La taclale

DeletedUser25625

Guest
Prima poveste:
Cititi propunerea mea din 2008!(multi din voi nici macar nu va imaginati cum arata jocul atunci...nici macar un sfert din muncile de acum...lvl 60 maxim, fara pantaloni,curele,seturi,forturi,aventuri si fara nici un obiect utilizabil..etc, singurele lucruri premium erau bonusul de caracter,salariu mai mare,mai multa energie si automatizare)

http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=11453&highlight=mula

printre altele am mai propus(aici si pe .net):
-Gari in orase pt scurtarea timpului de calatorie intre orase ...inno a bagat praf de testoasa turbo wtf?( merge si asa )
-migrarea pe alte lumi(inno m-a ascultat iar :d )...doar ca eu vroiam sa se faca in schimbul la niste pepite...oricand!
-Chat si piata globala intre lumi (hei! au trecut cativa ani si astia nu au facut asta!!!)

A doua poveste:
Admini/moderatorii s-au schimbat si credeti-ma astia nu sunt la fel de rai! adica cel putin astia nu fac abuzuri asa cum faceau Sp1tfire,Dave,Elmer Fudd
Primul meu cont "mula" banat pe forum in 2009 si inca odata banat in 2010(aici am meritat) pentru:
http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=12829
eu care bagam lunar pepite,intr-o dimineata somnabul mi-a fost lene sa cumpar cu sms(cum facusem de multe ori!) si am cumparat prin apel telefonic,pe pagina the-west scria clar 2.50 euro,dar dupa ce se deschidea fereastra de plata daopay pretul crestea la 9 euro...si vorbim de 5 pepite! Mda,aveam vro 5 euro pe cartela pe care daopay ia luat si zero pepite.
Cei 3 fosti admini pe care i-am pomenit mai sus in loc sa ma ajute cu suportul daopay( la care nu raspundea nimeni) au decis sa stearga postarea mea in care atentionam alti jucatori sa nu faca greseala mea.(pentru ca printre randuri acuzam inno ca acceptase acea forma de plata...detalii cititi pe linkul din povestea 2)

A treia si ultima poveste:
In decembrie 2011 jucam cu numele "EazyShow" pe colorado,eu in continuare cotizam la bugetul inno...sincer,mi-am pierdut cheful de scris si va las linkul cu povestea intreaga,va recomand sa-l cititi pe tot http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=38800
daca nu aveti rabdare sa cititi tot,undeva spre sfarsit am un post interesant despre inno si admini:
http://forum.the-west.ro/showpost.php?p=723256&postcount=208
(puteti citi si cum l-am laudat pe Elmer Fudd(admin la vremea aia) chiar daca el mi-a dat un warn degeaba la povestea 2.

P.S:Cu astea fiind spuse cred ca am lamurit mai multe aspecte legate de ce forumul asta e gol si de ce jocul merge din ce in ce mai prost.


Mula(premium pe joc/banat pe forum)-EazyShow(premium pe joc/banat pe forum)-Chronic*(free in game/?)- 2008-2015

Partea cu gara imi place si mie dar acum cu un set de indian si cu cu un calut bun gara nu mai isi are rostul doar sa te ,,teleporteze'' desi ar fi aratat fain....
 

DeletedUser25910

Guest
Chronic*
Ce vrei sa spui cu asta?Cel putin mie nu-mi pasa ce a fost in urma.
Nu cauta motive de cearta sau altceva.
 

DeletedUser

Guest
In sfarsit avem parte de actiune si suspans pe acest forum monoton.Oare ce se va intampla in continuare? *grabs pop-corn* :whistle:
 

DeletedUser

Guest
Admini/moderatorii s-au schimbat si credeti-ma astia nu sunt la fel de rai! adica cel putin astia nu fac abuzuri asa cum faceau Sp1tfire,Dave,Elmer Fudd
Primul meu cont "mula" banat pe forum in 2009 si inca odata banat in 2010(aici am meritat) pentru:
http://forum.the-west.ro/showthread.php?t=12829
eu care bagam lunar pepite,intr-o dimineata somnabul mi-a fost lene sa cumpar cu sms(cum facusem de multe ori!) si am cumparat prin apel telefonic,pe pagina the-west scria clar 2.50 euro,dar dupa ce se deschidea fereastra de plata daopay pretul crestea la 9 euro...si vorbim de 5 pepite! Mda,aveam vro 5 euro pe cartela pe care daopay ia luat si zero pepite.
Cei 3 fosti admini pe care i-am pomenit mai sus in loc sa ma ajute cu suportul daopay( la care nu raspundea nimeni) au decis sa stearga postarea mea in care atentionam alti jucatori sa nu faca greseala mea.(pentru ca printre randuri acuzam inno ca acceptase acea forma de plata...detalii cititi pe linkul din povestea 2)

Mie mi se pare ca esti unul din acei scandalagii care sta toata ziua si se plange ca nu-i place un joc, da' tot il joaca.

In primul rand, daca nu ai mai avut nicio experienta cu vreo unul dintre mozii curenti, iti sugerez sa nu-i compari cu cei care au fost. Da, sunt de acord ca Dave nu prea era serios, si ca nu a mai intrat pe forum cu lunile, dar Sp1tfire si Elmer chiar nu cred ca sunt baieti rai. Spitfire are un istoric foarte impresionant in joc, fiind unul dintre cei mai activi/de calitate jucatori din acest joc. De Elmer nu zic nimic, el e inca activ, stie el ce parere am despre el (hurr hurr). Dar ce se intampla la aceasta ora este dea dreptul bataie de joc.

In al doilea rand, trebuie sa intelegeti ca acesti admini/mozi NU sunt angajati InnoGames, NU sunt platiti sa va suporte voua mofturile, NU "cotizati" voi la bugetul adminilor. Daca ceva nu merge in joc, singurul lucru pe care un administrator poate sa-l faca, este sa-si avertizeze Community Manager-ul, care, la randul lui va avertiza oricine este responsabil de acea sectiune a jocului care contine erori, dupa care sa va anunte pe voi de starea acelei problemei. Problema ta nu tinea nici macar de InnoGames, ci de firma DaoPay care aplica taxe prea mari atunci cand cumparai puncte premium. Ce putea face InnoGames in acea situatie? Ei personal, nimic! Ei la randul lor trebuiau sa astepte un raspuns de la DaoPay in care sa-si explice taxele, si eventual sa-si piarda timpul, sau puteau sa va avertizeze ca firmele prin care platiti pepitele pot aplica taxe suplimentare la pretul standard de 2.5 euro, sau cat era atunci (Din cate tin minte, asta au si facut).

Cine sunt eu sa-ti zic asta? Sunt doar un tampit care a incercat sa faca ceva pentru aceasta comunitate, dar am fost batjocorit si aruncat la gunoi, unul care "cerea functii doar sa se dea mare" sau ca sa-si "bage singur itemuri" cand CM-ul nu se uita, care aparent "nu va fi administrator niciodata", sau "ala care le stie pe toate", cum mi se mai zice mai nou, cand incerc sa va raspund la anumite intrebari la care in mod normal nu am voie sa va raspund, dar la care mi se pare normal sa stiu raspunsul, deoarece sunt interesat de viitorul jocului... spre deosebire de altii.
Asta chiar mi-ar placea si mie.

Normal ca va place, doar multi dintre voi jucati cu conturi diferite si puteti sa va tansferati itemuri de pe o lume pe alta, ceea ce este ilegal. Imi place cum comparati jocul cu lumea reala, dar cand sunteti de acord cu astfel de propuneri nu-l mai comparati. Sa implicam faptul ca lumile paralele ar exista IRL, ai putea tu, ca om in secolul 21, sa faci negot cu tine sau altcineva dintr-o lume paralela? Te las pe tine sa raspunzi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12588

Guest
Normal ca va place, doar multi dintre voi jucati cu conturi diferite si puteti sa va tansferati itemuri de pe o lume pe alta, ceea ce este ilegal.

Normal ca este ilegal. La fel si transferul de bani intre lumi. :whistle:

Sa implicam faptul ca lumile paralele ar exista IRL, ai putea tu, ca om in secolul 21, sa faci negot cu tine sau altcineva dintr-o lume paralela? Te las pe tine sa raspunzi.

Avand in vedere ce iteme sunt la ora actuala in joc...
Sa mai vorbesc de aventuri? :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Avand in vedere ce iteme sunt la ora actuala in joc...
Sa mai vorbesc de aventuri? :))

Pai nu, da' vad prea des postari gen "Sunt sigur ca in vestul salbatic nu era X, Y", dar sunt de acord cu absurditati de genul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Normal ca este ilegal. La fel si transferul de bani intre lumi. :whistle:



Avand in vedere ce iteme sunt la ora actuala in joc...
Sa mai vorbesc de aventuri? :))

La multi ani ba, dai de baut! Unde stai? Imediat plec inapoi in Daneanmeraca si trec pe la tine :ras:
 

DeletedUser25625

Guest
*DACA* ar fi piata intre lumi cum naiba ai lua produsele? te-ai teleporta de pe L1 pe Hawai?
 

DeletedUser

Guest
Hai ca vreau sa va testez putin imaginatia, poate bag si un premiu mic daca stie cineva raspunsul si joaca pe lumea pe care joc si eu.Am o intrebare simpla pentru voi.Cum credeti ca puteti face 875 de puncte de realizare in maxim 10 minute folosind doar 4220$?

Ofer 15.000-20.000$ pe Hawaii persoanei care raspunde corect aici.Ca sa fie corect, aveti toti doar o sansa la raspuns iar raspunsul respectiv sa nu fie editat.Aveti timp pana diseara la miezul noptii ca nu e asa greu.

Cine stie, poate cineva va zice raspunsul corect in maxim 5 minute. :ras:

Bafta!
 

DeletedUser

Guest
Hai ca vreau sa va testez putin imaginatia, poate bag si un premiu mic daca stie cineva raspunsul si joaca pe lumea pe care joc si eu.Am o intrebare simpla pentru voi.Cum credeti ca puteti face 875 de puncte de realizare in maxim 10 minute folosind doar 4220$?

Ofer 15.000-20.000$ pe Hawaii persoanei care raspunde corect aici.Ca sa fie corect, aveti toti doar o sansa la raspuns iar raspunsul respectiv sa nu fie editat.Aveti timp pana diseara la miezul noptii ca nu e asa greu.

Cine stie, poate cineva va zice raspunsul corect in maxim 5 minute. :ras:

Bafta!
Inviti un prieten care foloseste 500k pepite. Astept premiul.
 

DeletedUser25625

Guest
Hai ca vreau sa va testez putin imaginatia, poate bag si un premiu mic daca stie cineva raspunsul si joaca pe lumea pe care joc si eu.Am o intrebare simpla pentru voi.Cum credeti ca puteti face 875 de puncte de realizare in maxim 10 minute folosind doar 4220$?

Ofer 15.000-20.000$ pe Hawaii persoanei care raspunde corect aici.Ca sa fie corect, aveti toti doar o sansa la raspuns iar raspunsul respectiv sa nu fie editat.Aveti timp pana diseara la miezul noptii ca nu e asa greu.

Cine stie, poate cineva va zice raspunsul corect in maxim 5 minute. :ras:

Bafta!

cumperi de la piata si vinzi la piata 200 de cereale si depui banii dupa ii scoti si iar ii depui
 

DeletedUser

Guest
@xShteff si @ArticWolf ati gresit amandoi.La nici unul dintre voi nu se indeplinesc cumulativ toate conditiile: strict 4220$ cheltuiti, timp intre 5-10 minute si acumularea a fix 875 puncte de realizare.

@xShteff la tine e gresit pentru ca timpul e mai mare de atat si iei mai multe puncte de realizare + ca nu toti au prieteni asa de bogati. :nu:
@ArticWolf la tine se includ taxe prin care pierzi bani si nu cred ca iei strict 875 puncte de realizare. :nu:

Voi 2 ati cazut.Astept si alte raspunsuri.Daca nu da nimeni raspunsul corect, il voi da eu.Repet, acele conditii sunt EXACTE si pot fi facute de absolut oricine din joc.
 

DeletedUser

Guest
Cumperi 3k bluze gri si le upgradezi

Felicitari xShteff ca ai dat raspunsul corect si ai anihilat sansa tuturor celorlalti de a castiga 20.000$!Da, asa este!Cumperi 243 bluze gri la 10$ fiecare si cu costurile aferente upgradarii ajungi exact la 4220$.Procedeul nu dureaza mai mult de 10 minute si te alegi si cu 875 puncte de realizare.Vedeti ca nu a fost greu? :whistle:
 

DeletedUser

Guest
Felicitari xShteff ca ai dat raspunsul corect si ai anihilat sansa tuturor celorlalti de a castiga 20.000$!Da, asa este!Cumperi 243 bluze gri la 10$ fiecare si cu costurile aferente upgradarii ajungi exact la 4220$.Procedeul nu dureaza mai mult de 10 minute si te alegi si cu 875 puncte de realizare.Vedeti ca nu a fost greu? :whistle:

Donez banii la copii nevoiasi
 

DeletedUser25625

Guest
Felicitari xShteff ca ai dat raspunsul corect si ai anihilat sansa tuturor celorlalti de a castiga 20.000$!Da, asa este!Cumperi 243 bluze gri la 10$ fiecare si cu costurile aferente upgradarii ajungi exact la 4220$.Procedeul nu dureaza mai mult de 10 minute si te alegi si cu 875 puncte de realizare.Vedeti ca nu a fost greu? :whistle:

mi-o stat pe limba , mi-o zis sand dar nu l-am ascultat :mad:
 

DeletedUser

Guest
Asta e Artic, maine mai pun o intrebare la fel de simpla cu miza de 25.000$.Trebuie sa fac putin research sa aflu raspunsul EXACT pentru ca poate fi destul de inselator.V-as ruga ca odata ce ati raspuns sa nu o faceti de 2 ori(xShteff in special, dar si restul) ca poate stie altcineva raspunsul si intra in posesia maruntisului acela de bani. :ras:
 
Sus