Gaming

  • Autor subiect RabbidGamer
  • Data de început

DeletedUser

Guest
www.youtube.com/ImperatorGabrielis
^canalul de youtube al celui mai bun prieten al meu.
Dacă vă plac jocurile de strategie ca: seria total war, age of empires, dota2, vă va face plăcere să îl urmăriți. Acorda-ții o șansă, merită.

I`am dat subscribe, iubeeesc jocul Rome total war. L`am terminat jucand cu Julii cucerind toata Europa&Africa. La final au mai ramas doar vreo 3 factiuni dar m`am lasat de joc si nu am mai continuat :D
 

DeletedUser

Guest
Te rog, nu fii atât de rău, că deja mă doare. AU! AU!

In ultimele tale posturi, doar ai facut'o pe desteptul iar in ultimele 2 posturi ai fost off-topic.
Daca tot vrei s'o faci pe desteptul, fa'o altundeva.
Te iei de om pentru ca n'a pus o cratima, poate ii e lene sau n'avea chef s'o puna, e fix problema lui, nu a ta.
OT : Se pare ca la dota 2, aia de la solo que sunt chiar mai noobi decat cei de la normal que.Ultimele 5-6 meciuri(toate de solo que), le'am pierdut doar din cauza support'ului care nu lua ward/courier, fie din cauza unuia de pe bot(in ultimul meci am avut un void care mai mereu dadea ultimata de ne prindea pe toti in ea).
 

DeletedUser

Guest
In ultimele tale posturi, doar ai facut'o pe desteptul iar in ultimele 2 posturi ai fost off-topic.
Daca tot vrei s'o faci pe desteptul, fa'o altundeva.
Te iei de om pentru ca n'a pus o cratima, poate ii e lene sau n'avea chef s'o puna, e fix problema lui, nu a ta.
OT : Se pare ca la dota 2, aia de la solo que sunt chiar mai noobi decat cei de la normal que.Ultimele 5-6 meciuri(toate de solo que), le'am pierdut doar din cauza support'ului care nu lua ward/courier, fie din cauza unuia de pe bot(in ultimul meci am avut un void care mai mereu dadea ultimata de ne prindea pe toti in ea).

Stai putin... la void nu asa trebuie sa faci ? Sa iti prinzi toti colegii in bula aia ca sa le furi killul ? Eu asa credeam.
 

DeletedUser

Guest
Stai putin... la void nu asa trebuie sa faci ? Sa iti prinzi toti colegii in bula aia ca sa le furi killul ? Eu asa credeam.

Ba da, sa nu uitam ca nu joci bine cu Sniper daca nu furi cel putin 95% din killuri, cu Wisp (Io) daca nu iti teleportezi suportul care nu cumpara curier la warduri (am facut asta, dar pe un cont secundar si a fost amuzant), sau daca nu joci cu un erou over power pentru retardeii care stiu sa apese click, gen Gay Ranger, si nu te dai mare pe chat despre cat de bun esti tu si noobi restul ca nu sunt Godlike ca tine.

Am avut un Snipartz care juca excelent. L-a ales sa faca midul dupa ce un inamic l-a ales pe Pudge. S-a facut first blood pe el la cat de pro era. A furat de la ceilalti carry din echipa fiecare kill pe care a putut sa-l fure (au fost multe), am uitat ce carry juca amicul meu, dar stiu ca era unul care avea mai multa nevoie de bani ca Sniper (adica de killurile ce i-au fost furate). M-a acuzat pe mine ca suport ca sunt feeder, eu avand 2 3 16, iar o moarte a fost cand i-am salvat fundul. M-a injurat cand i-am zis sa nu mai fure killuri, pe motiv ca el e carry si el face tot meciul, iar noi suntem noobi, pe cand el nu facea decat sa fure killuri, iar daca nu ma inseala memoria, a terminat cu 26 15 X (nu mai stiu cate assisturi), dintre care cam 2-3 killuri au fost cinstite. De fapt meciul era facut de ceilalti carry, in timp ce eu aveam grija sa avem viziune pe harta si sa ii ajut in teamfight. Desigur, am castigat datorita lui Sniper, care si-a primit comment pozitiv atat de la noi, cat si de la adversari ca il iubeau cand comenta ceva pe global.

Mai stiu una cu un suport care a cumparat curier prin minutul 7, upgrade in 25, fura farmul pe motiv ca E SUPORT SI ARE NEVOIE DE BANI, cand a cumparat warduri (era minutul 9-10) i le-a dat midderului sa le puna el ca ii era prea lene, mai furase niste killuri si nu mai tin minte ce tampenii a facut.
 

DeletedUser

Guest
Ba da, sa nu uitam ca nu joci bine cu Sniper daca nu furi cel putin 95% din killuri, cu Wisp (Io) daca nu iti teleportezi suportul care nu cumpara curier la warduri (am facut asta, dar pe un cont secundar si a fost amuzant), sau daca nu joci cu un erou over power pentru retardeii care stiu sa apese click, gen Gay Ranger, si nu te dai mare pe chat despre cat de bun esti tu si noobi restul ca nu sunt Godlike ca tine.

Am avut un Snipartz care juca excelent. L-a ales sa faca midul dupa ce un inamic l-a ales pe Pudge. S-a facut first blood pe el la cat de pro era. A furat de la ceilalti carry din echipa fiecare kill pe care a putut sa-l fure (au fost multe), am uitat ce carry juca amicul meu, dar stiu ca era unul care avea mai multa nevoie de bani ca Sniper (adica de killurile ce i-au fost furate). M-a acuzat pe mine ca suport ca sunt feeder, eu avand 2 3 16, iar o moarte a fost cand i-am salvat fundul. M-a injurat cand i-am zis sa nu mai fure killuri, pe motiv ca el e carry si el face tot meciul, iar noi suntem noobi, pe cand el nu facea decat sa fure killuri, iar daca nu ma inseala memoria, a terminat cu 26 15 X (nu mai stiu cate assisturi), dintre care cam 2-3 killuri au fost cinstite. De fapt meciul era facut de ceilalti carry, in timp ce eu aveam grija sa avem viziune pe harta si sa ii ajut in teamfight. Desigur, am castigat datorita lui Sniper, care si-a primit comment pozitiv atat de la noi, cat si de la adversari ca il iubeau cand comenta ceva pe global.

Mai stiu una cu un suport care a cumparat curier prin minutul 7, upgrade in 25, fura farmul pe motiv ca E SUPORT SI ARE NEVOIE DE BANI, cand a cumparat warduri (era minutul 9-10) i le-a dat midderului sa le puna el ca ii era prea lene, mai furase niste killuri si nu mai tin minte ce tampenii a facut.

Meh, ii dati amandoi report pentru limbaj si se rezolva, 48h(desi nu cred ca e la prima abatere).
Cat despre suport..in meciurile solo que am invatat ca nu exista suport, chiar daca aveam wind in meci sau altceva, si ca midul trebuie sa'si ia warduri iar altcineva curier.
Deobicei jucam cu un amic dota, dar e plecat din tara o saptamana si a trebuit sa joc singur, si daca tot jucam singur am zis sa merg mereu mid, caci cine stie de ce idioti dau pe bot/top, dar degeaba.
 

DeletedUser

Guest
Topicul s-a transformat in Dota2.


ON:De cand joc Dota 2(bine,de 3 saptamani) Am incercat majoritatea eroilor.Dar cand incerc cu cineva melee attack pierd numaidecat.A fost odata cand am castigat cu Tidehunter,dar in rest doar cu ranged castig. E vreo tactica la cei melee sau ce?
 

DeletedUser

Guest
Topicul s-a transformat in Dota2.


ON:De cand joc Dota 2(bine,de 3 saptamani) Am incercat majoritatea eroilor.Dar cand incerc cu cineva melee attack pierd numaidecat.A fost odata cand am castigat cu Tidehunter,dar in rest doar cu ranged castig. E vreo tactica la cei melee sau ce?

Tactica e sa faci cat mai multe last hituri si sa iei itemele care trebuie. Imi imaginez ca faci mai multe lh-uri cu ranged decat cu melee.
 

DeletedUser

Guest
@MaxRemington
Nici eu nu ma descurc prea bine cu melee, in schimb, cum eu joc deobicei suport, iar pe linie impotriva noastra sunt doi melee, le fac harass spamand auto atacul si dand deny de fiecare data cand reusesc, lasand cary-ul sa se farmeze, ca banii ii fac repede din asisturi si alte chestii. Astfel, inamicii de pe linie vor pierde early game-ul, iar carry-ul de pe linia mea va avea un inceput bun.

@LaurNT
Am fost 4 in party care i-am dat, plus adversarii care nu il suportau nici ei. Chiar unul de la ei a zis ca este un kill stealer jegos, iar el a inceput sa ii injure si pe ei.
 

DeletedUser

Guest
Topicul s-a transformat in Dota2.


ON:De cand joc Dota 2(bine,de 3 saptamani) Am incercat majoritatea eroilor.Dar cand incerc cu cineva melee attack pierd numaidecat.A fost odata cand am castigat cu Tidehunter,dar in rest doar cu ranged castig. E vreo tactica la cei melee sau ce?

Daca esti cu un carry melee(void, anti-mage, spectre, etc) incearca sa iei un quelling blade, si du'te si ataca creep-ul doar cand are putina viata(last hit).
De asemenea, incearca sa fii mai mereu cu un support range pe linie, ca sa le dea harras(sa atace eroii melee inamici cu auto-attack'ul atunci cand incearca sa dea last hit) si care sa dea deny.
Daca vrei neaparat sa joci cu melee dar nu vrei pe linie, du'te jungle, nu e chiar asa de greu(sugerez lifestealer/axe, sunt destul de usori in jungle), dar ai grija sa cumperi/cumpere(cel de pe linie) warduri ca sa nu te trezesti cu 2 inamici pe tine.
P.S : Daca esti nou pe dota, nu juca cu multi eroi, joaca doar cu cativa ca sa ii inveti bine, cu vreo 2-3.
 

DeletedUser

Guest
Daca esti cu un carry melee(void, anti-mage, spectre, etc) incearca sa iei un quelling blade, si du'te si ataca creep-ul doar cand are putina viata(last hit).
De asemenea, incearca sa fii mai mereu cu un support range pe linie, ca sa le dea harras(sa atace eroii melee inamici cu auto-attack'ul atunci cand incearca sa dea last hit) si care sa dea deny.
Daca vrei neaparat sa joci cu melee dar nu vrei pe linie, du'te jungle, nu e chiar asa de greu(sugerez lifestealer/axe, sunt destul de usori in jungle), dar ai grija sa cumperi/cumpere(cel de pe linie) warduri ca sa nu te trezesti cu 2 inamici pe tine.
P.S : Daca esti nou pe dota, nu juca cu multi eroi, joaca doar cu cativa ca sa ii inveti bine, cu vreo 2-3.

La nivelul lui nu cred ca e prea bine sa faca jungle. Probabil nici coechipierii lui nu vor fi prea experimentati, si daca lasa pe cineva singur in lane e foarte posibil sa moara repede.
 

DeletedUser

Guest
Vreau sa discut despre combinatiile de eroi din dota2.

Doua care le stiu si care le folosesc cu co-echipierii sunt
Crystal Maiden&Lina (surori!)
Luna&Vengeful spirit.

In majoritatea cazurilor ajungeam sa spargem al doilea turn in hard lane in minutul 10-15.
 

DeletedUser

Guest
Vreau sa discut despre combinatiile de eroi din dota2.

Doua care le stiu si care le folosesc cu co-echipierii sunt
Crystal Maiden&Lina (surori!)
Luna&Vengeful spirit.

In majoritatea cazurilor ajungeam sa spargem al doilea turn in hard lane in minutul 10-15.

Inca o combinatie buna ar fi Pudge si Chen ... Chen ii da teleport iar Pudge poate sa prinda un erou cu hooku in ultimele secunde si sa ajunga toti 3 in baza ... e nevoie de multa atentie .. iar daca o faci pe un pub .. de preferat ar fi cu un amic .
 

DeletedUser

Guest
Pudge e bun in combinatie cu toti,mai ales cu cei care teleporteaza(Wisp,Chen etc.).
 

DeletedUser

Guest
Dar ce zici de Dark Seer si Nevermore cu 36 suflete (72dmg ) ? Pot intoarce soarta unui meci in orice clipa
 

DeletedUser

Guest
Lich impreuna cu oricine ii poate strange laolalta pe inamici, gen Magnus, Enigma, Void, poate Tidehunter daca ii prinde pe toti in ulti.

Keeper of the Light e prietenul oricui are nevoie de mana. Bine, asta nu e chiar combo.

Mai e si Juggernaut si orice stunner bun, gen CM.

Huskar si Dazzle fac un combo mortal, desi Huskar il uraste pe Dazzle ca l-a reinviat.

Pe de alta parte incearca si counter pick-uri. Cauta pe Google Moba Counter si o sa gasesti un site ce iti spune despre fiecare erou impotriva cui este bun si de cine ar trebui sa se fereasca.
 

DeletedUser

Guest
Un erou cu care sa-ti bati joc de newbs care dau instapick Sniper, Drow sau Riki sperand ca daca danseaza pe right click button sa castige ii Slark. Poti sa mergi full retard mode in trades, apoi te retragi sa se activeze ultimata. Plus Nightcrawler loves squishy non-burst heroes nomnomom.
 

DeletedUser

Guest
O combinatie buna mai e si Tusk + Tiny/Centaur.
Sa fii jungler nu e chiar asa de greu, si nici solo nu e greu, cu eroi gen puck/windrunner.
 
Sus