Greșeli în text

DeletedUser

Guest
Rog adminii sa verifice tutorialul "Meserie
Alege meseria", am gasit un cuvant in engleza si niste litere scrise necorespunzator.
 

DeletedUser

Guest
Nu am vazut nimic in engleza, nu puteti spune exact ce text nu este corespuzator?

"Puteti observa cele 4 meserii disponibile. Acestea sunt Bucatar de campanie, Sarlatan, Fierar and Mester pielar. Fiecare meserie va permite sa creeati obiecte utilizabile unice.
Sa privim meseriile mai detaliat!"

"Mâncarea pregătită de Bucătarul de campanie vă oferă o marire temporară a atributele caracterului."
 

DeletedUser508

Guest
Am gasit mai multe greseli de text, la titlurile de la caracter, unele in engleza, altele in germana. Ex: Bewegungswunder, Todesengel, Workaholic, Messi, probabil sunt mai multe, eu doar atatea pot vedea..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2041

Guest
Am gasit mai multe greseli de text, la titlurile de la caracter, unele in engleza, altele in germana. Ex: Bewegungswunder, Todesengel, Workaholic, Messi, probabil sunt mai multe, eu doar atatea pot vedea..

Se vor remedia printr-un patch.

"Puteti observa cele 4 meserii disponibile. Acestea sunt Bucatar de campanie, Sarlatan, Fierar and Mester pielar. Fiecare meserie va permite sa creeati obiecte utilizabile unice.
Sa privim meseriile mai detaliat!"

"Mâncarea pregătită de Bucătarul de campanie vă oferă o marire temporară a atributele caracterului."

Am corectat se va modifica in curand.
 

DeletedUser

Guest
Greseala in text gasita de mine este la setul de misiuni cu numele Mike si Jenny, la misiunea cu numele Iubiri cu obstacole. Am sa pun un print screen ca sa vada adminii despre ce este vorba mai concret.
http://img225.imageshack.us/img225/2668/58068951.png
La tinta imi spune sa fac rost de un pastrav si o piatra pretioasa pentru Maria Rolastad, pai cum sa obtin de la munca cautator de pietre semipretioase piatra pretioasa? La acea munca obtin piatra semipretioasa. Pietrele pretioase se obtin de la munca scoate pietre pretioase care sunt diamant nesflefuit, smarald nesflefuit si rubin nesflefuit.
 

DeletedUser

Guest
Caracater->Creaza caracterul

Cuvantul ingrosat este scris gresit, forma corecta fiind "Creeaza".
 

DeletedUser

Guest
Inventar->Managerul de echipament

Cu optiunea premium "Automatizare" poti crea pana la douazeci seturi de echipament.


Cu optiunea premium "Automatizare" poti creea pana la douazeci de seturi de echipament.
 

DeletedUser22031

Guest
... de traducere, de ortografie (inclusiv litere "mâncate"), de punctuaţie şi alte asemenea.


Vă rog să le semnalaţi aici. Ar fi util să precizaţi dacă este vorba despre un item, o muncă, un text de misiune sau altceva.

Vă rog să vă abţineţi de la offtopic şi comentarii inutile. Menţionarea greşelii şi a contextului în care apare este suficientă.

O parte din greşelile existente (inclusiv traducerea la ghetele de lux) au fost corectate deja în baza de date, la următorul update vor apărea corecturile şi în joc.

Mulţumim pentru ajutor.

Auzi man tu te crezi Admin/Moderator sa faci "eventuri" dastea???
==============================================================================================

Si apropo .. de ce imi tot apare jos Editat Team The WEst : patrat ???
 

DeletedUser

Guest
De o ora incerc sa ma loghez pe L5 si nu pot.........probleme..?!
 

DeletedUser

Guest
"Prietenul tau x-ulescu s-a conectat."

||
\/

"Prietenul tau, x-ulescu, s-a conectat."
 

DeletedUser

Guest
"Impusca-l pe Jenny" > "Impusc-o pe Jenny" :d
 

Atașamente

  • 'Impusca-l pe Jenny'...serios.jpg
    'Impusca-l pe Jenny'...serios.jpg
    20,1 KB · Vizualizări: 24
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
la banca, cand vrei sa bagi bani in cont nu ar trebui sa scrie ,,depune,, in loc de ,,plateste''?
 

DeletedUser9380

Guest
La textul de la misiunea Aur mexican(Capitán Torres) este o greşeală în text, după terminarea misiunii:
Şeriful John Fitzburn : Știam că vei fi interesat. Vă las singuri, cu cât stiu mai puțin, cu atât mai bine.br />
 

DeletedUser

Guest
"Nu a fost găsită nici o ofertă potrivită"

||
\/

"Nu a fost găsită nicio ofertă potrivită"
 

DeletedUser22064

Guest
la misiunea "John se mută (Calea către inima unui bărbat trece prin stomac.)"
iti cere sa aduci un ulcior iar la tinta scrie "Ţintă: Adu-i Mariei un ulcior de apă.",
dar trebuie sa il dai lui John nu Mariei
 

DeletedUser12358

Guest
Raidul (Preparare): Mai am nevoie de nişte ingrediente: - o oală de gătit
- un dinte de coiot
- trei elixire
- trei fructe de pădure
- două portocale
- două roşii
- trei sticle de Tequila

Ţintă: Fă rost de ingrediente pentru Waupee.
Necesar
Ceaun de gătit 0/1
Dinte de coiot 0/1
Elixir 0/3
Mure 0/3
Portocale 0/3
Roşie 0/3
Tequilla 0/3
 

DeletedUser2041

Guest
Raidul (Preparare): Mai am nevoie de nişte ingrediente: - o oală de gătit
- un dinte de coiot
- trei elixire
- trei fructe de pădure
- două portocale
- două roşii
- trei sticle de Tequila

Ţintă: Fă rost de ingrediente pentru Waupee.
Necesar
Ceaun de gătit 0/1
Dinte de coiot 0/1
Elixir 0/3
Mure 0/3
Portocale 0/3
Roşie 0/3
Tequilla 0/3

Am modificat textul.
 
Sus