Greșeli în text

DeletedUser22931

Guest
Maistru e un muncitor calificat care conduce un grup de oameni :)
 

DeletedUser16421

Guest
d-or ce am primit realizarea "Maistru"

E sub forma veche a cuvantului Maestru,sau e gresita?

MÁISTRU, maiștri, s. m. 1. Persoană care are (și practică) o meserie; meșter; meseriaș; (în special) muncitor calificat care conduce de obicei o secție productivă într-o întreprindere sau într-un atelier; maestru. ♦ Persoană iscusită, îndemânatică, abilă, pricepută. 2. Persoană care învață, instruiește pe cineva. – Din germ. Meister.
 

DeletedUser

Guest
Este o diferenta intre maistru si maestru.

Cauta in dictionar si o sa vezi.
 

DeletedUser593

Guest
Schamanen besänftigen
Die Kosten für den Schamanen werden auf die Grundwerte zurückgesetzt.
Preţ: 18


Asta imi apare daca vreau sa imbunez samanul... :roll:
 

DeletedUser6863

Guest
Ferma lui Wilson

Originalul:
The day laborer (Irrigation)
Rick Wilson: Looks like we don't have to fear the heat this year, Far Eastern. We can't thank you enough!

Margaret Wilson: The doctor says that Rick can soon put weight on his leg again! You will be able to get back to more exciting adventures then.

Rick Wilson: But make sure to visit us again!

Traducere "oficiala":
Zilier (Irigare)
Rick Wilson: Se pare că nu ne va mai fi teama de căldură în acest an,_Far Eastern. Nu îţi putem mulţumi destul!

Margaret Wilson: Doctorul spune că Rick va pune curând greutate pe picior! Vei putea avea parte de noi aventuri atunci..

Rick Wilson: Să ne mai vizitezi!

Traducerea corecta:
Zilier (Irigare)
Rick Wilson: Se pare că nu ne va mai fi teama de căldură în acest an, Far Eastern. Nu îţi putem mulţumi destul!

Margaret Wilson: Doctorul spune că Rick va putea în curând să pună din nou piciorul în pământ! Vei putea avea parte de noi aventuri atunci.

Rick Wilson: Să ne mai vizitezi!



Ajutor pentru Părintele Brown. (Sosirea la Părintele Brown)

Ținutul Potomac: Archibald Brown este un bărbat matur,îndesat cu braţe puternice şi barbă deasă. Te întâmpină cu un zâmbet jovial.

Părintele Brown: Salut_Far Eastern! Eşti tânărul pios despre care mi-a zis John. Am auzit că vrei să mă ajuţi în parohia Părintelui Seaver. Bine,_bine,_sper că ai cartea de cântece la tine?

Folositi mai des tasta SPACE!!!!

Ajutor pentru Părintele Brown. (Bine ai venit în Auburn)

Ținutul Potomac: Părintele Brown: John, vreau să spun șeriful Fitzburn, ti-a spus cat de greu mi-a fost să slujesc în ambele parohii din ţinutul Potomac. Dispariţia Părintelui Seaver a şocat pe toţi, a fost aici cu noi timp de 30 de ani şi a fost de asemeni mentorul meu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2041

Guest
Schamanen besänftigen
Die Kosten für den Schamanen werden auf die Grundwerte zurückgesetzt.
Preţ: 18


Asta imi apare daca vreau sa imbunez samanul... :roll:

Textul respectiv este tradus, dar dintr-un motiv necunoscut apare varianta in germana.
Se va corecta la revizie.

Originalul:


Traducere "oficiala":


Traducerea corecta:
Zilier (Irigare)
Rick Wilson: Se pare că nu ne va mai fi teama de căldură în acest an, Far Eastern. Nu îţi putem mulţumi destul!

Margaret Wilson: Doctorul spune că Rick va putea în curând să pună din nou piciorul în pământ! Vei putea avea parte de noi aventuri atunci.

Rick Wilson: Să ne mai vizitezi!



Ajutor pentru Părintele Brown. (Sosirea la Părintele Brown)

Ținutul Potomac: Archibald Brown este un bărbat matur,îndesat cu braţe puternice şi barbă deasă. Te întâmpină cu un zâmbet jovial.

Părintele Brown: Salut_Far Eastern! Eşti tânărul pios despre care mi-a zis John. Am auzit că vrei să mă ajuţi în parohia Părintelui Seaver. Bine,_bine,_sper că ai cartea de cântece la tine?

Folositi mai des tasta SPACE!!!!

Am sa pun spatiile respective. In rest este doar o problema de interpretare a textului.


@done :)
 

DeletedUser6863

Guest
Misiuni repetabile (Picioare calde)

Barmanul Henry Walker : Far Eastern, ia uite-te la şosetele mele vechi! pline de găuri, şi miros urât... O să am picioarele reci din nou în seara asta, mă poţi ajuta cu o pereche de şosete noi?

Necesar :
După acceptarea misiunii Misiuni repetabile (Picioare calde) trebuie să aştepti 23 ore. (Terminat)
Pinten stricat 1/2

Aici cred ca e greseala de la... "centru"...
 

DeletedUser

Guest
da ai dreptate...si eu vroiam sa raportez greseala asta

Oricum...Belle Star Deringer?Nu ar terbui in romana?

P.S.:Nu faceti comentarii daca n-am scris corect Deringer:d
 

DeletedUser

Guest
inca ceva...

inca ceva...
Muncitorule, ia uite-te la şosetele mele vechi! pline de găuri, şi miros urât... O să am picioarele reci din nou în seara asta, mă poţi ajuta cu o pereche de şosete noi?

Pinten stricat 0/2

nu stiu daca sa mai pus aceasta problema...vrea sosete si trebuie sa ii dau pinteni?:tumble:
 

DeletedUser22773

Guest
cu cateva raportari este mai sus faza
atat de mare e lenea vizualizezi?:mad:
 

DeletedUser2041

Guest
inca ceva...
Muncitorule, ia uite-te la şosetele mele vechi! pline de găuri, şi miros urât... O să am picioarele reci din nou în seara asta, mă poţi ajuta cu o pereche de şosete noi?

Pinten stricat 0/2

nu stiu daca sa mai pus aceasta problema...vrea sosete si trebuie sa ii dau pinteni?:tumble:

Daca un lucru a fost sesizat, de ce o mai faci si tu? Este postat cu 2 posturi mai sus.
@ontopic: Verific traducerea aia.
 

DeletedUser

Guest
ce sa vrei

uit repede...chiar am si spus ca am vrut sa scriu greseala aia de la posturile anterioare
si ce sa vrei...uit repede
 

DeletedUser22931

Guest
Salut fiti atenti:
Am primit un raport cu titlul:Cerere de prietenie acceptată
Si continutul cam asa:entzy te-a eliminat din lista de prieteni.
Nu credeti ca ar trebui sa fie alt titlu?
 

DeletedUser6863

Guest
Misiuni repetabile (Picioare calde)

Barmanul Henry Walker : Far Eastern, ia uite-te la şosetele mele vechi! pline de găuri, şi miros urât... O să am picioarele reci din nou în seara asta, mă poţi ajuta cu o pereche de şosete noi?

Necesar :
După acceptarea misiunii Misiuni repetabile (Picioare calde) trebuie să aştepti 23 ore. (Terminat)
Pinten stricat 1/2

Aici cred ca e greseala de la... "centru"...
Rezolvata, partial:

Misiuni repetabile (Picioare calde)

Barmanul Henry Walker : Far Eastern, ia uite-te la cizmele mele vechi! pline de găuri, şi pintenii au căzut..Mă poţi ajuta cu o pereche de pinteni noi?

Cred ca se mai poate face un mic efort... (Pinteni perduţi) poate?
 

DeletedUser6108

Guest
Misiuni repetabile (Picioare calde)

Barmanul Henry Walker : Far Eastern, ia uite-te la şosetele mele vechi! pline de găuri, şi miros urât... O să am picioarele reci din nou în seara asta, mă poţi ajuta cu o pereche de şosete noi?

Necesar :
După acceptarea misiunii Misiuni repetabile (Picioare calde) trebuie să aştepti 23 ore. (Terminat)
Pinten stricat 1/2

Aici cred ca e greseala de la... "centru"...


Dar uite-te ţi se pare corect?
 

DeletedUser22931

Guest
Construiește palisade
Buşteni imenşi trebuie înfipţi în pământ pentru a proteja împotriva atacatorilor.


Pentru a proteja impotriva atacurilor?
Nu prea suna bine...
 
Sus