Discutii legate de PC-uri

  • Autor subiect DeletedUser5629
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8304

Guest
nu stiu ce are ventilatoru' se aude de stul de tare, la fratele meu nu se aude de loc. din ce cauza ?trebe schimbat ?
 

DeletedUser19395

Guest
Poti sa pui un Kit de 12GB si unu' de 6GB si iti iese cam la 7 milioane.
@rss2: i5 2400, Phenom II X4 955.

La i5 ma gandeam si eu, cam la ce pret ajunge un phenom?

Edit : mersi beri, cred ca o sa aleg i5-ul, sa vad ce preturi gasesc.

P.s. : Daca mai vede cineva postul, sa imi zica daca merita sa pastrez asus eah5570 series.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
La i5 ma gandeam si eu, cam la ce pret ajunge un phenom?

Depinde, la promotie vreo 4 milioane juma', asa normal la vreo 5-6.
+ o placa de baza cat de cat buna vreo 9 milioane.
Inca 4 GB la 150 de ron si te-ai facut cu o platforma calumea in 1050 ron.
 

DeletedUser

Guest
Ventilatoarele sunt consumabile, mor la nu moment dat, that's it, mai ales daca ai de-alea cheap ass.
 

DeletedUser5629

Guest
Oricum, ati derivat foarte mult de la subiectul topicului...
Cineva sa il blocheze la comanda celui ce a creeat acest topic :hmf:
 

DeletedUser

Guest
Processor: Intel(R) Core(TM) Xeon X5690 Hexa Core CPU (12 CPU's) @4.67GHz
Memory: 12288MB RAM
Hard Drive: 4 TB Total
Video Card: NVIDIA Quadro FX 5800 4GB GDDR3

genu de om care cauta ce-i scump dar nu util, procesoru ala nu e pentru gaming useri normali si placa video lafel.
 

DeletedUser

Guest
Am achizitionat de curand o placa video, ATI Radeon X800 XL PCI-E 512Mb / 256bit.

Ma intreb,este ceva de ea sau e tot ca si a mea GeForce 7300 SE/7200 GS?



Va cer parerea deoarece nu ma prea am cu partea hardware.

Ceea ce am scris in topicul anterior inchis ! :|

Deci?
 

DeletedUser

Guest
As avea nevoie de un pc nou,preferabil pt gaming...si pe cat posibil sa se incadreze in 1.500 de lei...ma poate ajuta careva?:D
 

DeletedUser

Guest
As avea nevoie de un pc nou,preferabil pt gaming...si pe cat posibil sa se incadreze in 1.500 de lei...ma poate ajuta careva?:D

Incearca un xbox 360. Stiu ca nu e PC dar credema, nu o sa regreti, daca nu il ai deja... lol,
 

DeletedUser

Guest
Si mai am o rugaminte...
Care ma ajuta cu un video driver pt un MSI N1996/MSI MS-7255..
Nu gasesc nicaieri :sad:
@Rabbid..as prefera un PC :D
 

DeletedUser

Guest
Auziti, daca am un procesor Genuine Intel(R) CPU 2140 @ 1.60GHz o sa mearga cel putin cat un Intel Pentium IV 2.8GHz ?

Nu inteleg deloc chestia asta cu mai multe nuclee si cum se calculeaza performanta..
 

DeletedUser

Guest
Nu, nu se compara.
Se ia frecventa, arhitectura(cu cat e mai noua, cu cat e mai buna(cel putin asta a fost legea pana acum), numarul de nuclee(cu cat mai mare, cu atat mai bine, desi multe aplicatii nu suporta nici macar quad),+cache.
 

DeletedUser

Guest
Nu, nu se compara.
Se ia frecventa, arhitectura(cu cat e mai noua, cu cat e mai buna(cel putin asta a fost legea pana acum), numarul de nuclee(cu cat mai mare, cu atat mai bine, desi multe aplicatii nu suporta nici macar quad),+cache.

Eu nu inteleg de ce la unele jocuri merge perfect,chiar daca cere mai mult de 1.6 si la altele nu...:huh:
 

DeletedUser

Guest
Si totusi,daca ii sa o iau logic,doua nuclee de 1.6 nu ar trebui sa mearga cat unul singur de 3.2 (2*1.6) ?Nu mai inteleg deloc care ii faza asta...logic unul cu doua nuclee ar trebui sa fie mai bun decat unul cu unul singur.

Mda,speranta moare ultima (si totusi moare).O sa incerc totusi jocul sa vad daca merge,daca nu ,asta este.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus