Noutati versiune 1.36

  • Autor subiect DeletedUser2041
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Ma framanta un lucru,se zicea acum 5 update uri in urma ca va fi magazin in fort,se mai face?
 

DeletedUser

Guest
Felicitari

Am citit o mare parte din mesajele de aici, si sincer majoritatea sunteti orbiti de vorbele adminilor si nu vedeti evidentul din fata voastra!

*Nu eşti obligat să migrezi, este decizia ta, dar reţine faptul că scopul migrării este de a aduce cât mai mulţi jucători pe aceeaşi lume şi de a elimina lumile vechi, goale.*

Asta spun Cei de la INNo prin IulianP!

Cu alte cuvinte vor sa restranga numarul lumilor, dar in acelasi timp introduc alte lumi de joc!

Vor sa faca jucatorii vechi, veteranii sa se lase de joc, in defavoarea celor care intra pe lumile mai noi, jucatori relativ noi in joc!

Vor sa desfiinteze lumile vechi, udne s au creat prietenii si relatii de mai bine de 3 ani, si unde teparii si profitorii au fost respinsi, in defavoarea lumilor noi unde egoismul si prostia sunt in floare!

Am uitat sa adaug ca toate aceste lucruri de mai sus, fac ca cei care nu prea bagau pepite, cam toti cei care au ramas pe lumile vechi, sa isi stearga conturile si incurajeaza migrarea catre lumile mai noi unde fara pepite nu se supravietuieste!

Eu joc pe l3 de 3 ani si am legat foarte multe relatii de prietenie cu mai toti , atat cu adversarii cat si cu colegii de alianta, si cu toate ca update urile au stricat farmecul jocului(ultimul cu oup si scoaterea cuferelor a fost criminal) inca suntem un grup de 200 persoane care participam la batalii zilnic si reusim sa facem maxim vs maxim la fort mediu...Intamplarea face ca l3 sa aiba sub 3000 de jucatori, ce se intampla cu cei care nu dorim sa migram si dorim sa jucam in continuare pe l3? E absurd sa desfiintezi o lume, doar pentru ca sunt mai multi jucatori pe alta...

Daca doriti echilibrarea lumilor NU MAI INTRODUCETI ALTELE NOI! SI LASATI OAMENII SA MIGREZE 1 SINGURA DATA PE ORICE LUME DORESC!

cand zic pe orice lume, ma refer la primele 10, caci ce trece peste 10 deja este discriminare pentru ceilalti jucatori
 

DeletedUser22409

Guest
In mare parte, e bine cum ai zis, sa se migreze de pe lumile vechi, L1,2,3 pe lumile ceva mai noi(primele 10), dar sa se bage si lumi noi, eu nu vad ca se bag asa des lumile noi, dar devin plictisitoare cele vechi, adica astepti sa faca 1000 de playeri level 120 pe ele, ce rost are sa mai joci.

Pe lumile vechi se plictisesc veteranii, si cea mai mica intepatura de plictiseala te poate face sa te lasi daca-ti pui asta in minte, si decat sa se pastreze lumile vechi, cel mai bine ar fi sa se stearga de tot, de la 1-5 sa zicem, sau cum apare o lume noua, sa se stearga una veche, adica cea mai veche din momentul respectiv pentru a evita ca playerii cu experienta, cei vechi pe the-west sa se lase de joc, pt ca au si ei o limita, sunt multi oameni maturi care joaca si nu au timp sa joace dupa lvl 120 incontinuu asa de pomana, decat de fun sa pierzi niste timp, la varsta ceva mai mare, conteaza ca pierzi 1 ora 2 pe zi, ai si altceva mai bun de facut.

Oricum, update-urile mereu strica jocul, era frumos the-west-ul cel de acum cativa ani, simplu, ca doar nu e joc de viitor sau ceva.. Prea sar peste mult timp cu update-urile, ingreuneaza jocul si d-aia apar buguri si tot felul pe joc de atunci cand incepe o lume sau deseori, o sa fie plina zona de reportat buguri.

Poate odata isi vor da seama si cei ce se ocupa de joc ca update-urile strica uneori, dovada, acest joc.
 

DeletedUser

Guest
Nu esti obligat dar ai posibilitatea de a migra contul. Un avantaj in plus nu cred ca strica.

VOI NU VEDETI CA DACA LE OFERITI ALTORA POSIBILITATEA DE A MIGRA, ATUNCI STRICATI ECHILIBRUL SI ASA EXTREM DE SLABIT DE PE ALTE LUMI?

In primul rand vor fi prea multi jucatori acolo unde se migreaza , nu va avea lumea loc la forturi...Si in al 2-lea rand nu mai sunt oameni care sa se lupte pe lumile vechi...Si cand zic ca nu mai sunt oameni, nu se mai strang maxim vs maxim nici la mediu...e o absurditate totala ce faceti voi aici...

Daca vroiati sa faceti ceva, puteati sa permiteti exodul celor de pe lumile noi, pe lumile vechi, nu invers, asta coloborata cu oprirea deschiderii de lumi noi! Daca vreti jucatori noi, bagati i pe lumile vechi, nu pe alte lumi noi! Suntem destui gata sa ii ajutam sa creasca si sa ii integram in aliantele noastre slefuite de 2,3 ani de experienta!
 

DeletedUser

Guest
VOI NU VEDETI CA DACA LE OFERITI ALTORA POSIBILITATEA DE A MIGRA, ATUNCI STRICATI ECHILIBRUL SI ASA EXTREM DE SLABIT DE PE ALTE LUMI?

In primul rand vor fi prea multi jucatori acolo unde se migreaza , nu va avea lumea loc la forturi...Si in al 2-lea rand nu mai sunt oameni care sa se lupte pe lumile vechi...Si cand zic ca nu mai sunt oameni, nu se mai strang maxim vs maxim nici la mediu...e o absurditate totala ce faceti voi aici...

Daca vroiati sa faceti ceva, puteati sa permiteti exodul celor de pe lumile noi, pe lumile vechi, nu invers, asta coloborata cu oprirea deschiderii de lumi noi! Daca vreti jucatori noi, bagati i pe lumile vechi, nu pe alte lumi noi! Suntem destui gata sa ii ajutam sa creasca si sa ii integram in aliantele noastre slefuite de 2,3 ani de experienta!

Stai linistit onele,de mine nu scapi:)) Dar s-ar putea ca multi din PX sa fuga de mine pe alte lumi:))
 

DeletedUser2041

Guest
Auziti dar un poll ceva nu stiti sa faceti? Chiar faceti totul de capul vostru? Poate ca jucatorii nu doresc asa ceva, la asta v ati gandit?

Nu se supun la vot optiunile din joc. Decizia apartine dezvoltatorilor acestui joc. Nu am inventat noi echipa de administrare migrarea.
Nu te va obliga nimeni sa migrezi cat timp pe aceea lume exista jucatori care doresc sa joace, dar nici nu se poate pastra o lume de joc pentru 10-20 de jucatori.
Repet este o simpla optiune in joc, la update nu te va obliga nimeni sa migrezi daca nu doresti
 

DeletedUser

Guest
Adica mai detaliat..INNO provine din germania...admini nostri nu au cum sa le zica la aia ce sa faca :))
:blink::blink:
 

DeletedUser2948

Guest
Singurul lucru facut public pana acum. Probabil or sa mai fie si alte lucruri.

Rly? Eu nu vad specificat pe devblog ca migrarea este neaparat introdusa in 1.36. Sunt eu orb sau prost si nu inteleg engleza, te rog sa ma luminezi daca gresesc. :blink:
 

lord ion

West Marshal
kod, mie mi se pare foarte clara chestiunea propusa de iulian aici in topic...
anunt!
discutii pe baza anuntului...
nu mai fii circotas... palinca mea unde e?
 

DeletedUser

Guest
Mai incet :)) palinca la sfarsit..bea o tequilla pana atunci ^-_-^
 

DeletedUser

Guest
Nu se supun la vot optiunile din joc. Decizia apartine dezvoltatorilor acestui joc. Nu am inventat noi echipa de administrare migrarea.
Nu te va obliga nimeni sa migrezi cat timp pe aceea lume exista jucatori care doresc sa joace, dar nici nu se poate pastra o lume de joc pentru 10-20 de jucatori.
Repet este o simpla optiune in joc, la update nu te va obliga nimeni sa migrezi daca nu doresti

Cat timp prezinti ideea dezvoltatorilor, atunci banuiesc ca ai si niste argumente pe care sa le prezinti...faptul ca nu a fost ideea ta, nu i scuza pe cei de la INNO, dezvoltatori pe care tu ii reprezinti in comunitatea noastra!

Si as mai avea cateva lucruri de spus, dar din moment ce decizia este deja luata si nu mai poate fi revocata, atunci ma gandesc ca imi bat capul de pomana!

Faptul ca nu sunt obligat sa ma mut, nu inseamna ca ceea ce se intampla este de bun augur pentru mine, ba din contra..Si cum imi place sa ma gandesc si la ceilalti si sa gandesc in perspectiva, nu pot sa nu vad lacunele ideii de la INNO!

Totusi , daca tot vreti sa faceti ceva, pentru a echilibra lumile, zi mi te rog, rutele le faceti voi? Aveti standarde ceva? Sau care sunt elementele? Exista posibilitatea sa se migrese de pe lumile noi spre lumile vechi?
 

DeletedUser

Guest
Cat timp prezinti ideea dezvoltatorilor, atunci banuiesc ca ai si niste argumente pe care sa le prezinti...faptul ca nu a fost ideea ta, nu i scuza pe cei de la INNO, dezvoltatori pe care tu ii reprezinti in comunitatea noastra!

Si as mai avea cateva lucruri de spus, dar din moment ce decizia este deja luata si nu mai poate fi revocata, atunci ma gandesc ca imi bat capul de pomana!

Faptul ca nu sunt obligat sa ma mut, nu inseamna ca ceea ce se intampla este de bun augur pentru mine, ba din contra..Si cum imi place sa ma gandesc si la ceilalti si sa gandesc in perspectiva, nu pot sa nu vad lacunele ideii de la INNO!

Totusi , daca tot vreti sa faceti ceva, pentru a echilibra lumile, zi mi te rog, rutele le faceti voi? Aveti standarde ceva? Sau care sunt elementele? Exista posibilitatea sa se migrese de pe lumile noi spre lumile vechi?

Cel mai bine ar fi sa se poata migra de pe o lume veche pe alta si la fel si cu cele noi.
 

DeletedUser2041

Guest
Cat timp prezinti ideea dezvoltatorilor, atunci banuiesc ca ai si niste argumente pe care sa le prezinti...faptul ca nu a fost ideea ta, nu i scuza pe cei de la INNO, dezvoltatori pe care tu ii reprezinti in comunitatea noastra!

Si as mai avea cateva lucruri de spus, dar din moment ce decizia este deja luata si nu mai poate fi revocata, atunci ma gandesc ca imi bat capul de pomana!

Faptul ca nu sunt obligat sa ma mut, nu inseamna ca ceea ce se intampla este de bun augur pentru mine, ba din contra..Si cum imi place sa ma gandesc si la ceilalti si sa gandesc in perspectiva, nu pot sa nu vad lacunele ideii de la INNO!

Totusi , daca tot vreti sa faceti ceva, pentru a echilibra lumile, zi mi te rog, rutele le faceti voi? Aveti standarde ceva? Sau care sunt elementele? Exista posibilitatea sa se migrese de pe lumile noi spre lumile vechi?

Rutele vor fi stabilite dupa update de fiecare comunity manager in parte in functie de situatia de pe fiecare market.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus