Imprumuturi bancare

  • Autor subiect DeletedUser13561
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser13561

Guest
Titlu propunere:Imprumuturi bancare
Detalii propunere: Propunerea mea consta in imprumutarea de bani din trezoreria orasului.Pentru un imprumut mai mare sa necesite un nivel mai mare al banci.Acel imprumut trebiue rambursat in o perioada de timp (depinde de bani imprumutati)
Daca nu dati bani la timp dobanda va creste cu 4 % pe zi la nivel 10... si cu 13% la nivelul 1.
Dobanda va fi egala cu taxele de depunere a banilor in banca
La Muncitori dobanda e mai mica cu 2% decat la celelalte clase.
Timpul de rambursare al banilor sa fie :
1 saptamana 1-1000$ (Nivelul 1-2 banca)*
2 saptamani 1001-2000$ (Nivelul 3-4 banca)*
3 saptamani 2001-3500$ (Nivelul 5-6 banca)*
4 saptamani 3501-5000$ (Nivelul 7-8 banca)*
1 Luna 5001$-10000$ (Nivelul 9-10 banca)*

* Sumele imprumutate difera de nivelul banci cu cat banca are nivelul mai mare,putem imprumuta mai mult.In trezorerie trebuie sa fie +1000 $ pentru a realiza un imprunut.


Avantaje: Jucatorii ar avea posibilitatea de a avea bani necesari pentru achizitionarea obiectelor-hainelor-armelor.
Dezavantaje: Daca nu sunt bani in trezorerie nu se poate imprumuta nici un ban.

Prin pepite de aur puteti scapa de dobanda.
Acest premium îţi permite să imprumuti banii din bancă fără nicio taxă, indiferent de locul în care te afli.
Preţ: 10 pepite de aur
Serverele s-ar putea dezvolta prin cumpararea pepitelor de aur de la aceasta propunere



Astept raspunsurile voastre prin PRO SI CONTRA <3W
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu sunt PRO dar am o intrebare:Cei care nu vor returna banii ce vor pati?
 

DeletedUser13561

Guest
Ai inapoiat bani in trezorererie.
La venituri v-a scrie: data -ora bani in banca-bani lichizi si in dreapta -1000$ Plata imprumutului bancar(exempu)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12870

Guest
Eu sutn pro da acceasi intrebare ca si jucatorul de mai sus ce se intampla cu cei care nu dau bani? Asa iau si eu 10000$ si nu ii mai dau niciodata ma duc din oras in oras si fac probabil si intro zii 100.000$(asta daca timpu de stat afara fara oras este mic)
 

DeletedUser13561

Guest
Nu puteti parasi orasul daca aveti datorii in cel mai rau caz girati cu un obiect de valoare aproximativ egala.Daca ai putea parasi orasul cu bani din trezorerie imprumutati ar putea sa se intample multe inselatorii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13561

Guest
Daca nu poti plati datoria.
Nu mai poti imprumuta,dobanda tot creste si suma se va mari ,jucatorul e nevoit sa-si vanda iteme din inventar pentru a plati datoria
 

DeletedUser

Guest
Eu sutn pro da acceasi intrebare ca si jucatorul de mai sus ce se intampla cu cei care nu dau bani? Asa iau si eu 10000$ si nu ii mai dau niciodata ma duc din oras in oras si fac probabil si intro zii 100.000$(asta daca timpu de stat afara fara oras este mic)

Daca nu poti plati datoria.
Nu mai poti imprumuta,dobanda tot creste si suma se va mari ,jucatorul e nevoit sa-si vanda iteme din inventar pentru a plati datoria

Cel mai bine este sa se dea un termen de plata fara alte taxe, de exemplu iei 1000 timp de o saptamana trebuie sa dai banii inapoi daca nu`i dai in decurs de o saptamana sa-ti traga automat toti banii pe care-i produci. Lucrezi o ora/2 ore iti da 100 $ la o munca, banca ii trage automat sa nu ai timp sa te bucuri de ei.
Sper ca ati inteles ce am vrut sa zic.:)
 

DeletedUser13561

Guest
I returnezi tu bani nu am specificat ca ,banca iti va lua din bani facuti dupa imprumut.
 

DeletedUser13561

Guest
dobanda creste doar daca timpul de returnare a banilor 1 saptamana (exemplu 1000$) a expirat
 

DeletedUser

Guest
I returnezi tu bani nu am specificat ca ,banca iti va lua din bani facuti dupa imprumut.


Nu poti sa mergi pe incredere ca un player va returna banii(atuncea iti dai seama ce ar iesi) trebuie sa fie un sistem pus la punct care sa functioneze si in cazuri in care jucatorii nu depun banii pt imprumutul luat. Si asta cu "Banca iti va lua din bani facuti dupa imprumut" nu am inteles ce ai vrut sa zici?? Banca isi trage suma pe care trebuie sa o inapoiezi la banca si cand a ajuns la suma respectiva nu-ti mai trage. In fine eu sutin propunerea ta dar nu cred ca va fii implementat un astfel de lucru.:rolleyes:
 

DeletedUser13561

Guest
Sm spus mai sus ca orasul nu poate fi parasit daca aveti imprumut ca si cand lupti pentru fort (nu poti fi nici concediat)
 

lord ion

West Marshal
inainte de a face o propunere orice noob trebuie sa stie sa parcurga niste pasi...
citeste intii Regulament Postare [aici exista o fraza care spune sa folosesti functia Cauta] , apoi Compendiu idei si sugestii si Roadmap The West, mai gindeste bine propunerea daca e buna, o luna/doua, si abia apoi vine si face propunerea...
s-a mai propus de zeci de ori...
acum banii se fac foarte usor... daca la lvl 10 nu ai 1000-1500$, meriti sa ti se stearga conul automat...
si nici developerilor nu le-ar place ideea, pentru ca ar scadea numarul celor care cumpara pepite...
CONTRA
 

DeletedUser13561

Guest
Eu zic ca nu ar scadea si prin faptul ca dai 10 pepite ca sa imprumuti bani fara taxe dupa timpul expirat
 

DeletedUser1350

Guest
inainte de a face o propunere orice noob trebuie sa stie sa parcurga niste pasi...
citeste intii Regulament Postare [aici exista o fraza care spune sa folosesti functia Cauta] , apoi Compendiu idei si sugestii si Roadmap The West, mai gindeste bine propunerea daca e buna, o luna/doua, si abia apoi vine si face propunerea...
s-a mai propus de zeci de ori...
acum banii se fac foarte usor... daca la lvl 10 nu ai 1000-1500$, meriti sa ti se stearga conul automat...
si nici developerilor nu le-ar place ideea, pentru ca ar scadea numarul celor care cumpara pepite...
CONTRA
Exact cum zice consacratul lord ion
CONTRA
 

DeletedUser

Guest
Contra

Pai ia gandeste-te eu imprumut 10.000 de la banca asta porma ies din oras,ma doare la 10 metri de unde nu trebuie de dobanda banca pierde banii si aia e :-??
 

DeletedUser13561

Guest
Citeste apoi dai reply am scris ca nu poti parasi orasul daca faci un imprumut
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus