La taclale

DeletedUser22610

Guest
Inno nu o sa faca niciodata jocul. Daca vrei sa faci ceva si te pricepi la grafica si la concepte, cauta pe cineva care stie sa codeze, daca cunosti pe cineva, daca nu cauta pe forumurile de gamedev, gasesti relativ usor. Fa un concept original, nu il copia pe asta de la tw, sincer nici nu se potriveste cu tema de zombie survival. Nu incepe cu grafica, prima oara scrie exact despre ce e jocul, ce elemente are, cum cresti in nivel, cum faci rost de resurse etc. Dupa asta gandeste-te bine pe ce platforma il faci. Cel mai usor e sa il faci browser-based, desi sunt foarte putini care mai joaca genul asta de jocuri. Dupa ce iti gasesti pe cineva sa iti scrie codul, abea atunci te apuci de grafica si discuti in permanenta cu el ca sa iasa totul frumos.

Stiu ca pare mult mai usor sa ii pui pe aia de la Inno sa iti faca jocul, dar nu te vor lua in seama si in plus o sa te simti mult mai bine cand o sa ai un joc facut de tine pe care poti dupa sa il administrezi.


Dupa examene promit ca o sa caut pe cineva sa fac jocul ... si o sa va anunt cand e gata! :D
 

DeletedUser

Guest
xshteff_mw_dino.png

#soon
 

DeletedUser22610

Guest
Vreau ca toata lumea sa imi tina maine pumnii ca dau si eu sala! ... a 3-a oara
La ce populatie e pe aici, pic cu siguranta! :))) :whistle:
 

DeletedUser26086

Guest
Sper ca dai a 3a oara sala fiindca ai picat orasul.. :whistle:
In caz contrar, mai lasa zombii :d
 
Sus