Portofel

DeletedUser19531

Guest
La inceput se putea primi portofelul si daca nu activai misiunea, dar acuma trebuie sa activezi misiunea de la poiana care apare duminica si echipat cu pepita sa muncesti la explorare, alte cerinte inafara de acestea nu mai sunt.
 

DeletedUser9456

Guest
Dilema cu portofelul

Cum se activeaza misiunea de la poiana?? Acum sunt la poiana si nu-mi apare nici o misiune,m-am echipat si cu pepita si cu cazmaua lipita si degeaba...:(
Ce trebuie facut concret?:confused:
 

DeletedUser

Guest
portofelul

este o problema din joc cred,unii sustin ca trebuie sa mergi cu pepita echipata la poiana sa accepti misiunea dupa care mergi la explorare sa cada portofelul,altii spun ca mai intai lucrezi la explorare si pe urma ,dupa ce gasesti,mergi in poiana.Eu am incercat in ambele feluri si este nimik ,de 4 weekenduri lucrez la misiunea asta ............
 

DeletedUser19531

Guest
Cum sa acceptam misiunea daca nu apare ????????????
In momentul asta sunt in poiana cu pepita echipata............e duminica,nu apare nici o misiune.

Ai facut misiunea de ieri??? adica ai primit cazma lipita si ai incheiat misiunea de la barman???
Aceasta misiune:

Speranţa moare ultima (De la vechi la nou)

Barmanul Henry Walker : Bună ........! Ce ai acolo ? Hmm, o lopată ruptă... stai, ce-i aia? Este o inscripţie pe cazma. Din păcate nu se poate vedea în întregime căci este ruptă pe jumătate. Împreunează cele două bucăţi de lopată şi apoi vino înapoi la mine când ai terminat.

Necesar Recompensă:
Cazma lipită 1/1 (Terminat)
Culegător de tutun (2 ore) (Terminat)

Daca ai facut misiunea, astazi echipezi pepita de aur si te prezinti la poiana, se afla in C-5; cand echipezi pepita apare urmatoarea misiune:

Speranţa moare ultima (Urmărind)

Cand ajungi în locul unde ai fost bătut cu o lună în urmă, încep să-ţi revină nişte amintiri uitate. Te holbezi la bucata de aur pe care ai găsit-o şi recunoşti vag chipul de pe ea. Te hotărăşti să cauţi în pădure mai multe indicii.

Necesar Recompensă:
Mergi la Poiană (Terminat)
Geantă 1/1 (Terminat)
Cazma lipită 1/1 (Terminat)
+ 1000 puncte de experienţă

Pentru a primi geanta trebuie sa accepti misiunea de la poiana si sa lucrezi la explorare (s-ar putea sa pice mai greu, adica dupa cateva ore bune de munca la explorare).
 

DeletedUser

Guest
speranta moare ultima

Am cazmaua lipita in inventar,am pepita echipata ,sunt de 30 minute la poiana,nu apare nici o misiune.
 

DeletedUser

Guest
speranta moare ultima

Pai si ai terminat misiunea de ieri de la barman??? Ai dat inchidere dupa ce ai procurat cazma lipita???

Am incheiat misiunea de la barman,uite am printscreen,dar nu stiu cum sa il pun sa vezi in care se vede lopata in inventar,pepita echipata,eu langa poiana cu bulina galbena si misiunile inavtive care au foat dinainte la poiana,nimik activ.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19531

Guest
Eu tot cred ca nu ai dat inchidere la misiunea barmanului, apropo sterge ultimul mesaj si ataseazal la cel din fata ca sa nu fii sanctionat.
 
Sus