La taclale

DeletedUser14746

Guest
ce e doxie,te-ai saturat sa muncesti pentru parlamentarii romani? :))
 

DeletedUser22610

Guest
Propunere pentru joc nou Zombie Survival gen the west
11749348_1071783189522136_227829726_n.jpg
Asta e doar o poza din zeci ... are rost sa o postez pe undeva?
 

DeletedUser22610

Guest
Am foarte multe poze, asta prezinta doar inventarul. Nu vreau sa o pun aici pentru ca ai interdictia aia cu 4 imagini si eu am peste 10 si tot mai fac :))

Am pentru:
Atasamente arme
Vehicul
Crafting
Iteme
NPC-uri
Tactica lupte(sau duel)
Batalie
etc.
 

DeletedUser14746

Guest
flooo,mi se pare foarte interesant ... dupa parerea mea mi-ar placea un joc de genul,dar e greu de realizat si de pus in aplicare,pardon,nu e greu ... e foarte greu :)
 

DeletedUser22610

Guest
flooo,mi se pare foarte interesant ... dupa parerea mea mi-ar placea un joc de genul,dar e greu de realizat si de pus in aplicare,pardon,nu e greu ... e foarte greu :)


Inno au deja "motorul" jocului The-West eu cred ca in mai putin de un an ar fi jocul aproape gata.
Nu prea le am cu scripturile ca daca stiam faceam eu jocul ... dar vreo 20 de poze le-am facut in jumatate de zi :)) si la unele cateodata ma intreb daca sunt screenshot-uri sau nu :))))
 

DeletedUser25879

Guest
Inno au deja "motorul" jocului The-West eu cred ca in mai putin de un an ar fi jocul aproape gata.
Nu prea le am cu scripturile ca daca stiam faceam eu jocul ... dar vreo 20 de poze le-am facut in jumatate de zi :)) si la unele cateodata ma intreb daca sunt screenshot-uri sau nu :))))

Inno nu o sa faca niciodata jocul. Daca vrei sa faci ceva si te pricepi la grafica si la concepte, cauta pe cineva care stie sa codeze, daca cunosti pe cineva, daca nu cauta pe forumurile de gamedev, gasesti relativ usor. Fa un concept original, nu il copia pe asta de la tw, sincer nici nu se potriveste cu tema de zombie survival. Nu incepe cu grafica, prima oara scrie exact despre ce e jocul, ce elemente are, cum cresti in nivel, cum faci rost de resurse etc. Dupa asta gandeste-te bine pe ce platforma il faci. Cel mai usor e sa il faci browser-based, desi sunt foarte putini care mai joaca genul asta de jocuri. Dupa ce iti gasesti pe cineva sa iti scrie codul, abea atunci te apuci de grafica si discuti in permanenta cu el ca sa iasa totul frumos.

Stiu ca pare mult mai usor sa ii pui pe aia de la Inno sa iti faca jocul, dar nu te vor lua in seama si in plus o sa te simti mult mai bine cand o sa ai un joc facut de tine pe care poti dupa sa il administrezi.
 
Sus