Hip Hop Adevarat

DeletedUser

Guest
Credeti-ma ca invatati foarte multe din hip-hop, te schimba total, sunt multe lucruri, nu vi le pot insira pe toate, le simti doar tu dupa ceva timp. Serios.
Apropo, chiar nu vreau sa jignesc, dar toti "fanii anime" (frate acum 2 saptamani vorbeam de Illuminatti, acum 1 saptamana despre prezidentiale, acum vorbesc despre anime...m-am tampit) sunt partial analfabeti sau total analfabeti. Ei, de celalata parte treaba nu sta chiar asa, nu stiu cat de des ati vazut greseli gramaticale sau ortografice. Vorbesc strict de forumul asta.
Si am vazut ca se vorbea despre 2pac, si ca din muzica lui inveti cum sa injuri. Ei bine, iata ca nu e asa. Daca ati sti putina engleza, poate ati trece de bariera injuraturilor si ati percepe si mesajele, mesaje care nu sunt transmise de puya sau b.u.g mafia, cele mai proaste animale din breasla. Serios, astia fac de ras genul.

In concluzie, voi nu trebuie sa criticati genul, pentru ca nu ascultati, nu simtiti. Nici ceilalti nu ar trebui sa critice genul pentru ca nu urmaresc, nu simt.
Sper sa ma intelegeti.
 

DeletedUser

Guest
Inca ceva, nu va cufuriti pe voi ca aici e forum si nu trebuie sa scri corect. Un bun vorbitor al limbii natale vorbeste, dar si scrie corect.

DEX a spus:
ANALFABÉT, -Ă, analfabeți, -te, s.m. și f., adj. (Persoană) care nu știe să scrie și să citească; neștiutor de carte. ♦ Fig. Ignorant; incult. – Din fr. analphabète.
 

DeletedUser

Guest
Inca ceva, nu va cufuriti pe voi ca aici e forum si nu trebuie sa scri corect. Un bun vorbitor al limbii natale vorbeste, dar si scrie corect.

Daca tot vrei sa ne indemni sa scrie corect atunci ar fi terbui sa fi spus LIMBI MATERNE nu limbi natale.Natal inseamna LOCUL in care te-ai nascut de la natalitate adica rata de nastere.
 

DeletedUser

Guest
Daca tot vrei sa ne indemni sa scrie corect atunci ar fi terbui sa fi spus LIMBI MATERNE nu limbi natale.Natal inseamna LOCUL in care te-ai nascut de la natalitate adica rata de nastere.

DEX a spus:
NATÁL, -Ă, natali, -e, adj. De care este legat cineva sau ceva prin naștere, în care s-a născut cineva; de baștină, de origine. ♢ Limbă natală = limbă maternă. – Din fr. natal.

Te rog, alta data, incearca alta modalitate de a fi prost.
 

DeletedUser3941

Guest
Degeaba Levi...sunt sigur ca nimeni de pe forum nu au auzit de Slick Rick,
Method Man,Mobb Deep,Redman,Run DMC,Big Daddy Kane,Sam Scarfo etc...

Eu am auzit de toti acestia, si ii pot numi rapperi adevarati.
Sper deosebire de prostu ala de lil wayne si leguma aia de soulja boy.

Ok,voi ce invatati din aceste melodii?Sa injurati ca,copiii aia abandonati de parinti care iau droguri si traiesc in lume paralela cu Dumnezeu?Ca la astfel de lucruri se rezuma acest tip de muzica(daca il pot numi asa).Ca tot intrebati unii ce inveti din anime-uri.Prost am fost ca am ascultat putin Hip-Hop de asta...Numai drogatii canta astfel de aiureli.

Acum rog din inima sa imi dea warn un admin,nu m-am putut abtine,m-am descarcat.

OFF: Nu va suparati domnii anime, dar voi chiar nu ganditi in lumea reala. Daca cineva va insulta animele alea incepeti sa faceti gura mare si sa il luati ca pe un inamic pe cel care a zis cv. Kids, grow up.
ON:
Da, sa stii ca invatam ceva.
In hip hop se vorbeste despre viata lor, viata de negrii, conditiile in care ei traiesc. Nu, nu se invata despre droguri, bani si injuratuiri. Poate melodiile astea care le auzi de la inceputul anului 2005 sunt niste porcarii. Acolo aa inceput sa se distruga hip hop-ul. Au inceput sa vb despre bani femei sex si droguri. Daca asculti melodiile din anii 80 sau 90 o sa iti dai seama ce e hip hopul adevarat.

Credeti-ma ca invatati foarte multe din hip-hop, te schimba total, sunt multe lucruri, nu vi le pot insira pe toate, le simti doar tu dupa ceva timp. Serios.
Apropo, chiar nu vreau sa jignesc, dar toti "fanii anime" (frate acum 2 saptamani vorbeam de Illuminatti, acum 1 saptamana despre prezidentiale, acum vorbesc despre anime...m-am tampit) sunt partial analfabeti sau total analfabeti. Ei, de celalata parte treaba nu sta chiar asa, nu stiu cat de des ati vazut greseli gramaticale sau ortografice. Vorbesc strict de forumul asta.
Si am vazut ca se vorbea despre 2pac, si ca din muzica lui inveti cum sa injuri. Ei bine, iata ca nu e asa. Daca ati sti putina engleza, poate ati trece de bariera injuraturilor si ati percepe si mesajele, mesaje care nu sunt transmise de puya sau b.u.g mafia, cele mai proaste animale din breasla. Serios, astia fac de ras genul.

In concluzie, voi nu trebuie sa criticati genul, pentru ca nu ascultati, nu simtiti. Nici ceilalti nu ar trebui sa critice genul pentru ca nu urmaresc, nu simt.
Sper sa ma intelegeti.

Exact cum ai spus, 2pac, Biggie Smalls, Method Man, Big Pun, Nas, The Suggarhill gang, Ice-T, Luniz, Kris Kross, Dr Dre,Coolio, GZA, Jedi Mind Tricks, CNN, Bone Thugs And Harmony si multi altii vorbesc despre realitate nu despre ce credeti voi (cei care nu asculta rap). Sa nu credeti ca a fi rapper inseamna sa ai bani si sa fi faimos.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
B.U.G Mafia stie doar sa se laude ca au bani, ca sunt smecheri,masini femei...cum face si 50 cent,ce fac ei nu e rap e un fel de manea pe bit de rap.

Sam West oi' fi eu redus mintal si copil,dar tu daca esti un om in toata firea nu stateai pe un forum sa te certi cu "copii" redusi mintal ca
mine! ok?

Asa ca da-i cu praf de mers!


@keysey ai foarte mare dreptatee mi-am schimbat parerea despre tine :D
 

DeletedUser

Guest
OFF: Nu va suparati domnii anime, dar voi chiar nu ganditi in lumea reala. Daca cineva va insulta animele alea incepeti sa faceti gura mare si sa il luati ca pe un inamic pe cel care a zis cv. Kids, grow up.
ON:
Da, sa stii ca invatam ceva.
In hip hop se vorbeste despre viata lor, viata de negrii, conditiile in care ei traiesc. Nu, nu se invata despre droguri, bani si injuratuiri. Poate melodiile astea care le auzi de la inceputul anului 2005 sunt niste porcarii. Acolo aa inceput sa se distruga hip hop-ul. Au inceput sa vb despre bani femei s*x si droguri. Daca asculti melodiile din anii 80 sau 90 o sa iti dai seama ce e hip hopul adevarat.

Eu mi-am spus parerea mea,verde in fata.Eu zic ca nu inveti nimic bun din aceasta muzica si .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3941

Guest
Eu mi-am spus parerea mea,verde in fata.Eu zic ca nu inveti nimic bun din aceastamuzica si .

Si tu nici macar nu stii vorbi corect engleza.
Poate daca o sa inveti vei intelege rapul, pana atunci intoarcete in lumea ta cu anime.
 

DeletedUser

Guest
lasa-l levi nu vezi ce locatie are "prin tufisuri la padure" e clar ce face pe acolo =))))))
 

DeletedUser

Guest
Si tu nici macar nu stii vorbi corect engleza.
Poate daca o sa inveti vei intelege rapul, pana atunci intoarcete in lumea ta cu anime.

Sa traiasca Luminatia-Voastra,care a fost mereu Perfecta.Uneori,eu,care nu am avut facultati la Oxford ca Maria-Ta,te cred pe tine,Luminate,trimisul lui Dumnezeu pe Pamant.Va implor sa ma iertati!...:rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sa traiasca Luminatia-Voastra,care a fost mereu Perfecta.Uneori,eu,care nu a avut facultati la Oxford ca Maria-Ta,te cred pe tine,Luminate,trimisul lui Dumnezeu pe Pamant.Va implor sa ma iertati!...:rolleyes:

Dispari sa nu pierzi alt episod din POKEMON :)
 

DeletedUser

Guest
Dar nu puteti pastra limita bunului simt in nici un topic? Ati zis ca din muzica asta inveti ceva, demonstrati lucrul asta si nu va mai certati. Fiecare cu gusturile lui in muzica, fiecare cu ce ii place sa vizioneze, nimeni nu e obligat sa ii placa ce face celalalt. Va dati seama cat de aiurea ar fi daca toti am face acelasi lucru? Incercati sa discutati amical, prieteneste si daca doriti sa va certati puteti sa o faceti toata ziua prin mesaje private, dar nu ne fortati si pe noi sa luam parte la ea. Demonstrati ca aveti creier si ca stiti sa il folositi;).
 

DeletedUser

Guest
fantasticul cand vei mai creste si vei mai intelege cum sta treaba o sa iti fie rusine de ce ai zis pe topicul asta...
 

DeletedUser4649

Guest
Sa traiasca Luminatia-Voastra,care a fost mereu Perfecta.Uneori,eu,care nu a avut facultati la Oxford ca Maria-Ta,te cred pe tine,Luminate,trimisul lui Dumnezeu pe Pamant.Va implor sa ma iertati!...:rolleyes:

Acum ne-ai lamurit cum stai si cu romana.
Subiectul se acorda cu predicatul...

("eu nu a avut")
 

DeletedUser

Guest
Daca voi ajunge fan hip-hop eu ma voi sinucide...Sunt sigur ca nu imi va fi rusine de ce am zis...

Ascult metal , dar respect muzica hip-hop , spune multe adevaruri nu neaparat toate melodiile dar sunt multe melodii care iti prezinta viata.
 
Sus