Imprumuturi bancare

  • Autor subiect DeletedUser13561
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

lord ion

West Marshal
Eu zic ca nu ar scadea si prin faptul ca dai 10 pepite ca sa imprumuti bani fara taxe dupa timpul expirat

degeaba raspunzi tu fiecarui post in parte, faci dublu post, si ce mascari mai faci tu...
da edit la propunerea initiala, o gindesti in asa fel sa convingi si pe cel mai sceptic forumist [adica pe mine], si gata !!!
urmatorul pas e uitarea...
 

DeletedUser

Guest
Eu am 2 conturi... renunt la unul, dar inainte de a renunta fac un imprumut in banca, cumpar ceva si apoi mi-l vand pe celalalt cont la un pret de nimic. De unde imi ia mie banca banii?
Sau: S-a deschis o noua lume, fac 7-8 caractere, un oras al meu. Renunt la toate, fara 1, imprumut bani cu toate, cumpar obiecte, le vand contului ce-l pastrez la 1$. Am pacalit sistemul?
CONTRA, incurajeaza multiaccount-ul.
 

DeletedUser

Guest
Contra.

Uitati ce s-ar face atunci :

crearea a unor conturi, doar pentru a inprumuta bani!

banii ii transfera pe un alt cont prin piata!

si se c..aca pe ele de conturi!! le sterge!...

si asa.. bogatasi se vor face multi!:)
 

DeletedUser12402

Guest
Mmm...Te felicit pentru ca ai scris corect.
Dar sa revenim la subiect-Incurajeaza mult Multi-accountul.O sa fie lumile pline de ban dupaia.Deci CONTRA!
<3W
 

DeletedUser13072

Guest
eu zic ca daca ai bani de dat inapoi cand faci sa se depuna direct la banca!chiar dac nu esti in oras...sau bani care ti bagi in cont sa fie luati si sa fie luati ca si cum ai platit datoria,,,, asta doar dupa ce ai intrecut timpu de rambunsare...
oricum PRO
 

DeletedUser13072

Guest
pai sa fie nevoie o vechime in joc... lafel si in piata sa nu poti cumpara/vinde daca nu ai 1 anumit nivel sau vechime in joc...
 

DeletedUser

Guest
Frate, uite ce zic: sunt de acord cu tarifele pe care le-a scris, ca iti trebuie un anumit nivel sau o anumita vechime si ca nu poti parasi orasul inainte de achitare, iar plata se va face cu un obiect aproximativ egal daca nu este efectuata.
 

DeletedUser

Guest
Sunt contra, deoarece daca acei bani nu se mai ramburseaza, ce se poate face..?
 

DeletedUser13517

Guest
Pro(20%),buna ideea si realistica(in west erau banci care imprumutau bani).
Dar poti imprumuta cam mult 5000,in o luna,Mai micsoreaza imprumuturile si timpul de inapoiere a banilor.
Si apoi daca nu vrea tipul sa dea banii inapoi,eu propun ca celui care nu inapoiaza banii in timpul limita sa i se ia din bani automat,iar daca nu are bani,orice $ care-l castiga sa fie luat de banca automat.
80%Contra
=>CONTRA
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14808

Guest
Bunã Ziua

Nu-i o ideie rea , mai ales cã sumele propuse nu sunt exagerate.
Totusi aşa cum au zis mulţi cã ar încuraja multi contul , întradevãr.
Dar dacã acest înprumut ar fi limitat la un anumit nivel de exemplu
La nivel 20-30 , atunci nu prea cred cã s-ar obosi cineva atãt de mult
Sã îşi facã multi account.Eu cel puţin nu prea am avut probleme cu banii
Am reuşit sã îmi cumpãr aproape tot ce îmi era necesar şi mi-a şi rãmas
Din banii ce am fãcut pentru a developa un Oraş , dar totusi pe unele
Lumi chiar am probleme (Mai ales dacã eşti pe împuscare - la început pãnã la
Nivelul 30 îi destuld de greu) aşa cã chiar ar fi o ideie , dar cu anumite limite
Şi de exemplu dacã în data de 01.01.2011 iau un inprumut de orice suma...
Începund cu acel zi , orice muncã aş face , fac de la "Pescuieste" - primesc 20$ ,
Acei bani ce am facut in 2 ore sã se ducã direct la bancã , ramburs automat.

Un pic cam nedezvoltat ideia dar totuşi un
PRO mic de la mine :)

O zi plãcutã


iSavage
 

DeletedUser14808

Guest
pro..ar fi fain..mai realist jocul:D:D

Nu neapãrat mai realistic , nu prea cred cã chiar erau
Înprumuturi bancare pe vreamea aia dar totuşi ar
Face treaba mai usoarã pentru uni oameni.
Deci din partea mea meritã un Pro :)

O zi plãcutã.


iSavage
 

DeletedUser

Guest
PRO!

E O IDEE BUNA!

<3W<3W<3W



img.php
 

DeletedUser12169

Guest
contra pentru ca : sa zicem ca mai am nevoie de 10.000 dolari si dupa gata :) pur si simplu am tot cemi trebe si mai am nevoie de atat ( de ex sa muti puncte ) sar putea lua banii si sa nui mai inapoiez nici la pastele cailor.. ca deh nu mai muncesc nu mai fac nimic decat duele si lupte la fort ( sa zicem ca din duele iei bani dar trebe sa ai noroc sa iei peste 1000 deci orasul iese in pierdere ) si orasul mai iese in pierdere pentru ca jucatorii care nu vor sa plateasca ocupa locurile in oras... si cum ai spus tu nu pot fi dati afara... sau am luat banii dar mam razgandit si ma las de the west.. iara orasul iese in pierdere........ nu imi cer scuze pentru nici una dintre greselile gramaticale facute pentru ca nu am timp sa explic tuturor celor care le vin idei gandite pe W.C dece nu e bine sa ... etc.
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt pro dar idea e ca banii ar trebui imprumutati de catre joc nu de catre trezorie si astfel orasu n-ar iesi in pierdere,iar cand faci bani sa ti se ia pentru a plati datoria
 

DeletedUser

Guest
CONTRA!

De ce ? Pentru ca se pot face bani si din munci unde sunt castiguri mai mari mai bine muncesti decat sa iei o anumita suma de bani mai ales ca ea se si mareste si pana la urma trebuie sa vinzi tot e o idee nu prea buna asa toata lumea merge imprumuta bani si ramane in orasul ala si tot nu o sa mai dea bani inapoi(poate).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus