jucatorilor care nu baga bani reali in jocul asta, sunt dezgustat de toate aceste lucruri si ma gandesc serios sa ma las.

P.S. Dar nu sunt o pierdere pt voi ca nu bag bani.
 

DeletedUser2041

Guest
oricum update-ul asta va fi o prostie in sensul ca cei care folosesc pepite o sa cumpere cufere la greu iar noi ceilalti o sa cumparam si noi un amarat de cufar pe luna si in el o prostie ca si pana acum. Toate update-urile ii avanteajeaza exagerat de mult pe cei care folosesc pepite, inteleg ca trebuie avantajati dar nici chiar asa de mult. Oricum asta se vrea eliminarea jucatorilor care nu baga bani reali in jocul asta, sunt dezgustat de toate aceste lucruri si ma gandesc serios sa ma las.

P.S. Dar nu sunt o pierdere pt voi ca nu bag bani.

Sunt curios daca ai citit intreg anuntul sau ai vazut cuvantul "pepite" in primul paragraf si ai tras direct concluzia.
 

DeletedUser21297

Guest
Update

Din ,,The West'', voi o sa transformati jocul in ,,The East''.
 

DeletedUser20623

Guest
Sunt curios daca ai citit intreg anuntul sau ai vazut cuvantul "pepite" in primul paragraf si ai tras direct concluzia.


daca nu cu cumperi cu pepitele cufere de ce ati mai scris atunci? Asa va fi ca trebuie sa-i avantajati si mai mult pe cei care baga bani in joc. Oricum am vb cu mai multi prieteni cu care joc pe mai multe lumi si au aceeasi parere ca mine si ei se gandesc sa se lase din cauza ca cei care baga bani in joc sunt avantajati destul de mult, si se pune capac cu noul update.
 

DeletedUser

Guest
oricum update-ul asta va fi o prostie in sensul ca cei care folosesc pepite o sa cumpere cufere la greu iar noi ceilalti o sa cumparam si noi un amarat de cufar pe luna si in el o prostie ca si pana acum. Toate update-urile ii avanteajeaza exagerat de mult pe cei care folosesc pepite, inteleg ca trebuie avantajati dar nici chiar asa de mult. Oricum asta se vrea eliminarea jucatorilor care nu baga bani reali in jocul asta, sunt dezgustat de toate aceste lucruri si ma gandesc serios sa ma las.

P.S. Dar nu sunt o pierdere pt voi ca nu bag bani.


Oh,noob rules:))
 

DeletedUser21108

Guest
Si daca nu faci in fiecare zii 3 din acele 4 actiuni(obligatiuni) ce se intampla?Sau asta e doar daca vrei sa faci rost de niste puncte pentru acel magazin in care poti cumpara tot felul de chestii cu Oup?Adica ma refeream daca..nu faci 3 din acele 4 actiuni se sterge contu,iti scade experienta,sau ce?
 

DeletedUser2041

Guest
Si daca nu faci in fiecare zii 3 din acele 4 actiuni(obligatiuni) ce se intampla?Sau asta e doar daca vrei sa faci rost de niste puncte pentru acel magazin in care poti cumpara tot felul de chestii cu Oup?Adica ma refeream daca..nu faci 3 din acele 4 actiuni se sterge contu,iti scade experienta,sau ce?

Obligatiunile sunt forma de rasplata a activitatii. Nu esti obligat sa faci nimic zilnic.

Cum exista $ in joc pe care ii primesti la munci/misiuni/forturi, se vor introduce aceste OUP(obligatiuni). OUP sunt o forma de plata(foi de plata)
 

DeletedUser21108

Guest
Pai nu vad nimic gresit in asta..adica dupa parerea mea nu se striga jocu...Adica pot face rost si de aceste Oup si fara sa am oras..pentru ca pot face actiunile alea(duel cu ncp,3 misiuni,3 craft) ..si asta e bine...eu nu prea sunt cu orasele nu de alta...Pai si cum ziceam ..e bine..adica fac niste actiuni si fac rost cate 2-3 ,sau 10 -11 din cate am inteles de la fort si le strang cate putin cate putin si cumpar chestii nu?In legatura cu jocul mai merge sa faci rost de pepite cu telefonu?Am inteles bine ce am scris mai sus?
 

DeletedUser

Guest
OUP astea sunt ceva gen tichetele de masa, nu faci ceva o zi, nu primesti unul, asa si aici :roll:
o idee buna, cei activi se v'or putea bucura de iteme bune, nu doar pepitarii :up:
 

DeletedUser

Guest
Se introduce ceva nou in joc. Ce anume strica jocul?
Eu nu va inteleg sincer. Sunt niste optiuni noi, nu vad ce strica atat de mult jocul. Nu te obliga nimeni sa cumperi din magazin pe pepite. OUP se fac relativ usor si le poti folosi in voie.


Cufere la fort: Acum cand mergeti la fort si luati cativa cufere. In v.1.35 aveti sansa sa primiti OUP, le adunati si cumparati cufere. Nu vad unde se strica jocul.

Cat timp tu il strici normal ca nu vezi,aminteste-ti cum era acum 1 an jumatate inainte sa apara cuferele,cutitu lui sam ..... ,fara crafting,fara topic de ''prieteni'' etc...
 

DeletedUser2041

Guest
Cat timp tu il strici normal ca nu vezi,aminteste-ti cum era acum 1 an jumatate inainte sa apara cuferele,cutitu lui sam ..... ,fara crafting,fara topic de ''prieteni'' etc...

Nu il stric eu, nu dezvolt eu jocul.
 

DeletedUser9691

Guest
S-a inteleg ca daca:

La fort in loc de cufar de otel primesti 3 obligatiuni!.......
Un cufar de Otel va costa 3 obligatiuni?

si pentru multi care mai dau aceasta intrebare

chear e atit de greu sa cititi si sa ginditi putin ?

*Cine primea înainte cufăr de oţel acum va primi 3 obligațiuni. Pentru participarea la o bătălie la fort cât și pentru victorie primești o alta obligațiune. Învingătorii primesc maxim 11 obligațiuni, învinșii pierd maxim 10 obligațiuni la fiecare bătălie la fort.

daca o sa coaste 3 obligatiuni un cufar de otel si tu primesti la batalie 11 apoi cite cufere poti sa cumperi va dati seama ce intrebati voi ?

daca la batalie vei primi 3 obligatiuni asta nu inseamna ca tot 3 o sa coaste el .. problema e pusa in felul urmator .. daca tu ei otel si cistigi bataliea ai 11 obligatiuni cel ce nu avea sanse la otel va primi doar 8 obligatiuni
 

DeletedUser21214

Guest
E decis deja? daca se baga va fi naspa.<3W

cei care dezvolta triburile nu pot sa se ocupe si de west?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14369

Guest
just discussion

Ideile prezentate in anunt sunt lucruri de baza, ele pot fi modificate si ajustate in urma feedback-ului de la jucatori.
Mersi pentru raspuns , stiu ca sunt de baza dar sunt cele care au nemultumit jucatorii in general,poate si de aici majoritatea cand vad cuvantul "pepita" nu mai citesc continuarea ci resping de la inceput ideea unui nou update.Probabil ca daca s-ar rezolva acele probleme nu ar mai fi isteria asta generala.


Mie personal mi se pare interesant noul update,cu parerea am sa ma dau dupa ce va fi implementat si voi vedea mai in detaliu despre ce este vb.
 

DeletedUser

Guest
si pentru multi care mai dau aceasta intrebare

chear e atit de greu sa cititi si sa ginditi putin ?

*Cine primea înainte cufăr de oţel acum va primi 3 obligațiuni. Pentru participarea la o bătălie la fort cât și pentru victorie primești o alta obligațiune. Învingătorii primesc maxim 11 obligațiuni, învinșii pierd maxim 10 obligațiuni la fiecare bătălie la fort.

daca o sa coaste 3 obligatiuni un cufar de otel si tu primesti la batalie 11 apoi cite cufere poti sa cumperi va dati seama ce intrebati voi ?

daca la batalie vei primi 3 obligatiuni asta nu inseamna ca tot 3 o sa coaste el .. problema e pusa in felul urmator .. daca tu ei otel si cistigi bataliea ai 11 obligatiuni cel ce nu avea sanse la otel va primi doar 8 obligatiuni

n-ai o treaba tu! .... 11 obligatiuni primesc (toti castigatorii!) in loc de cufar de otel primesti 3!!!!
in loc de cufar de fier 2 probabil....iar in loc de cufar de lemn 1 .... adunate toate castigurile astea .... vor fi 11 obligatiuni!

Prin Invingatori sau Invinsi eu .... inteleg toti participantii la fort(aparatori sau atacatori) nu este invingator unul singur!

Sa spunem totusi ca 1 om castiga mai multe obligatiuni! (cele mai multe dintre toti) ...... Din obligatiunile alea care le-a castigat.... isi poate cumpara linistit un cufar de OTEL cu ele????????
Ce intrebare dificila.... e si greu sa prinzi logica intrebarii!
daca nu intelegi Ro.... nu te mai baga sa imi raspunzi mie la intrebari ... la care nici adminii nu au raspuns inca din cate vad


plus ... nu stiu unde ai vazut tu ca invinsii de la fort "pierd" obligatiuni! Castiga si ei ...exact cum pana acu castigau si ei cufere!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser22127

Guest
Mie mi se pare o idee buna chestia asta deoarece cei care o sa fie activi o sa aiba parte de mai mult.
 

DeletedUser13447

Guest
Iauite ce am gasit acum 1 ora
http://img.egaming.ro/image-7762_4F2C24C6.jpg

Voi aveti ;;)? nu aveti =))

Cat timp tu il strici normal ca nu vezi,aminteste-ti cum era acum 1 an jumatate inainte sa apara cuferele,cutitu lui sam ..... ,fara crafting,fara topic de ''prieteni'' etc...

@AudiQ7 Eu nu te inteleg, nu mai tot blama update-ul doar pentru ca tu ai ghinion, eu am gasit lucruri foarte bune in cufar de otel si fara pepite(uita-te ca "stiu" de acea bara albastra si de omul cu palaria neagra din dreapta)
http://img221.imageshack.us/img221/1320/superluck.png

@RaMb0o Nu va mai tot luati de iulianp, el e un simplu moderator de joc, iar eu tot nu inteleg cu ce va strica jocul, chiar il va face mai interesant.
<3W<3W<3W
 
Sus