Greșeli în text

DeletedUser

Guest
Hmmm.
Am mai gasit o greseala. Din pacate nu i-am acordat importanta si nu am raportat-o.


Ai tras asupra lui Player dar nu ai nimerit.

Corect ar fi:

Ai tras asupra lui Player, dar nu ai nimerit.

La fel si in cazul acesta:

Player a tras în tine dar nu te-a nimerit.

Corect ar fi:

Player a tras în tine, dar nu te-a nimerit.


Mda dar ar mai fi ceva.

Ai tras asupra lui Player dar nu ai nimerit.
Player a tras în tine dar nu te-a nimerit.

Daca in prima avem "ai" in a 2-a trebuia sa avem "a"
Sau
Daca in a 2-a avem "te-a" in prima trebuia sa avem "l-ai"

"te-" si "l-" sunt pronume cu forma neaccentuata. Ori punem in amandoua la fel ori nu mai punem.
 

just4fun

The Boss
va multumesc pentru ajutorul acordat in eliminarea acestor greseli - toate modificarile vor fi vizibile la urmatoarea revizie/update
 

DeletedUser

Guest
din greseli in vata omu asa se intampla peste tot ... dar greselile pot fi reparate si cand le repari inveti
 

DeletedUser

Guest
Ar mai fi o gresala mica in prezentarea unu caracter.

"Şeriful John Fitzburn

Un bărbat de vreo 40 de ani stă vizavi de tine."

Din cate stiu eu se scrie vis-a-vis.

RESPECT!!!
 

DeletedUser6863

Guest
Pustietate (Fiul pierdut)
Băiete!L-ai găsit, îţi sunt recunoscătoare, am crezut că a fost răpit de indieni! Mai stai puținți prepar o prăjitură cu ciocolată delicioasă.


Ai primit următoarele recompense:
+ 25 puncte de experienţă
Prăjitură cu cireşe.
 

DeletedUser

Guest
Pustietate (Fiul pierdut)
Băiete!L-ai găsit, îţi sunt recunoscătoare, am crezut că a fost răpit de indieni! Mai stai puținți prepar o prăjitură cu ciocolată delicioasă.


Ai primit următoarele recompense:
+ 25 puncte de experienţă
Prăjitură cu cireşe.

Unde sunt greselile??
 

DeletedUser

Guest
Misiuni repetabile (Căutând o pipă)

Waupee: Ghinion! Trebuie să ajung până la apusul soarelui la o întâlnire cu un alt trib şi nu imi găsesc camelutul.

Calumetul

Misiuni repetabile (Ucenic)

Barmanul Henry Walker : Howdy , tavikid. Vrei să faci nişte bani în plus? După amiză este consiliul oraşului în saloon. Cred că trebuie să ofer produse de patiserie în loc de Whiskey acolo.

Bună
whiskey
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2041

Guest
Misiuni repetabile (Căutând o pipă)

Waupee: Ghinion! Trebuie să ajung până la apusul soarelui la o întâlnire cu un alt trib şi nu imi găsesc camelutul.

Calumetul

Camelut-ul este un fel de pipa, exista si in joc itemul respectiv.

Unde este greseala?
 

DeletedUser6863

Guest
Am atras si eu atentia asupra "camelutului"... acum inteleg de ce nu s-a sesizat greseala. Deci CALUMET, iuliane. Nu camelut.
 

DeletedUser2041

Guest
Am atras si eu atentia asupra "camelutului"... acum inteleg de ce nu s-a sesizat greseala. Deci CALUMET, iuliane. Nu camelut.

Am intelese sefu` :ras:

Pustietate (Fiul pierdut)
Băiete!L-ai găsit, îţi sunt recunoscătoare, am crezut că a fost răpit de indieni! Mai stai puținți prepar o prăjitură cu ciocolată delicioasă.


Ai primit următoarele recompense:
+ 25 puncte de experienţă
Prăjitură cu cireşe.

Misiuni repetabile (Căutând o pipă)

Waupee: Ghinion! Trebuie să ajung până la apusul soarelui la o întâlnire cu un alt trib şi nu imi găsesc camelutul.

Calumetul

Misiuni repetabile (Ucenic)

Barmanul Henry Walker : Howdy , tavikid. Vrei să faci nişte bani în plus? După amiză este consiliul oraşului în saloon. Cred că trebuie să ofer produse de patiserie în loc de Whiskey acolo.

Bună
whiskey

Le-am corectat!
 

DeletedUser

Guest
realizarea ''Acesta a căzut din spatele unui camion''

WTF in westul salbatic erau camioane?
 

lord ion

West Marshal
Salut,am vazut o munca Construieste o misiune,si apare la imagine scheletul unei biserici:http://tw-db.info/?strana=prace,modifica-ti numele :):hmf::sombrero::P

se refera la a construi o misiune crestina >>pct. 3

MISIÚNE, misiuni, s. f. 1. Însărcinare, împuternicire dată cuiva, sarcină de a face un anumit lucru. 2. Grup de persoane (oficiale) trimis într-o țară străină cu un anumit scop (de obicei diplomatic); delegație. ◊ Misiune diplomatică = reprezentanță diplomatică a unui stat, condusă de un ambasador sau de un ministru plenipotențiar. 3. Acțiune de propagare a creștinismului în țări cu altă religie dominantă; instituție religioasă dintr-o asemenea țară, prin care se propagă creștinismul. 4. Rol, rost, datorie, menire. [Pr.: -si-u-. – Var.: (1, înv.) mísie s. f.] – Din fr. mission, lat. missio, -onis.
 

DeletedUser6863

Guest
Extras din ultimul numar la gazetei:
iulianp: Ce pasiuni ai?
Jonas: Imi place fotbalul. Sunt fanul nr.1 al echipei FC Nürnberg (o echipa germana de care probabil nu ati auzit) si de asemenea joc fotbal. Mai departe ador mancarea buna si sa redactez texte profesionale in germana. Sunt foarte exigent cand vine vorba de texte scrise in germana.

Ati face bine daca ati lua exemplu de la Jonas... e varza gazeta.
 

DeletedUser22773

Guest
d-or ce am primit realizarea "Maistru"

E sub forma veche a cuvantului Maestru,sau e gresita?
 
Sus