Metale(grele, moarte, negre, taranesti, etc.)

  • Autor subiect DeletedUser11192
  • Data de început

DeletedUser

Guest
sincer nu am un gen preferat dar ascult Kamelot,Rammstein,Skillet,AC/DC,LK preferatul meu e Bon jovi
 

DeletedUser11192

Guest
Me too.Jon Bon Jovi is the best of the best.

Bon Jovi? Ahahahaha. Come on guys, voi il renegati pe zeul Hendrix? Sa-l vad pe Jovi facand teeth solo.
http://www.youtube.com/watch?v=h1KcI1QQl8A

Si serios acum, omul e fumat. Melodiile lui sunt foarte simpliste, cu cateva acorduri cam praf(Blaze of glory) si inca vreo 2-3 mai bunicele care l-au facut faiomos. Va place ca e un classic si e cul rau sa o arzi classic? Voi ati mai incercat alti chitaristi? Sa zicem tot clasici... de Clapton... stiti voi de Clapton? Unul din cei mai buni songwriter-i care au existat vreodata? De Jimmy Page? Tipul ala care pentru prima data a cantat cea mai frumoasa balada de pe intreg pamantul, Stairway to Heaven. Sau de Iommi, Tony Iommi. Unul din primul val de chitaristi care au cantat power chords-uri. Nu va mai limitati orizonturile! Mai ascultati si altceva ca abea apoi sa puteti compara pe X cu Y.
 

DeletedUser

Guest
Bon Jovi? Ahahahaha. Come on guys, voi il renegati pe zeul Hendrix? Sa-l vad pe Jovi facand teeth solo.
http://www.youtube.com/watch?v=h1KcI1QQl8A

Si serios acum, omul e fumat. Melodiile lui sunt foarte simpliste, cu cateva acorduri cam praf(Blaze of glory) si inca vreo 2-3 mai bunicele care l-au facut faiomos. Va place ca e un classic si e cul rau sa o arzi classic? Voi ati mai incercat alti chitaristi? Sa zicem tot clasici... de Clapton... stiti voi de Clapton? Unul din cei mai buni songwriter-i care au existat vreodata? De Jimmy Page? Tipul ala care pentru prima data a cantat cea mai frumoasa balada de pe intreg pamantul, Stairway to Heaven. Sau de Iommi, Tony Iommi. Unul din primul val de chitaristi care au cantat power chords-uri. Nu va mai limitati orizonturile! Mai ascultati si altceva ca abea apoi sa puteti compara pe X cu Y.

gusturile nu se discuta
 

DeletedUser

Guest
Bon Jovi? Ahahahaha. Come on guys, voi il renegati pe zeul Hendrix? Sa-l vad pe Jovi facand teeth solo.
http://www.youtube.com/watch?v=h1KcI1QQl8A

Si serios acum, omul e fumat. Melodiile lui sunt foarte simpliste, cu cateva acorduri cam praf(Blaze of glory) si inca vreo 2-3 mai bunicele care l-au facut faiomos. Va place ca e un classic si e cul rau sa o arzi classic? Voi ati mai incercat alti chitaristi? Sa zicem tot clasici... de Clapton... stiti voi de Clapton? Unul din cei mai buni songwriter-i care au existat vreodata? De Jimmy Page? Tipul ala care pentru prima data a cantat cea mai frumoasa balada de pe intreg pamantul, Stairway to Heaven. Sau de Iommi, Tony Iommi. Unul din primul val de chitaristi care au cantat power chords-uri. Nu va mai limitati orizonturile! Mai ascultati si altceva ca abea apoi sa puteti compara pe X cu Y.

Imi place si Hendrix, dar fiecare are alta parere.Eu n-am spus ca muzica pe care o asculti tu este de slaba calitate.Eu prefer doar alt cantaret.Pentru asta nu trebuie sa-mi spui mie ca Jon Bon Jovi nu canta bine.Inteleg, nu-ti place.Asta este.Dar n-ai dreptul sa spui ca s-a lansat cu ajutorul doar catorva melodii.A avut intreaga cariera.Are o gramada de melodii.Parerea ta este a ta, dar nu trebuie sa-i faci pe cei care nu sunt de acord sa fie.
 

DeletedUser11192

Guest
Cateva site-uri de ajutor pentru metalistii din voi:
<---- un fel de wikipedia pentru aproximativ 90% din trupele din intreaga lume; este updatat zilnic cu noi materiale si formatii
<---- cel mai bun site romanesc pe care puteti gasi informatii despre concertele ce vor urma sa fie, recenzii ale albumelor,informatii asupra albumelor ce vor fi lansate, stiri din lumea mondena a rock-ului, etc;
<---- cel mai bun site ce are inclus si un forum pentru metalheazi. fiind worldwide puteti intalni rockeri din toata lumea, puteti invata lucruri noi, are si o zona pentru artisti(chitaristi, basisti, tobosari). foarte util daca vreti sa fiti la zi cu toate formatiile nou aparute, melodii, albume, concerte, etc.

Daca mai stiti ar fi frumos sa impartiti cu restul ^^ Oricum acestea 3 cred eu ca acopera orice gol.
 

DeletedUser

Guest
din fericire nici macar rock-ul clasic nu le e la indemana manelistilor:), asa ca nu-mi fac mari probleme daca unuia ii place ac/dc sau bon jovi sau altceva... (desi astia mai noi si mai la moda, ca tokio hotel, mi se par cam praf... dar poate sunt eu de moda veche, ramas cu sechele de cand cumparam "kill'em all" piratat cu 200 lei antici in spate la cocorul:) )

sepultura ati incercat?:D
 

DeletedUser11192

Guest
din fericire nici macar rock-ul clasic nu le e la indemana manelistilor:), asa ca nu-mi fac mari probleme daca unuia ii place ac/dc sau bon jovi sau altceva... (desi astia mai noi si mai la moda, ca tokio hotel, mi se par cam praf... dar poate sunt eu de moda veche, ramas cu sechele de cand cumparam "kill'em all" piratat cu 200 lei antici in spate la cocorul:) )

sepultura ati incercat?:D

Da. Sunt interesanti... par a fi un fel de Children Of Bodom, dar mai fail. Nu ma dau in vant dupa ei.
 

DeletedUser1354

Guest
din fericire nici macar rock-ul clasic nu le e la indemana manelistilor:), asa ca nu-mi fac mari probleme daca unuia ii place ac/dc sau bon jovi sau altceva... (desi astia mai noi si mai la moda, ca tokio hotel, mi se par cam praf... dar poate sunt eu de moda veche, ramas cu sechele de cand cumparam "kill'em all" piratat cu 200 lei antici in spate la cocorul:) )

sepultura ati incercat?:D
ascultam si eu pe la inceput.
au cateva piese tari.
este genul ala de thrash mai agresiv ca de obicei.
 

DeletedUser

Guest
Bon Jovi? Ahahahaha. Come on guys, voi il renegati pe zeul Hendrix? Sa-l vad pe Jovi facand teeth solo.
http://www.youtube.com/watch?v=h1KcI1QQl8A

Si serios acum, omul e fumat. Melodiile lui sunt foarte simpliste, cu cateva acorduri cam praf(Blaze of glory) si inca vreo 2-3 mai bunicele care l-au facut faiomos. Va place ca e un classic si e cul rau sa o arzi classic? Voi ati mai incercat alti chitaristi? Sa zicem tot clasici... de Clapton... stiti voi de Clapton? Unul din cei mai buni songwriter-i care au existat vreodata? De Jimmy Page? Tipul ala care pentru prima data a cantat cea mai frumoasa balada de pe intreg pamantul, Stairway to Heaven. Sau de Iommi, Tony Iommi. Unul din primul val de chitaristi care au cantat power chords-uri. Nu va mai limitati orizonturile! Mai ascultati si altceva ca abea apoi sa puteti compara pe X cu Y.

Sa-l vad pe Hendrix facand asta:
http://www.youtube.com/watch?v=wPJM4czWkNw
 

DeletedUser10567

Guest
Wish, nu ii mai induce in eroare pe metalhead. Metalhead 50% din el este si pentru rockul clasic, prezentand formatiile, concertele, melodiile si alte detalii despre ei.. Ei asculta metal, da-le site-uri numai pentru asa ceva.
 
Sus