Luptă mutată abuziv

clapudiu

Struggler
Membru personal
"Conform regulamentului, lupta a fost mutată cu 2 ore, pentru a le da șansa celor din Ș să-și apere fortul." -> tot pentru cazul de mai sus, cum apara un oras/o alianta 4 forturi in 3 ore?
2. Declararea unui număr excesiv de bătălii strategice multiple într-o fereastră de 1 oră

- În general mai mult de 2 bătălii de către același jucător/oraș/alianță
 

WOANKER

Greenhorn
Daca nu s-a ajuns la un numitor comun intre aliante iar oldschool si-a facut cunoscut punctul de vedere, anume ca nu accepta sa joace pe medii, nu trebuia intervenit. S-a incercat o romaneasca, fiind mutata a doua lupta cu 2 ore mai tarziu in speranta ca lumea va participa la prima, fiind singura la o ora decenta. Dupa ratiunea voatra, daca se trezeste unul sa atace fort mic la ora 21, ceilalti nu mai pot ataca pana la ora 23, care e considerata una prea tarzie.

"In general" lasa loc de interpretari, putand exista la fel de bine si exceptii. Exista multiple cazuri in care 2 cazuri identice au fost judecate distinct, asadar despre care regulament vorbim?
Hai sa comparam aceste 2 situatii: https://prnt.sc/26tEfHXyo9kZ vs https://prnt.sc/wtaPWFvHaggv . Cand au atacat cei din justus, toate bune si frumoase. Cand au atacat cei din oldschool, chiar de mai putine ori, s-a lasat cu ban.Asadar sanctiunile alea drastice, cu care sperati sa intimidati dar care pe noi ne amuza, se aplica doar cand si cui aveti voi chef.

Cand condamnam la suport fake-urile ni se raspundea ca nu se poate face nimic , in schimb fiind indemnati sa facem pace, sa jucam la gramada, sa fie loc pentru toti. Acum s-a schimbat discursul? Nu se mai vor locuri pentru toti ci doar pentru unii?

Curios si daca exista vreun tichet in care sa fi fost raportata "situatia" sau s-a sesizat cineva din oficiu, dupa cum se lauda unul dintre admini pe hawaii, sustinand ca decizia i-a apartinut, desi cel putin teoretic nu are drepturi pe lumea respectiva.
 

SADonix007

Trapper
:)))
atat.
Nu mai aveti medii, nu mai avem mari. jucam mici atunci?
Noi v-am transmis ca nu mai putem sustine mari, voi nu aveti locuri pentru medii si vreti mari. Concluzia?

De plansete pe forum sunteti buni, propuneri nu aveti niciodata ci doar vreti sa fie ca voi :))
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Este ultima mea interventie in acest topic, pentru ca iar nu ajungem nicaieri daca o luati pe acelasi drum. Eu nu am vrut reguli impuse de niciun fel exact din acest motiv, ati insistat, acum sunt reguli peste tot, totusi, regulile sunt facute pentru voi, jucatorii, nu pentru administratie, iar lucrurile sunt extrem de simple. Daca dezgropati cazuri de dinaintea adoptarii regulamentului cum am primit la un moment dat sau ca acum, dintr-o perioada in care nu existau intelegeri intre aliantele principale pentru a avea lupte decente impreuna, va intoarceti de unde ati plecat. Trebuie inceput de undeva aplicat daca intr-adevar va doriti lupte frumoase pe seara, asta ati cerut nu ? Eh, asta s-a facut. Am spus mai sus, nu doriti asta, noi nu aplicam niciun regulament in acest caz si va bateti la forturi cat si cum doriti, cat timp nu e spam exagerat, dar nu veniti sa va raportati/plangeti ca iar se ataca haotic pentru ca nu poate nimeni sa va faca ceva sau sa va impace. Altfel nu se poate, iar administratia nu poate juca in locul vostru si nici nu va poate impaca in vreun fel daca voi nu vreti, ar fi cazul sa intelegeti acest lucru ca s-a tot spus. Va putem sustine demersurile si aplica regulamentul in acest fel strict atat timp cat le doriti ca aliante principale. Nu le doriti, nu le aplicam si orice raportare pe tema se inchide direct. E alegerea voastra, sunt luptele si e jocul vostru. Multa bafta.
 

WOANKER

Greenhorn
E o diferenta intre a nu putea si a nu vrea. Voi nu vreti. Vi s-a oferit un oras dar l-ati refuzat, ca si cum sunteti in pozitia de a pune conditii. Nu sunt restul obligati sa plateasca pentru greselile voastre. Cand erati in avantaj, noi am sustinut, chiar daca pierdeam, asa ca nu vad unde e problema.
 

SADonix007

Trapper
E o diferenta intre a nu putea si a nu vrea. Voi nu vreti. Vi s-a oferit un oras dar l-ati refuzat, ca si cum sunteti in pozitia de a pune conditii. Nu sunt restul obligati sa plateasca pentru greselile voastre. Cand erati in avantaj, noi am sustinut, chiar daca pierdeam, asa ca nu vad unde e problema.
S-a sustinut pentru ca aveati forturi si ce oras ni s-a oferit? Acum chiar sunt curios de minciunile altora.
 

Benyamyn10

West Sheriff
Membru personal
Va rog sa fiti atenti la ce afirmatii faceti pe aici, pe regulament se puteau sterge multe postari daca voiam asta. Nu este cazul dar va rog sa fiti atenti pe viitor.

P.S. S-a primit explicatie pentru mutarea luptei cu 2 ore, drept urmare nu mai revin si eu cu ea inca o data. Spor la joc tuturor
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
PS : Daca se continua asa in urmatoarele 2 ore, o sa inteleg ca raspunsul este nu, va mut batalia aia la loc unde era, cu 3 ore mai devreme, inchid topicul si am terminat toata discutia, ca e clar ce va doriti de fapt. Imi este absolut indiferent ce alegeti in final, ca sa fie clar si sa nu aud discutii dupa. Multam.
 

SADonix007

Trapper
Ma iei la misto, trela?
A zis clar pe saloon Borgom atunci ca daca ar juca cu noi ar pica psihic :)) Credeam toti ca e o gluma, nu s-a tratat serios de nimeni.
 

Emeer

Gunman
Servus all ! Deși după ultimul speed ( în sine gândit super bine ) am rămas cu un gust amar :blink: , ca un iubitor de forturi, vreau să-mi expun și eu câteva păreri/opinii/frustrări legate de luptele de fort de pe Hw, având în vedere că de ceva vreme, am renunțat la a mai juca forturi acolo și devenind fermierul personal al lui clapudiu :njub:.
1. Personal consider că în zilele de duminică cand awesomia este la 21, ultimul fort sa fie la 19.00.
2. Când nu este awesomia ultima h să fie 22.00, nu cred că raman asa multi on dupa 23...
3. Sa se mute doar forturile mari sau medii, care sunt in acelasi timp si sunt minim 3 pentru medii si 2 pentru mari.
4. Forturile neutre sa nu se mute, care vrea sa participe la ele de bine, care nu, nu.
Speed-ul de fort m-a facut sa nu-mi mai bat capul cu forturile, nu pentru premiere, ci pentru o anumita conducere si a unora din echipa mea, dar era oarecum de asteptat asta.
Sa incercam totusi si sa nu uitam ca este doar un joc, iar daca unii considera ca membrii conducerii fac aranjamente pe joc, pentru placul personal, ii gresit, iar daca se dovedeste temeinic ca ei chiar fac, este penibil.
Spor !:blink:
 
am vb cu Brogom si nu vrea, oricum a punctat bine, suntem 10 fortisti in la catedral, nu am face diferenta.


Alianta justus are nevoie de un oras activ sau de 2 mai micute macar, de vreo 40 de membri cam asa.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
am vb cu Brogom si nu vrea, oricum a punctat bine, suntem 10 fortisti in la catedral, nu am face diferenta.
10 oameni in minus intr-o parte care face full si raman si oameni pe afara si 10 oameni in plus intr-o parte care nu mai e nici aproape de full eu zic ca era un inceput. Unul promitator. Dar faceti cum doriti, nu va poate obliga nimeni sa echilibrati. Ce nu imi place, in schimb, este atitudinea voastra. Va dati cuvantul, bateti obrazul celeilalte parti, ca apoi tot voi sa va razganditi (desi nu stiu daca e corect folosit cuvantul, avand in vedere ca probabil n-ati vrut niciodata sa echilibrati). Ba vreti regulament anti-fake-uri, ba nu vreti, ba de fapt vreti, dar sa se aplice doar unora, in cazul vostru sa se faca exceptii. Cine sa va mai inteleaga? Vreti sa facem consiliu de urgenta sa votam daca se muta sau nu un fort, mai aveti putin si ne cereti sa votati voi jucatorii cine sa ia ban si cine nu. Uneori am impresia ca sunt la gradinita aici.
 
Sus