Hip Hop Adevarat

DeletedUser

Guest
2Pac-I'm a Souljha
si Fat Joe...in rest mai gasesti si u....;)
 

DeletedUser3941

Guest
2pac - changes
2pac - out on bail
biggie- juicy
biggie - who shot ya
dmx- lord give me a sign
.
.
.
.
.
etc

Out on a bail - are instrumentalul de la melodia Geto Boys - G Code

--------------------------------

Restu, nu pot numi Hip Hop adevarat, poate hip hop comercial de 2 bani.
Daca vreti sa scrieti aici melodii puneti mai mult din anii 80 sau 90.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Rap is something you do, hip hop is something you live
Well, well, today hip-hop, we are advocating that hip-hop is not,
just a music, it is an attitude, it is an awareness, it is a way
to view the world. So rap music, is something we do, but HIP-HOP,
is something we live. And we look at hip-hop, in it's 9 elements;
which is breaking, emceeing, graffiti art, deejaying, beatboxing,
street fashion, street language, street knowledge, and street
entrepenurialism - trade and business. And uhh, that's where y'know
that's the hip-hop that we're about.


Rap = gen muzical in care versurile sunt livrate la modul recitativ pe un fond instrumental mai mult sau mai putin elevat, mai mult sau mai putin accesibil (avem de'a face cu o gramada de subgenuri - jazz hiphop, abstract hiphop, old school, trip-hop, hard core, gangsta, dirty south, etc.) Ultimele doua subgenuri se regasesc mai mult in mainstream (rap comercial).
Hip-Hop = cultura care'si are radacinile la sfarsitul anilor 70 si care e formata din 4 elemente: DJing, MCing, Graffiti, Break Dance. Primele doua elemente alcatuiesc MUZICA RAP. Mai exact MUZICA RAP este inclusa in CULTURA HIP-HOP si prin generalizare sau abuz de limbaj mai este denumita si MUZICA HIP-HOP. Nu exista absolut nici o diferentiere intre hiphop si rap, muzical vorbind.
 

DeletedUser

Guest
Degeaba Levi...sunt sigur ca nimeni de pe forum nu au auzit de Slick Rick,
Method Man,Mobb Deep,Redman,Run DMC,Big Daddy Kane,Sam Scarfo etc...
 

DeletedUser

Guest
Degeaba Levi...sunt sigur ca nimeni de pe forum nu au auzit de Slick Rick,
Method Man,Mobb Deep,Redman,Run DMC,Big Daddy Kane,Sam Scarfo etc...

Si de ce ai fi tu asa de sigur de asta?Ia incearca sa vorbesti numai despre tine si pentru tine
 

DeletedUser

Guest
Si de ce ai fi tu asa de sigur de asta?Ia incearca sa vorbesti numai despre tine si pentru tine

De ce incerci sa te bagi in seama singur?Daca cunosti intocmai foarte bine,dar nu trebuie sa imi spui tu mie despre ce sa vorbesc.
 

DeletedUser

Guest
Ok,voi ce invatati din aceste melodii?Sa injurati ca,copiii aia abandonati de parinti care iau droguri si traiesc in lume paralela cu Dumnezeu?Ca la astfel de lucruri se rezuma acest tip de muzica(daca il pot numi asa).Ca tot intrebati unii ce inveti din anime-uri.Prost am fost ca am ascultat putin Hip-Hop de asta...Numai drogatii canta astfel de aiureli.

Acum rog din inima sa imi dea warn un admin,nu m-am putut abtine,m-am descarcat.
 

DeletedUser

Guest
si din Naruto ala ce inveti? inveti sa te bati ca "jane claude vai doamne" ala?

go away fool.
 

DeletedUser

Guest
si din Naruto ala ce inveti? inveti sa te bati ca "jane claude vai doamne" ala?

go away fool.

Inveti anumite traditii Japoneze,limba Japoneza si unele miscari de lupta pt. aparare.Dar din tipaturile astea de 2 bani ce inveti?Sa injuri,nu?Interesaaant,o sa-ti foloseasca mult in viata.
 

DeletedUser

Guest
O sa-mi foloseasca fii sigur ;) hip-hop-ul nu inseamna numai injuraturi,dar daca asa intelegi tu asta e problema ta.

Si daca tu consideri ca anime-urile sunt doar niste oameni anormali care sar in sus,bravo tie.Sincer,nu vad cu ce te ajuta muzica asta de 1 leu.Spune-mi si mie ce inveti din hip-hop-u asta...
 

DeletedUser

Guest
1. Nu m-am luat de desenele tale,doar te-am intrebat la ce te ajuta.
2.Nu am zis ca sunt oameni anormali care sar in sus.
3.Nu mai are rost sa discut cu tine.;)
 

DeletedUser

Guest
1. Nu m-am luat de desenele tale,doar te-am intrebat la ce te ajuta.
2.Nu am zis ca sunt oameni anormali care sar in sus.
3.Nu mai are rost sa discut cu tine.;)

Replica frumoasa.Era greu sa-mi spui cu ce te ajuta?...Gata,am incheiat,rog un admin sa imi dea warn si .
 

DeletedUser

Guest
in hip-hop se vorbeste despre viata adevarata..despre viata de cartier;)..ce auzi tu in melodiile alea chiar se inampla in realitate;)..viata e mult mai grea decat iti este prezentata pe geam;)..se intampla multe lucruri despre care n'ai habar iar prin hip-hop este incercat sa ti se explice aceste lucruri;)..plus ca este si hip-hop de dragoste..de suferinta..care este chiar foarte frumos:P
 

DeletedUser

Guest
De ce incerci sa te bagi in seama singur?Daca cunosti intocmai foarte bine,dar nu trebuie sa imi spui tu mie despre ce sa vorbesc.

Scuze ca iti spun asta copile dar esti un pic redus mintal.Sa iti spun motivele:
1.Eu nu m-am bagat in seama singur.Daca citeai 2 pagini mai inainte vedeai ca am scris ceva la topicul asta care arata ca sunt destul de informat cu privire la acest subiect pt a imi exprima opinia.
2.Eu nu ti-am spus despre ce sa vorbesti ti-am spus doar sa nu ne ma caracterizezi tu si sa nu ne mai evaluezi cunostintele.
3.Cum poti spune ca NIMENI de pe acest forum nu cunoaste acei artisti cand nu cunosti nici 1 % din membrii lui.

Te-as sfatui sa iti retragi cuvintele si sa fi mai atent pe viitor.

P.S Prin redus mintal nu am vrut sa te jignesc.E un handicap care afecteaza 0,5 % din populatia lumii,asa ca....trage tu concluziile
 
Sus