Fratele lui Waupee

DeletedUser

Guest
Nume: Fratele lui Waupee

Descriere: Acesta este un set de misiuni facut de mine care ne spune povestea mortii fratelui lui Waupee. Eu nu pot faceimagini asa ca o sa scriu textul direct. Acest set de misiuni va aparea la nivel 35. Stiu ca nu se implementeaza misiuni noi , dar am vrut sa vad ce iese!

Misiuni:
Prima misiune
Waupee: Ah , salut player... Scuze dar nu am mult timp de stat. De ce? Pai din cauza mortii neasteptate a fratelui meu. Nu imi place sa vorbesc despre el , nu ne-am inteles prea bine... Dar mergeam mai mereu cu el la vanatoare de bizoni. Dar astazi , un bizon l-a strapuns chiar langa talismanul sau cu bizon facut din lemn. De cand il are numai probleme a avut... Apoi , au mai venit inca doi bizoni si l-au mutilat. Am auzit ca tu te pricepi la vanatoarea de bizoni si daca ai putea aduce pieile celor 3 bizoni pentru am-i razbuna fratele? Toti aveau ochiul drept zgariat si erau foarte masivi!

Tinta: Adui lui Waupee 3 piei de bizoni.
Necesar: Piele de bizon 0/3
Recompensa: 50 exp , 100$

Text de final: Da , ale acelor bizoni sunt aceste piei. Iti multumesc mult.
______________________
A doua misiune
Waupee: SCANDALOS! Cel care ne vinde sicrie ne cere mult prea mult pentru un sicriu! Daca ai putea sa ne ajuti tu , am inteles ca ai mana priceputa. As vreau sa imi faci un sicriu cat mai bun.

Tinta: Waupee vrea sa construiesti un sicriu pentru fratele sau.
Necesar: Construieste sicrie (3 ore)
Recomensa: 200$

Text de final: Multumesc mult prietene! Sicriul este de buna calitate!
____________________
A treia misiune
Waupee: Esti si tu invitat la inmormantarea fratelui meu. El a vrut sa fie ingropat intr-un cimitir normal. Macar asta pot face pentru el. Ajuta-ma si tu.

Tinta: Mergi la cimitirul Scouck (Impartitor de misiuni langa Orasul Fantoma) si sapa un mormant pentru fratele lui Waupee.
Necesar: Mergi la cimitirul Scouck / Sapator de morminte (2 ore)
Recompensa: 200 exp.

Text de final: La revedere , frate!
_________________________
A patra misiune (restul misiunilor apar doar intre orele 21-01 noaptea)
Barmanul Henry Walkner: Ce este Player? Nu ai somn? Am ceva care te-ar putea ajuta. Pentru 1000$ iti voi da un urs de plus. Stiu ca nu mai ai 5 ani ... dar , ce , si oamenii mari dorm cu jucarii de plus!

Tinta: Oferai lui Henry Walkner 1000$.
Necesar: 1000$
Recompensa:Urs de plus

Text de final: Ai auzit rasul ala? Infricosator! Ce crezi ca a fost?!
______________________
A cincea misiune
Waupee: Tu nu ai auzit ce am auzit eu! Era fantoma fratelui meu! Vrea talismanul cu biznonul de lemn in lumea de dincolo! Trebuie sa facem ceva! Fantomele pot fii foarte violente!

Tinta: -
Necesar: -
Recompensa: Cutie de fier

Text de final: Aici e talisamnul! Fa ce crezi tu ca e bine.
____________________
A sasea misiune
In cimitirul Scouck va aparea o misiune: Fantoma fratelui lui Waupee te cheama la ea! Vrea neaparat talismanul.

Tinta: Mergi in cimitirul Scouck cu cutia de fier.
Necesar: Mergi in cimitirul Scouck
Recompensa: 300 exp

Text de final: Fantoma te ataca! Crede ca vrei sa ii furi talismanul.
____________________
A saptea misiune
In cimitirul Scouck va aparea o misiune: Invinge fantoma fratelui lui Waupee pana nu e prea tarziu!

Tinta: Provoaca-l pe Fantoma fratelui lui Waupee
Necesar: Invinge Fantoma fratelui lui Waupee (duel cu un NPC , are 500 puncte de viata , nu trebuie lesinat , doar batut)
Recomepnsa: 500 exp , 500 $

Text de final: Fantoma e prea puternica! Da-i talismanul ca sa scapi cu viata
__________________
A opta misiune
In cimitirul Scouck va aparea o misiune: Nu poti scapa de mania fantomei! Trebuie sa ii dai talismanul!

Tinta: Da-i cutia de fier fantomei!
Necesar: 1/1 Cutie de fier
Recompensa: 100$ si Bizonul de lemn (arata intocmai ca celelalte talismane cu bizon numai ca e facut din lemn. Nu are nici un atribut sa indemanare)

Text de final: O aura rosie impiedica fantoma sa puna mana pe talismanul cu bizonul de lemn. Acesta este un semn ca fantoma nu trebuie sa aiba talisamnul fiindca ii cauzeaza numai necazuri. Fantoma isi gaseste linistea. Imediat ce ai pus mana pe talisman , el incepe sa radieze.
___________________
A noua misiune
Waupee: Player!!! Mi-am facut griji! E bine sa te vad intreg! Ce s-a intamplat? A radiat talismanul?! Ce tot spui acolo? Ia da-mi sa vad. Aici scrie ceva. Inainte nu scria. "Bizonul de lemn + Talisman + Lant de piatra , aceasta e chemarea lui Vuvandrigu." Vuvandrigu? Acesta este un bizon magic! Se spune ca e mult mai rapid decat un cal pur sange!

Tinta: Adu-i lui Waupee un Colier de piatra , un talisamn si bioznul de lemn.
Necesar: 0/1 Talisman , 0/1 Colier de piatra , 1/1 Bizon de lemn
Recompensa: Vuvandrigu (Acesta e un animal de calarit nou cu 200% viteza si +2 putere)

Text de final: Priveste la cele 3 coliere! Cum se transforma! Iata-l! Vuvandrigu! E mult mai maestuos ca in legendele spuse de batranii tribului.
Si asta e ultima misiune.
_____________________________________
Vuvandrigu: Este un animal de calarit , dar acest animal nu este un cal ci un bizon magic foarte rapid. El poate fii gasit doar la aceasta misiune si costa 4000$ si il vinzi cu 2000$.
Bizonul de lemn: Un colier care arata la fel ca bizonul de metal numai ca nu luceste. Nu are nici un fel de atribut si nu poate fii vandut.

Imagine cu Vuvandrigu: http://img820.imageshack.us/img820/4449/bizonaur.png
Multumesc lui Menoh pentru imagine

Avantaje: Un nou set de misiuni captivant si un nou animal de calarit.
Dezavantaje: Nu prea gasesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pro.Ai dezvoltat-o bine! Recompensele nu sunt nici prea prea nici foarte foarte.Chiar imi place.
 

DeletedUser

Guest
pro nu strica un nou set de misiuni
totusi am cateva obiecti:
1.sa poti alege ori perna ori ursuletul, amandoua pentru 1000$ mi se pare prea mult
2.sa fie misiune secreta ca cele pentru armele cu aura (gen belle star ,hernandos' sword)
 

DeletedUser

Guest
Si PRO si CONTRA.

90% PRO - pentru ca este incitant , cum ai spus si tu , un nou set de misiuni captivant si calul ala Vuvandrigu ar fi folositor.

10% CONTRA - nu se accepta set-uri de misiuni de la useri si este putin exagerata treaba cu duel cu fantoma , fantomele sunt ....cum sa zic .....instabile

Dar m-as bucura sa existe misiunea asta!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
stiu ca nu se accepta , vroiam doar sa vad ce iese. Deja mai exista un duel cu o fantoma , Fantoma lui Mike la lvl 40 la Orasul Fantoma si am dat +2 putere fiindca bizonul pe langa ca e magic , bizonul are si o putere mare
 

DeletedUser

Guest
eu sunt pro si contra
pro:te-ai gandit mult la setul asta este frumos si pe unii o sa ii ajute foarte mult
contra:de unde sa facem noi rost de un talisman si de celalalt?ar fi trebuit sa faci 2 misiuni in care sa ni le dea
 

DeletedUser

Guest
mda , le gasesti la munci cu noroc ridicat
exp: transporta munitia , jefuitor de morminte , vanatoare de ursi grizzly sau chiar munci mai norocoase! eu le am gasit de mai multe ori.
am vrut sa fac misiuni cu talisman si colierul de piatra dar parca primeai prea usor bizonul fiindca , are viteza mare si da si 2+ putere
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
:)) Este o provocare...Imi place ideea ...totusi...si ursul si perna..si cal nou...cam prea mari recompensele...
 

DeletedUser8280

Guest
Idee foarte buna

Text de final: Da , ale acestor bizoni sunt aceste piei. Iti multumesc mult.
.->trebuie sa reformulezi

O idee bine gandita din toate punctele de vedere(cred eu).Recompenesele sunt potrivite nu ca altele :foarte mari.
Dar nu e prea corect sa dai 1000$ pt perna si ursulet...ar trbui sa alegi numai una din ele!Si acolo unde trebuie sa dai talisman sau lant de piatra-cred ca au deja misiuni pt ele.

Si calul nu cred ca este cea mai buna idee deoarece este greu de implementat dar te sustin!

Sunt PRO!!!Dar imi pare rau ca nu se va implementa :(:( . Dar pune ideea si pe .net(in engleza-daca nu stii roaga pe cineva sa te ajute) si am auzit un pont(de la lord ion / PWG-daca gresesc scuze) ca daca o idee e foarte bine gandita va si in atentia celor de la INNO.Sper sa treaca si un admin pe aici !
Inca o data felicitari si multi de PRO!:D
 

DeletedUser

Guest
multumesc mult si pentru ca mi-ai zis de greseala gramaticala.
si perna costa 450$ iar ursul 2600$. impreuna fac mai bine de 3000$. trebuie doar sa dai 1000$ si le poti vinde daca nu te intereseaza setul de somnoros.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pro,o idee foarte buna si bine gandita+editare foarte buna.
Un cal nou e perfect si ai pus perna si ursuletul exact unde trebuie.
(dar am o propunere,misiunea sa fie la level 70 (ca sa nu aiba toti un Vuvandrigu)
PS:Nustiu cum dar ko joe l a gasit pe arizona la construieste un conac perna(eu stiam ca nu ai noroc mare la construieste un conac)Are raportul la profil.
 

DeletedUser

Guest
Te-ai gandit ceva timp, ai muncit...ar fi perfect daca ai reusi sa faci niste imagini.
Mi se pare prea usor sa obtinem perna si ursuletul de plus, este o suma mica pentru cele 2 produse. Ori alegem un singur produs, ori o suma ceva mai mare.
Si cimitirul poate sa fie in alta parte...langa orasul fantoma e...nu stiu cum sa zic...poate nu au terminat toti acesta misiune si or sa se duca acolo si rezolva ambele misiuni dintr-o data. Se puate calatori mai mult. Sper ca m-ai inteles.
Felicitari pentru idee: PRO
 

DeletedUser

Guest
Te-ai gandit ceva timp, ai muncit ceva, dar sorry...nu se mai accepta misiuni noi.
CONTRA!
 

DeletedUser

Guest
PRO
pacat ca adminii nu mai implemeneaza misiuni de la playeri
 

DeletedUser

Guest
sunt pro...imi place si in sfarsit o sa avem ce face cu talismanul si cu lantul de piatra
 
Sus