Speed Maratonul misiunilor- temă de discuții

X-viper

West Sheriff
Membru personal
ar fi fost frumos sa fie o sectiune pentru premii cei care baga pepite si cei care nu baga pepite.
Aveam de gand sa facem asta, dar este un eveniment scurt, nu puteam sa dam iar 2 seturi El Gringo. Ultimul speed a fost complet gratuit, toti ati avut sanse egale de a castiga. Vom tine cont la urmatoarele speeduri de acest aspect, de preferat la unele mai lungi.
 

luvBB

Greenhorn
Q.: Se calculeaza toate submisiunile unei misiuni sau trebuie neaparat finalizata misiunea aka primesti realizare pentru misiunea respectiva pentru a fi luata in calcul la numaratoarea totala?
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Submisiunile de care zici sunt de fapt misiuni in sine, iar misiunea la care faci referire e de fapt o serie de misiuni. Deci da, se calculeaza fiecare misiune in parte (sau submisiuni cum le numesti tu).
 

SilentWolf

Greenhorn
Scriu si eu pe final, dar.. piata nu trebuia deschisa deloc! S-a creat un avantaj mare pentru cativa jucatori care joaca impreuna. Rationamentul este simplu. Eu gasesc de ex cravata de lux, ca am stiut pe ce sa pun punctele de indemanare si la ce munca sa merg. Sau curea Hickok. Dupa ce-mi fac misiunea o transmit si celor 2-3-4 cu care joc in echipa. Nu s-a creat un avantaj de 1 singura misiune, pentru ca totul e apoi un tavalug. Termin o misiune si altele imi apar in lista. Ceilalti, care joaca solo, nu au aceasta oportunitate! Similar, si poate mai grav, la produsele date de meserie. Daca sunt 4 "prieteni", au acoperit orice tip de produs necesar (level 0-150). Eu, daca joc singur, imi deblochez maxim 1-2 misiuni (ce tin de clasa mea de meserie) si apoi sunt blocat.
Pot sta si non-stop la calculator, ca n-am nici o sansa la locurile 1-3. Probabil nici macar la 4-5.
Erau 2 optiuni. Fie se bloca piata (pasul corect, in opinia mea), fie orice item necesar se regasea intr-un oras intemeietor contra cost + produsele de orice meserie se puteau fabrica tot acolo, daca aveai materialele necesare. (cum a existat optiunea pe un server speed net)
Din pacate este tot un server cu dedicatie, singura filtrare corecta fiind a acelor cativa jucatori care si-au pus pe ei un set picat la dovleci.
Trist, mai ales ca o parte din jucatori chiar dedica timp acestui joc si atunci regulile era obligatoriu sa fie fair-play.
Sunt curios cate transferuri la piata au existat intre jucatorii de pe locurile 2-3, de exemplu, care se au unul pe celalalt la profil. Si cate misiuni au reusit astfel sa termine in plus, fata de cineva care joaca solo, fara suport..
Pacat ca s-a creat acest avantaj mare pentru unii jucatori..
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Regulamentul este acelasi ca in momentul in care lumea speed a fost anuntata. Trebuia sa iei in calcul aceste aspecte. Daca consideri ca cineva incalca regulamentul, poti depune oricand tichet si se vor face verificari. Desi, nu stiu cine ar risca sa triseze, avand in vedere ca toti castigatorii vor fi verificati, e vorba totusi de timp si pepite ce ar fi irosite pe o descalificare.
 

luvBB

Greenhorn
Sunt curios cate transferuri la piata au existat intre jucatorii de pe locurile 2-3, de exemplu, care se au unul pe celalalt la profil. Si cate misiuni au reusit astfel sa termine in plus, fata de cineva care joaca solo, fara suport.

Buna dimineata! Sigur, ca iti pot raspunde la curiozitate... transferul de produse intre mine si celalalt jucator pe care il am la profil tinde sa fie spre 0. :P Dar cum de nu esti curios cate pepite am bagat amandoi ca sa fim in top sus?
 

SilentWolf

Greenhorn
Nu am cum sa fac tichet doar asa ca am o prezumptie. Nu consider ca ar fi corect. Aici este doar un forum si am aruncat o intrebare ca suspiciune, nu ca acuza. Numar de transferuri = 5 (care tinde spre zero) poate insemna un numar de 20 de misiuni peste ceilalti jucatori.
Cate pepite a folosit fiecare iarasi nu este treaba mea. Am folosit si eu, dar undeva sub 200. Nu imi permit sa fac acest lucru.
Imi pare sincer rau ca m-am inscris, nu mi-am dat seama de toate aceste aspecte de la inceput.
E normal sa simt o frustrare, mi-as dori si eu un event cu conditii identice pentru toata lumea, fara avantajul de a folosi pepite sau de a avea multi-prieteni in joc. Dar cum totul tine de economie(=real money), pana la final, nu cred ca o sa vedem asa ceva vreodata.
Spor la jucat si bafta la premii!
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
E normal sa simt o frustrare, mi-as dori si eu un event cu conditii identice pentru toata lumea, fara avantajul de a folosi pepite sau de a avea multi-prieteni in joc. Dar cum totul tine de economie(=real money), pana la final, nu cred ca o sa vedem asa ceva vreodata.
Da, este normal si te inteleg. Nu era nicio problema daca depuneai un tichet, dar am verificat eu top 5-ul sa te scutesc de un efort :)
Au fost (si vor fi in continuare) speeduri unde nu va fi nevoie de pepite. Spre exemplu, speed-ul trecut de fort. S-au dat 2 seturi El Gringo in mod aleatoriu unor jucatori care au indeplinit unele cerinte, nu era nevoie sa cheltui nicio pepita pentru a indeplini cerintele respective. La speeduri mai lungi vom adauga 2 categorii, una pentru cei care cheltuie pepite, alta pentru cei care nu o fac. Acesta a fost prea scurt pentru atat de multe categorii si, implicit, premii.
 
Sus