Speed Maratonul misiunilor- temă de discuții

X-viper

West Sheriff
Membru personal
In orasele intemeietoare nu se poate scoate, dar vom sanctiona pushing-ul, asa cum am mentionat si in regulament. Sunt si misiuni care necesita piata sau produse de craft de la alte clase.
 

Benyamyn10

West Sheriff
Membru personal
Asa este dar le puteati baga in inventar cum s-a mai facut pe celelalte lumi speed. Stiu ca sunteti corecti si de buna credinta insa oricat ai sta tu sa verifici si sa sanctionezi tot se gasesc unii care sa profite.
Daca am limita piata, am limita si numarul de misiuni care pot fii facute. "Vinde 10 obiecte catre membrii orasului/aliantei" sau "Cumpara 10 obiecte" si totodata nu se pot obtine decat foarte greu anuminte articole care pot pica la munci. Legat de verificare si daca ar reusi sa profite, castigatorii oricum vor fi verificati serios la finalul speed-ului si daca e ceva in neregula, va iesi la iveala.
 

M4rY

Gold digger
Beny sunt atatea misiuni ce nu pot fi facute fizic nici daca muncesti un an, nu cateva zile cat tine speed-ul. Deci sa limitezi numarul lor cu 2-3 sau cate or necesita prezenta pietei nu cred ca e un capat de tara. Mai important este sa fie lumea linistita ca se joaca corect
 

n i x

Greenhorn
Beny sunt atatea misiuni ce nu pot fi facute fizic nici daca muncesti un an, nu cateva zile cat tine speed-ul. Deci sa limitezi numarul lor cu 2-3 sau cate or necesita prezenta pietei nu cred ca e un capat de tara. Mai important este sa fie lumea linistita ca se joaca corect

Exact, in schimb sunt serii de misiuni unde necesita peste 40 de muncă pe un singur task.
Nu se putea da drumul la server mai pe seara? Nu de alta da la ora aia majoritatea sunt la serviciu si/sau școală/facultate?
 

Benyamyn10

West Sheriff
Membru personal
Beny sunt atatea misiuni ce nu pot fi facute fizic nici daca muncesti un an, nu cateva zile cat tine speed-ul. Deci sa limitezi numarul lor cu 2-3 sau cate or necesita prezenta pietei nu cred ca e un capat de tara. Mai important este sa fie lumea linistita ca se joaca corect
Eu stiu, dar noi am dormit ca fiecare sa aiba libertatea de joc sa aleaga ce vrea etc. Ideea e ca exact cum a spus si viper, vom verifica si pe parcursul speed-ului, iar la final castigatorii vor fi si ei la randul lor atent verificati pentru cazuri de pushing.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Se va desfășura pe lumea Maralinga, te vei putea loga normal ca pe orice altă lume. Înregistrările se vor deschide în data de 15 noiembrie, la prânz.
 
ar fi fost frumos sa fie o sectiune pentru premii cei care baga pepite si cei care nu baga pepite.
1, Poti cumpara cu pepite acele produse de la munca respectiva.
2. Poti da cu pepite sa termini instant o munca.

Fara aceste 2 sectiuni, cine va baga pepite e avantaj la premii.....
 
Sus