Intrebari de logica

DeletedUser

Guest
haideti sa punem niste intrebari de logica,cel care stie raspunsul intrebarii,va pune alta intrebare,prima intrebare:

Bob vrea sa dea o petrecere mare. El gaseste o tehnica sa adune cat mai multa lume. Invita pe cei mai apropiati 5 prieteni si le zice ca fiecare poate sa invite cate alti 4 prieteni care la randul lor pot invita cate 3 prieteni, acestia altii 2, iar acestia cate unul.
Intrebare: In total cati oameni a invitat Bob la petrecere?
 

DeletedUser

Guest
corect
The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 10 characters.
 

DeletedUser5592

Guest
Un arici intr-un desert se loveste de un cactus.Ce credeti ca spune?
1.Este si gluma+intrebare logica...


P.S. Mai stiam o gramada de glume si de intrebari de logica dar le-am uitat:(
 

DeletedUser

Guest
stiu bancu..zice parca oooh doamna ce piele tandra aveti.
 

DeletedUser

Guest
Un arici intr-un desert se loveste de un cactus.Ce credeti ca spune?
1.Este si gluma+intrebare logica...


P.S. Mai stiam o gramada de glume si de intrebari de logica dar le-am uitat:(

Mama, tu esti ?! ;)

Vino cu ceva nou, astea sunt expirate de mult...;)
 

DeletedUser

Guest
hai sa fiu si eu lingau :X...0merta are dreptate me,vino cu ceva mai de ultima moda ;)
 

DeletedUser8160

Guest
hai sa va pun eu una logica-capcana:
Un mut merge la restaurant si comanda mancare prin semne.Un orb merge la un magazin de ochelari si cere o pereche.Cum cumpara perechea de ochelari?
 

DeletedUser

Guest
un tren electric merge pe sina,vantul ii bate din fata in ce parte se duce fumul?
 

DeletedUser

Guest

De fapt, iese ud. Dar nu vi se pare ca acest topic este penibil....acestea le numiti voi intrebari de logica?!

Intrebare! : Daca astazi afara sunt 0 grade Celsius, iar maine va fi de doua ori mai frig, cate grade vor fi maine?! :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8160

Guest
@medison trenul electric nu scoate fum
@gh0s7 rid3r inotant...nu sunt sigur stiu ca e o chestie deoarece ai scris Marea neagra cu "n" mic.
 
Sus