Feedback - Politici pentru atacurile multiple spam asupra forturilor

avi3

Greenhorn
Mda, cu regulile noi sigur se va pierde intersul pentru forturi pe lumea Hawaii care mai "misca" cat de cat.
In perioada eventurilor daca nu se ataca fort mare vor ramane jucatori fara loc. Si cum nu mai poti ataca inca un fort seara cand e de obicei mai multa lume pe joc adio inimi, craite si alte cele...
[report=1412618484c99cefda6]Nu ai ajuns la bătălie: HA HA HA SUS PE BAR[/report]
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Poti ataca alt fort avi, dar degeaba ca nu vor veni destui jucatori si nu vei face inimi. Moneda din timpul eventurilor (in cazul asta - inimi) se ofera in functie de numarul de jucatori prezenti la fort. 6 inimi per jucator prezent la fort daca supravietuiesti sau 12 inimi per jucator prezent la fort daca lesini. Cu un fort secundar nu vei face mare lucru.
 

Syntex

Community Manager
Membru personal
Puteți declara mai multe bătălii, dacă se participă la ele. Idea de bază ar fi că să nu avem 10 bătălii în 1-2 ore (ce sa întâmplat de mai multe ori recent), în caz care nu este posibil să se participe la toate. Dacă ai seara 3-4 în astfel încât se poate participa la toate sau se participă mulți jucători la fiecare, atunci totul e okay.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Aici zici ca e ok sa ataci 3-4, dar in postarea principala ai scris maxim 2. Nu se va prezenta nimeni la 3-4 batalii, sa fim seriosi, maxim 2.

Declararea unui număr excesiv de bătălii „strategice multiple” într-o fereastră de 1 oră
- În general, mai mult de 2 bătălii de către același jucător/oraș/alianță
 

Syntex

Community Manager
Membru personal
Aici zici ca e ok sa ataci 3-4, dar in postarea principala ai scris maxim 2. Nu se va prezenta nimeni la 3-4 batalii, sa fim seriosi, maxim 2.
Păi de exemplu dacă este așa în timpul evenimentelor: 18:00, 20:00, 22:30 și jucătorii participă la ele, e okay fiindcă nu se interferează cu bătăliile altora. Dar de exemplu dacă e la 19:15, 19:30 și 19:45, atunci nu, fiindcă nu se poate participa la ele, și încalcă și limita admisă atacurilor strategice multiple.
 

Benyamyn10

West Sheriff
Membru personal
Idee buna , pacat de executie ( totusi un progres)

:P mda , e ok ideea in sine de a opri fake-urile daaar :
Interferența intenționată cu bătăliile programate sau planificate ale altora
- În general declararea oricăror bătălii în termen de 3 ore de la declararea anterioară.
- Declararea oricăror bătălii cu 2 ore înainte sau după o bătălie Awesomia organizată de The West Team

Cu 2 ore inainte de o batalie awesomia ? Penalizezi un jucator pentru ca nu urmareste pe forum cand se organizeaza Awesomia? Sau sunt aliantele de fortisti obligate sa sustina awesomia daca ele nu vor? -Aberatia nr 1

- În general declararea oricăror bătălii în termen de 3 ore de la declararea anterioară.
Vs
Declararea unui număr excesiv de bătălii „strategice multiple” într-o fereastră de 1 oră
- În general, mai mult de 2 bătălii de către același jucător/oraș/alianță

Deci 1h sau 3h ? sau mai bine spus cand se considera interfenta intentionata cu bataliile programate si cand strategie multipla -Aberatia 2

  • În cazul în care o lume are deja o asemenea situație și problema persistă, ne rezervăm posibilitatea de a avertiza și pedepsi jucătorii care sunt implicați în procesul de spam. -
Mentionati care sunt sanctiunile si cand se aplica sanctiuni/avertisment

Puteți declara mai multe bătălii, dacă se participă la ele.
Ce inseamna daca se participa..daca de exemplu eu atac pe atac vin eu si 2 prieteni si trimit inca 1 pe aparare inseamna ca s-a participat ? ca dupa mine nu prea

Acum ca o concluzie , sustin ideea .Fake-urile deveneau enervante rau si asta pe multe din lumiile de joc dar nu poti tranti o serie de politici noi fara a le gandi putin inainte si a avea niste paragrafe clare si incontenstabile . De exemplu : Atacarea unui fort daca sunt deja 2 batalii in aceeasi seara este interzisa si etc + lista de sanctiuni publicata . Per total desi am parut hater pana acm , e bine unde bateti dar mai e lucru , spor !
 
Ultima editare:

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Am o intrebare. In cazul aliantei Old School pe Hawaii (ro16) cand ataca 2 forturi la un interval mai scurt de o ora, un fort e full 92vs84, celalalt e 5vs1, 3vs0 sau ceva de genul acesta. Aceasta practica ramane in continuarea legala sau intra sub incidenta noilor reguli?
 

avi3

Greenhorn
Poti ataca alt fort avi, dar degeaba ca nu vor veni destui jucatori si nu vei face inimi. Moneda din timpul eventurilor (in cazul asta - inimi) se ofera in functie de numarul de jucatori prezenti la fort. 6 inimi per jucator prezent la fort daca supravietuiesti sau 12 inimi per jucator prezent la fort daca lesini. Cu un fort secundar nu vei face mare lucru.
Tot e mai bun decat nimic + ca scoti obligatiuni mai putine e adevarat si misiunile zilnice cu bataliile care nu le faci daca nu ai loc la fort
Am o intrebare. In cazul aliantei Old School pe Hawaii (ro16) cand ataca 2 forturi la un interval mai scurt de o ora, un fort e full 92vs84, celalalt e 5vs1, 3vs0 sau ceva de genul acesta. Aceasta practica ramane in continuarea legala sau intra sub incidenta noilor reguli?
Am facut eu de vreo 2 ori chestia asta, sa participe la un fort si cei care nu au prins loc la ala full, daca tot au intrerupt munca/biserica pt lupta
 

iulianp

West Sheriff
Membru personal
Scopul acestor politici este a asigura o experiență plăcută la bătăliile de fort, nu de a vă sancționa. La urma urmei totul a plecat de la sesizarile din ce in ce mai dese din partea jucătorilor.
Aveți acolo niște reguli generale, de bun-simt zic eu, in limitele cărora vă puteți desfășura bătăliile la fort. Nimic nu este bătut in cuie, suntem deschiși la sugestii.
 
Ultima editare:

Succuboy

Trapper
Am o intrebare. In cazul aliantei Old School pe Hawaii (ro16) cand ataca 2 forturi la un interval mai scurt de o ora, un fort e full 92vs84, celalalt e 5vs1, 3vs0 sau ceva de genul acesta. Aceasta practica ramane in continuarea legala sau intra sub incidenta noilor reguli?
Masura a fost luata fiindca ati refuzat sa sustineti forturi mari in toiul eventului de Valentine's Day, dupa ce ati cerut orase pentru balansare (sau cum ai spune tu, au venit de buna voie). Am fost fortati sa lasam jucatori afara care s-au suparat ca nu pot face inimi, asa ca am mai atacat un fort. Sa nu ne amintim ce s-a intamplat in toiul eventului de Craciun unde era nevoie de OUP pentru a cumpara sacii de cadouri. Dar nu suntem aici sa dam cu piatra.

Va multumim enorm Syntex si echipei STAFF pentru luarea acestei decizii. Intr-adevar, ca orice idee noua, in orice context ar fi, are nevoie de cateva retusuri pentru a deveni aproape de perfect, dar este un inceput extrem de bun spre o cale desavarsita!

- Declararea oricăror bătălii cu 2 ore înainte sau după o bătălie Awesomia organizată de The West Team.
La partea asta spre exemplu, batalia de fort organizata de echipa staff la fortul Awesomia in fiecare Duminica este la ora 21:00 RO, ceea ce este perfect din punctul meu de vedere, mai ales in weekend. Noi trebuie sa atacam un fort intre ora 20:00 si 22:00 pentru a avea un interval orar acceptabil de a juca fortul pentru ziua urmatoare de Luni. Daca este prea devreme, lumea nu vine bine de la munca, daca este prea tarziu, lumea trebuie sa se odihneasca pentru munca.
 
Ultima editare:

Succuboy

Trapper
Putem muta Awesomia Sâmbătă. Nu e nicio problemă.
Cred ca Awesomia Duminica este cea mai buna alegere. Conceptul mi se pare mirobolant cum l-ati creat, dupa aproape o saptamana de bataie in vest, ultima zi de weekend este cea a "odihnei", adica o lupta mai relaxanta, pentru premii.

Eu as spune ca partea din regulament unde precizeaza " Declararea oricăror bătălii cu 2 ore DUPA o batalie Awesomia..." este extrem de buna, dar sa se renunte la partea de "...cu 2 ore INAINTE", ca sa putem ataca pana incepe Awesomia, sa avem fort pentru Luni. Asta e doar o idee, nu zic ca-i perfecta, si sunt sigur ca vor veni si alti colegi de joc care vor avea o idee mult mai buna.
 
Salut ! Eu am înțeles totul așa - Dacă există deja 1-3 lupte ( ex: 20.00; 21.00, 22.00 ) este de bine; problema este atunci când se vor face lupte așa 20,00; 20.03; 20,07....
Ideea este foarte bună, Așa nu se pierd ore de muncă, nu se câștigă oup-uri puține, nu mai există frustrări și nici certuri.
Ca pedeapsă consider că ar trebui să se pună accent pe jucătorul care atacă greșit, nu pe oraș...Orașul în cazul în care acel jucător o face zilnic sau în mod repetat, iar orașul nu se impune.
Awesomia este bine să rămână duminica 20 - 21.00, pentru cei din țară sau din Eu este o oră potrivită și decentă.
Cât despre atacuri pe zi, pe o lume activă ar fi ok să existe lupte pe mari și medii 2/zi astfel cei ce nu au loc la mari să meargă la medi.
Este o părere personală !
 

iulianp

West Sheriff
Membru personal
A fost reformulat paragraful:

Declararea oricăror bătălii cu 2 ore înainte sau după o bătălie Awesomia organizată de The West Team.

în

Programarea oricăror bătălii (care să se desfășoare) cu 2 ore înainte sau după o bătălie Awesomia organizată de The West Team.

deoarece se dorește desfașurarea în bune conditii a bătăliei Awesomia, nu împiedicarea declanșării altor bătălii în acel interval.
 
Sus