Luptă mutată abuziv

WOANKER

Greenhorn
Din cate se pare la noi nu se comunica pe forum motivul pentru care sunt anulate sau reprogramate unele lupte,
asadar suntem nevoiti sa scriem aici pentru a afla motivul pentru care lupta de pe Hawaii, atacata in data de 21.09 , ora 22:06 a fost reprogramata pentru data de 23.09, ora 00:11.
Daca benyamin prefera sa atace un fort mediu (desi in mod normal se joaca pe mari), din afara aliantei principale OldSchool si sa joace la el alaturi de propria alianta, impotriva cui stie el, are tot dreptul.
La fel de bine cum si cei din OldSchool au dreptul sa atace un fort pe care sa-l sustina. Deci unde mai exact e problema? E in zadar tentativa asta de a ne forta sa jucam pe medii. Pe langa faptul ca n-o sa se intample, nu faceti decat sa fortati o reimpartire intre noi, ca mai apoi sa tipati ca ati fost exclusi. E event, prezenta e crescuta, asa ca OldSchool nu-si permite sa joace pe medii. In consecinta, rugam staff ul sa nu mai faca abuz de putere si sa nu mai interpreteze regulamentul dupa bunul plac, mutand lupte aiurea.
 

str8wWw

Gold digger
Daca "prietenii" au plecat in "Banat" si nu mai este lume, ce sa te si faci?
Acum gata, nu mai sustinem mari ca nu mai este material de trimis la fort, iar noi clar nu vom sustine altceva decat mari, ca doar nu vom lasa oamenii pe afara.
Si ghici? Ajungem la scenariul care s-a derulat de fiecare data cand era vorba de forturile mari: "nu avem oameni, dar nu se ocupa nimeni si hai cu orasele pentru echilibrare".
Bine, asta stiam de la inceput, ca tot aici se va ajunge :)
Spor la clonat!
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Lupta a fost mutată deoarece încălca regulamentul:
1. Interferența intenționată cu bătăliile programate sau planificate ale altora

- În general, declararea unei bătălii la mai puțin de 3 ore de la o altă bătălie declarată de cineva care nu face parte din aceeași alianță sau în timpul unei perioade de timp de cel mult 6 ore stabilită de către alianțele care reprezintă majoritatea fortistilor
https://forum.the-west.ro/index.php...curile-multiple-spam-asupra-forturilor.51064/

Pentru plângeri la adresa staff-ului se depunde tichet, nu se fac postări pe forum:
1.6. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Posturile care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti. De asemenea este interzisa postarea de acuzatii aduse echipei de administrare a forumului si jocului.
6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

Acum vă iert, dar să nu spuneți că nu v-am avertizat :)
 

WOANKER

Greenhorn
N-a fost incalcat niciun regulament ci doar il interpretati cand si cum aveti chef. OldSchool e o alianta principala, in timp ce justus a ales sa atace un fort al unui oras cu un singur membru, care nu face parte din nicio alianta. N-a existat nicio lupta justus - OldSchool, asadar nicio lupta principala cu care sa interfereze al doilea atac, care ar trebui catalogat in fapt drept lupta principala. Ori daca nu, un simplu atac la care are dreptul alianta OldSchool. In concluzie, nu exista niciun motiv pt care lupta sa fie reprogramata.

Dorim explicatii publice, nu raspunsuri standard la suport. Nu ne permitem sa repetam situatia de la luptele speciale Awesomia, unde in repetate randuri au ramas oameni pe afara, intrand in schimb clonele celor din justus.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Si cand facea sado fake uri? :)))
Luptele care nu respectau regulamentul au fost anulate. Celelalte il respectau.

N-a fost incalcat niciun regulament ci doar il interpretati cand si cum aveti chef.
Te sfatuiesc sa il mai citesti o data. Sau de mai multe ori, vad ca intelegeti mai greu. Daca exista deja un fort atacat, nu ai voie sa ataci altul timp de 3 ore. Plus ca deja ati atacat 2 zile la rand fort, chiar nu stiu de ce insistati inutil.
 

EmyLegend

Gunman
Luptele care nu respectau regulamentul au fost anulate. Celelalte il respectau.


Te sfatuiesc sa il mai citesti o data. Sau de mai multe ori, vad ca intelegeti mai greu. Daca exista deja un fort atacat, nu ai voie sa ataci altul timp de 3 ore. Plus ca deja ati atacat 2 zile la rand fort, chiar nu stiu de ce insistati inutil.
Insistam in a ataca?, Alianta adversa nu se sinchisesc sa atace fort :))
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Eu vad c-a fost atacat si tot ati insistat cu un alt atacat neregulamentar. Poti sa spui ce vrei despre regulament (desi a fost facut la cererea voastra, ironic, nu?), dar ideea de baza este simpla si clara. Daca o alianta are fort de aparat sau atacat, nu ai voie sa ataci fort apartinand acelei aliante timp de 3 ore de la fortul lor atacat/aparat pentru a avea timp sa il apere si pe cel atacat de voi. Daca vrei sa dai atacuri strategice (2 pe ora), le dai in momentele in care atacurile tale nu interfereaza cu alte batalii.
 

WOANKER

Greenhorn
https://prnt.sc/26tEfHXyo9kZ aici ni s-a comunicat la suport ca nu e incalcat niciun regulament si ca toate atacurile sunt legale, desi ne-au impiedicat sa ne desfasuram o lupta de seara. Pai cum facem? Aplicam regulamentul la litera doar in situatiile convenabile? Regulamentul e facut sa previna abuzurile, insa constatam ca e folosit de catre voi tocmai pentru a le comite.

Ce incerci tu sa ne explici aici e faptul ca noi ar trebui sa jucam in compania voastra la un fort care nu apartine de alianta noastra, asadar neavand control asupra gradelor,
mediu pe deasupra, limitat la 84 locuri, in timp ce noi la lupta de ieri am avut 150 inscrisi. Ei bine, n-o sa se intample.
 

...Trelawney...

Greenhorn
Cand alianta JustUs facea full pe Hawaii (inainte sa le plece veteranii in concediu) va laudati peste tot cu chestia asta (inclusiv Maralinga) desi pe alte subiecte (legate de Hawaii) nu era voie sa se discute acolo, doar ca face Just full.

Vi se pare normal sa jucam doar la placerea unei anumite aliante? Daca vor ei fort mare jucam pe mare, mediu jucam pe mediu...
Cand aveati voi full si noi 100 de oameni am zis hai pe medii? Am luat bataie, am mobilizat lumea.
E one way jocul asta si nu stim noi? Macar anuntati-ne sa ne apucam de altceva.

Cum zicea si Woanker mai sus, cand erau 2-3 lupte in interval de 3 ore era ok. Acum cu doua lupte am interferat. S-a atacat fort care nu apartine aliantei noastre, ce scop are sa il aparm?

N-avem medii, pai nu ne trebuie, ca jucam pe mari.
 

lord ion

West Marshal
eu văd lucrurile așa:
alianța Ș a atacat un fort. neutru. alianța Ț nu are nevoie de el, așa că ia hotărârea să nu-l apere, în consecință atacă un fort al alianței Ș.
luptele interferau, deci alianța Ș nu avea cum să-și apere propriul fort.
conform regulamentului, lupta a fost mutată cu 2 ore, pentru a le da șansa celor din Ș să-și apere fortul.

nici mie nu-mi convine situația, eu făcând parte din alianța Ț. oricum sunt anumite îndoieli și întrebări privind moralitatea unor fapte, dar asta e situația.
 

printu777

Greenhorn
Nejucand de mult timp pe Hawaii, am fost incantat sa vad forturi mari full vs full, desi nu intelegeam de ce atatea contraziceri in privinta faptului ca JustUs o sa se tina de treaba sau nu o sa se tina referitor la prezenta la forturi si acum pentru mine treaba e clara. Aveau dreptate oamenii cand spuneau ca e a nu stiu cata oara cand se intampla asta si ca s au saturat sa joace cand aveti voi chef. Scutiti ne de incapabilitatile si de explicatiile regulamentului pe care l aplicati in functie de avantajele sau dezavantajele voastre, iar daca ne impartim iar alianta, ar fi ideal sa va jucati intre voi la fel cum o sa facem noi daca nu ne intelegem odata in legatura cu faptul ca ALIANTA NOASTRA NU O SA SUSTINA MEDII PENTRU CA O SA RAMANA OAMENI PE DINAFARA + ALEGETI PE CINEVA CAPABIL SA ATACE FORT PENTRU ALIANTA VOASTRA CAND VA E RANDUL (si poate atacati un fort detinut de alianta noastra data viitoare). Acestea fiind zise, daca v ati simtit vreodata exclusi in jocul acesta, sa stiti ca nu degeaba s a intamplat si e pacat ca aveti pe la voi prin orase oameni ok care sufera din cauza unei conduceri infantile.
 

...Trelawney...

Greenhorn
Sunt de acord cu tine lord nu ma obliga nimeni. Eu vreau sa fiu online la fort, poate și ceilalți, ora aceea târzie ți se pare acceptabila ca ora de fort?
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Cum am raspuns si in tichetele depuse in aceasta privinta, o sa pun raspunsul si aici public, pentru ca vad ca e interes si sunt unele nelamuriri :

Regulamentul spune asa, chiar la punctul 1 :

1. Interferența intenționată cu bătăliile programate sau planificate ale altora

- În general, declararea unei bătălii la mai puțin de 3 ore de la o altă bătălie declarată de cineva care nu face parte din aceeași alianță sau în timpul unei perioade de timp de cel mult 6 ore stabilită de către alianțele care reprezintă majoritatea fortistilor

Aceasta regula este facuta pentru voi, jucatorii, pentru a proteja bataliile aliantelor principale in momentul in care aveti intelegeri facute in vederea organizarii unei lupte pe seara de exemplu, cum e acum, ca sa nu vina jucatorul x sau alianta y si sa interfereze cu alte atacuri si sa va strice socoteala. Prin urmare, voi, ca aliante principale decideti daca ea se aplica sau nu in final... Vreti sa nu o aplicam si sa va bateti intre voi cum apucati, considerand aliantele absolut rivale, fara vreo intelegere pentru lupte frumoase, ne spuneti si nu o mai aplicam, dar nu veniti cand sunt interferente sa va plangeti.

Prin urmare, e destul de simplu, regulile sunt pentru voi ca sa aveti lupte flexibile, frumoase, daca doriti. Daca vreti rivalitati, aplicam doar la luptele de tip spam, exagerate, care strica jocul tuturor. Dar cum am spus, in acel caz, nu veniti sa va plangeti pentru ca nu putem sa impacam si capra si varza si nici nu detinem timpul necesar sa va raspundem si mutam batalii zi de zi, fiind pasibili de sanctiuni drastice pentru exagerari in aceasta privinta. Sper ca este mai clar acum si intelege toata lumea despre ce este vorba, ca sa puteti sa va intelegeti si sa jucati frumos impreuna pe acea lume de joc, cum am inteles ca se doreste. Continuand asa cu raportari si scandal ca ba x, ba y au facut nu stiu ce, obtineti exact contrariul. Spor la joc.
 

el-chupacabra

Greenhorn
Cum am raspuns si in tichetele depuse in aceasta privinta, o sa pun raspunsul si aici public, pentru ca vad ca e interes si sunt unele nelamuriri :

Regulamentul spune asa, chiar la punctul 1 :

1. Interferența intenționată cu bătăliile programate sau planificate ale altora

- În general, declararea unei bătălii la mai puțin de 3 ore de la o altă bătălie declarată de cineva care nu face parte din aceeași alianță sau în timpul unei perioade de timp de cel mult 6 ore stabilită de către alianțele care reprezintă majoritatea fortistilor

Aceasta regula este facuta pentru voi, jucatorii, pentru a proteja bataliile aliantelor principale in momentul in care aveti intelegeri facute in vederea organizarii unei lupte pe seara de exemplu, cum e acum, ca sa nu vina jucatorul x sau alianta y si sa interfereze cu alte atacuri si sa va strice socoteala. Prin urmare, voi, ca aliante principale decideti daca ea se aplica sau nu in final... Vreti sa nu o aplicam si sa va bateti intre voi cum apucati, considerand aliantele absolut rivale, fara vreo intelegere pentru lupte frumoase, ne spuneti si nu o mai aplicam, dar nu veniti cand sunt interferente sa va plangeti.

Prin urmare, e destul de simplu, regulile sunt pentru voi ca sa aveti lupte flexibile, frumoase, daca doriti. Daca vreti rivalitati, aplicam doar la luptele de tip spam, exagerate, care strica jocul tuturor. Dar cum am spus, in acel caz, nu veniti sa va plangeti pentru ca nu putem sa impacam si capra si varza si nici nu detinem timpul necesar sa va raspundem si mutam batalii zi de zi, fiind pasibili de sanctiuni drastice pentru exagerari in aceasta privinta. Sper ca este mai clar acum si intelege toata lumea despre ce este vorba, ca sa va puteti sa va intelegeti si sa jucati frumos impreuna pe acea lume de joc, cum am inteles ca se doreste. Continuand asa cu raportari si scandal ca ba x, ba y au facut nu stiu ce, obtineti exact contrariul. Spor la joc.
nu sunt nelamuriri, e doar indignare pentru ca un admin a decis ca o alianta e mai "principala" ca cealalta.....
 

...Trelawney...

Greenhorn
Regulile sunt frumos scris, le aplicam cand vrem si cum vrem. De ce zic asta. Haideti sa studiem cu atentie ce avem aici: https://prnt.sc/26tEfHXyo9kZ

Ignoram (desi mai greu) luptele de pe timpul zilei ca nu alea ne intereseaza, ne axam pe ce e dupa ora 20 cand teoretic o batalie generala de fort e utila pentru toata lumea. Avem 4 batalii pe durata a 3 ore.
"- În general, declararea unei bătălii la mai puțin de 3 ore de la o altă bătălie declarată de cineva care nu face parte din aceeași alianță sau în timpul unei perioade de timp de cel mult 6 ore stabilită de către alianțele care reprezintă majoritatea fortistilor" -> Nu se aplica in cazul de fata?

"Conform regulamentului, lupta a fost mutată cu 2 ore, pentru a le da șansa celor din Ș să-și apere fortul." -> tot pentru cazul de mai sus, cum apara un oras/o alianta 4 forturi in 3 ore?


O tot ardem ca respectam regulamentul, dar il respectam cum vrem. Vrem o explicatie pentru cazul prezentat in poza si de ce acum cand a atacat Old fort s-a pus in aplicare regulamentul si atunci nu? Desi tichete au fost create in ambele cazuri.

Vina e a adminilor ca au banat clonele, scuze veteranii... A fost prea liniste in ultima vreme si ati zis sa ne dati de lucru
 
Sus