Migrarea! Ultima "frontiera"! - tema de discutii

DeletedUser17189

Guest
Rutele de migrare:

- Pentru ro3, ro4, ro7, ro8:

Lumea 1
Arizona
Colorado
Delaware
El Dorado
Florida
Georgia
Hawaii

.Nu sunt oare destui jucatori pe l1 si hawaii?Vreti si mai multi?In loc sa incercati sa aduceti la viata lumiile 9,11,12,13,14,15 voi tot pe l1 si hawaii insistati.Sa va cada iar lumiile cand bagati eventuri ca nu faceti fata la cati jucatori sunt.Daca toata lumea va zice ca e nevoie sa se faca ceva si pentru lumiile moarte si ca e gresit cum procedati/ati procedat,voi tot asa insistati.E o vorba,cand iti spune unu ca esti beat,il trimiti la culcare.Cand iti spun doi,te duci tu sa te culci.Dar cu voi n-are rost,o tineti numai in tampenii.
 

DeletedUser2041

Guest
Rutele de migrare:

- Pentru ro3, ro4, ro7, ro8:

Lumea 1
Arizona
Colorado
Delaware
El Dorado
Florida
Georgia
Hawaii

.Nu sunt oare destui jucatori pe l1 si hawaii?Vreti si mai multi?In loc sa incercati sa aduceti la viata lumiile 9,11,12,13,14,15 voi tot pe l1 si hawaii insistati.Sa va cada iar lumiile cand bagati eventuri ca nu faceti fata la cati jucatori sunt.Daca toata lumea va zice ca e nevoie sa se faca ceva si pentru lumiile moarte si ca e gresit cum procedati/ati procedat,voi tot asa insistati.E o vorba,cand iti spune unu ca esti beat,il trimiti la culcare.Cand iti spun doi,te duci tu sa te culci.Dar cu voi n-are rost,o tineti numai in tampenii.

Din cate vezi fiecare jucator isi poate alege unde sa mearga. Nu ii forteaza nimeni sa mearga pe 1 sau Hawaii.
Nu ti se pare corect sa acorzi jucatorilor sansa sa aleaga?
 

DeletedUser7925

Guest
ruta pentru Buffallo nu contine in prezent o cale catre o lume unde nu se cumpara indemanari (pe scurt ruta de pe buffallo catre el dorado nu exista in prezent).
Mentionez ca pana in prezent nu s-au efectuat cereri de migrare de pe acea lume si drept urmare bunul mers al jocului nu a fost influentat.


Ruta aia a existat, ma bucur ca nu mai e. Sunteti oameni si gresiti si voi, e de inteles.
 

DeletedUser17189

Guest
Dar nu au mai avut o data sansa sa migreze?Daca tot vorbesti de lucruri corecte,noi de ce nu avem sansa sa migram?Sau macar sa vina altii pe lumiile moarte?
 

DeletedUser2041

Guest
Dar nu au mai avut o data sansa sa migreze?Daca tot vorbesti de lucruri corecte,noi de ce nu avem sansa sa migram?Sau macar sa vina altii pe lumiile moarte?

Pot veni pe orice lume de la Arizona in sus, fara Indiana.
 

DeletedUser17189

Guest
Si cine ar venii pe o lume moarta cand are posibilitatea sa se duca pe l1 sau hawaii?
 

just4fun

The Boss
Rutele de migrare:

- Pentru ro3, ro4, ro7, ro8:

Lumea 1
Arizona
Colorado
Delaware
El Dorado
Florida
Georgia
Hawaii

.Nu sunt oare destui jucatori pe l1 si hawaii?Vreti si mai multi?In loc sa incercati sa aduceti la viata lumiile 9,11,12,13,14,15 voi tot pe l1 si hawaii insistati.Sa va cada iar lumiile cand bagati eventuri ca nu faceti fata la cati jucatori sunt.Daca toata lumea va zice ca e nevoie sa se faca ceva si pentru lumiile moarte si ca e gresit cum procedati/ati procedat,voi tot asa insistati.E o vorba,cand iti spune unu ca esti beat,il trimiti la culcare.Cand iti spun doi,te duci tu sa te culci.Dar cu voi n-are rost,o tineti numai in tampenii.

sa luam in calcul urmatoarea ipoteza:
jucatorul x are conturi pe toate cele 4 lumi ce urmeaza a se inchide.
ce ar trebui sa faca acel jucator daca ar ramane doar cu 2 rute deschise?ce ar trebui sa faca cu celelalte doua conturi?

p.s: rutele catre ro1 si hawaii au existat de la inceput.
 

DeletedUser17189

Guest
Rutele catre ro1 si hawaii va convin voua.Sa fie cat mai multi oameni acolo,activitate,pepite,sa va pice serverele cand bagati eventuri,ca sunt ale naibii de bune .Va garantez ca rutele astea nu convin nimanui din cei de pe lumiile moarte care tot asteapta sa se faca ceva.Si se pare ca asteptam degeaba :),d'aia nu mai puteti voi sau dezvoltatorii de ce se plang jucatorii.
 

lord ion

West Marshal
ca totdeauna trebuie sa fie cineva care e gica contra...
cred ca ai primit o explicatie clara! vor fi destui care vor "emigra" si pe celelalte lumi (in afara de L1 sau hawaii) motivul fiind ca poate au deja caracter acolo!
 

DeletedUser17189

Guest
Cineva care e gica contra?uita-te cati oameni se plang de inactivitatea de pe multe lumi.Din cate imi amintesc tu ai cont pe l1,deci nu ai probleme de genul cu lumi moarte.N-am auzit pe nici unul dintre voi sa zica,uite..avem multi oameni care sunt nemultumiti,care au renuntat la joc,la pepite..hai sa incercam macar sa facem ceva sa-i ajutam.Dar voi stiti doar sa bagati diferite scuze,motive,raspunsuri superioare/etc.Ar trebui sa luati un exemplu de atitudine de la adminii de pe .net.
 

DeletedUser2041

Guest
Cineva care e gica contra?uita-te cati oameni se plang de inactivitatea de pe multe lumi.Din cate imi amintesc tu ai cont pe l1,deci nu ai probleme de genul cu lumi moarte.N-am auzit pe nici unul dintre voi sa zica,uite..avem multi oameni care sunt nemultumiti,care au renuntat la joc,la pepite..hai sa incercam macar sa facem ceva sa-i ajutam.Dar voi stiti doar sa bagati diferite scuze,motive,raspunsuri superioare/etc.Ar trebui sa luati un exemplu de atitudine de la adminii de pe .net.

Sunt 8 lumi pe care un jucator POATE ALEGE sa migreze, daca nici asa nu este bine. Cum tu nu esti de acord cu 1 si 16, nici noi nu putem obliga jucatorii toti sa vina pe El dorado.
 

DeletedUser10117

Guest
Cineva care e gica contra?uita-te cati oameni se plang de inactivitatea de pe multe lumi.Din cate imi amintesc tu ai cont pe l1,deci nu ai probleme de genul cu lumi moarte.N-am auzit pe nici unul dintre voi sa zica,uite..avem multi oameni care sunt nemultumiti,care au renuntat la joc,la pepite..hai sa incercam macar sa facem ceva sa-i ajutam.Dar voi stiti doar sa bagati diferite scuze,motive,raspunsuri superioare/etc.Ar trebui sa luati un exemplu de atitudine de la adminii de pe .net.


Mai nene,jucatorul alege unde vrea sa se duca,prima daca cand s-a bagat migrarea erau mai putine rute decat sunt acum,deci o concluzie ar fi aceea ca adminii au evoluat de la ultimele migrari,acordand o sansa mai mare pt migrare,mai multe portite.

De exemplu eu am pierdut 4 caractere cand am aflat de aceasta migrare,nestiind in primul rand ca doar se inchide lumea la inregistrari si ca nu se vor redeschide din nou si mai multe portite,DAR atunci nu aveam posibilitatea sa migram pe multe lumi,decat cateva,deci gandeste-te ca pe altea cateva deja aveam un caracter...si de aici iti dai seama singur ce s-a intamplat

In concluzie,nu mai comenta aiurea,deoarece daca nu lasau aceste portite si faceau cum zici tu cateva lumi anume,asta insemna obligare,nu libera alegere si atunci toata lumea le sarea in cap adminiilor si asa se ajungea la cearta.
Adevarat poate unde esti tu este o lume moarta(fara forturi,vrajeli etc),dar asta tine doar de jucatori,daca lor nu le place sa se implice in forturi asta e,sau joaca pe 4 lumi,pe una este muncitor,pe alta fortist,duelist strict legat pe munci si misiuni....




o intrebare catre adminidaca migrez pierd inimioarele stranse?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24699

Guest
Mai nene,jucatorul alege unde vrea sa se duca,prima daca cand s-a bagat migrarea erau mai putine rute decat sunt acum,deci o concluzie ar fi aceea ca adminii au evoluat de la ultimele migrari,acordand o sansa mai mare pt migrare,mai multe portite.

De exemplu eu am pierdut 4 caractere cand am aflat de aceasta migrare,nestiind in primul rand ca doar se inchide lumea la inregistrari si ca nu se vor redeschide din nou si mai multe portite,DAR atunci nu aveam posibilitatea sa migram pe multe lumi,decat cateva,deci gandeste-te ca pe altea cateva deja aveam un caracter...si de aici iti dai seama singur ce s-a intamplat

In concluzie,nu mai comenta aiurea,deoarece daca nu lasau aceste portite si faceau cum zici tu cateva lumi anume,asta insemna obligare,nu libera alegere si atunci toata lumea le sarea in cap adminiilor si asa se ajungea la cearta.
Adevarat poate unde esti tu este o lume moarta(fara forturi,vrajeli etc),dar asta tine doar de jucatori,daca lor nu le place sa se implice in forturi asta e,sau joaca pe 4 lumi,pe una este muncitor,pe alta fortist,duelist strict legat pe munci si misiuni....




o intrebare catre adminidaca migrez pierd inimioarele stranse?

Nu se pierd inimile. Cand migrezi data contului tau e importata exact asa cum este :ras:
 

DeletedUser

Guest
Nu este vorba de nepasare, au fost stabilite inca de la inceput anumite reguli pentru migrare.
Oricum in urma migrarii, eu nu am vazut nici un efect pozitiv. Toti cei care asteptau sa migreze pe o anumite lume, au migrat si dupa ori nu s-au adaptat ori ar fi vrut inapoi.
Eu iti garantez ca daca veti putea migra de pe Eldorado, se vor gasi nemultumiti de rutele stabilite. Sau tu crezi ca vor pleca toti activii unde vrei tu. Asa a fost peste tot, s-au imprastiat pe alte lumi.

O solutie ar fi un final al lumilor, eu am propus lucrul asta de ceva timp. Sa aiba o finalitate, sa aiba jucatorii un tel.


Pentru mine migrarea a avut un efect pozitiv. Am migrat cu 3 conturi si intradevar nu toate lumile sunt perfecte, insa e mai bine ca inainte. Iar lumea 1 rules pentru ca s-au adunat foarte multe persoane experimentate si e organizare. Asta vis-a-vis de faptul ca ai zis ca nu ai vazut nici un efect pozitiv. Eu am vazut :P

Keep the good work! :roll:
 

DeletedUser15648

Guest
cand va fi posibila migrarea de pe Arizona?
vad ca este inclusa ca lume spre care se poate migra nicidecum una din care se poate pleca
eu sincer as vrea sa plec de acolo dar nu stiu cand va fi posibil
 

DeletedUser2041

Guest
cand va fi posibila migrarea de pe Arizona?
vad ca este inclusa ca lume spre care se poate migra nicidecum una din care se poate pleca
eu sincer as vrea sa plec de acolo dar nu stiu cand va fi posibil

Fiind una dintre lumile unde se migreaza, nu va fi prea curand o astfel de ruta.
 
Sus