Probleme de logica

DeletedUser22870

Guest
Perfect! :D...Inca una la fel de ''complicata'', stiam destule dar a trecut timpul si am mai uitat...''Intrebare, unde-i mingea cand e gol?'':whistle:
 

DeletedUser

Guest
1)Am si eu una...
Daca tu esti tu si eu sunt eu.
Cine e prost?
2)Dumnezeu poate face orice...
Poate dumnezeu sa faca o piatra pe care sa nu o poata ridica?
 

DeletedUser593

Guest
Doctorul iti arata o cada plina cu apa, o cana si o galeata. Ce alegi ca sa golesti cada?
 

DeletedUser

Guest
3 mafioti iti pun in fata 3 arme
Tu trebe sa te sinucizi cu una din ele.
Ai un pistol
Un cutit
O mitraliera
Fiecare are cate un glont in ea.
Cu care te sinuzici
 

DeletedUser

Guest
PROBLEMA:

Un tata se plimba cu fiul lui de mana. La un moment dat, fiul isi trage mana si alearga spre mijlocul strazii. O masina vine cu viteza mare si il loveste pe copil. Tatal vrea sa mearga cu ambulanta, insa nu ii se da voi (e romaneste...)
Ambulanta ajunge la spital si copilul ajunge in sala de operatii. Cand ajunge medicul chirug in sala, el face urmatoarea afirmatie: "Domane, de ce? De ce copilul meu".

INTREBARE: Cine este persoana care a facut afirmatia?


tatal sau?:confused:
 

DeletedUser

Guest
nustiu daca sa mai spus problema de logica urmatoare da nah
Pe un fir de cablu stateau 6 pasari.Vanatorul impusca una.Cate pasari au mai ramas pe fir?
 

DeletedUser

Guest
"Cand ajunge medicul chirug in sala, el face urmatoarea afirmatie: "Domane, de ce? De ce copilul meu""

nu pricep,care e smecheria...ai spus destul de clar ca <<medicul face urmatoarea afirmatie>>

ce raspuns mai vrei

ori nu inteleg eu ce vrei sa zici ori Dumnezeu a spus asta ca El e tatal tuturor...dar cred ca nu te-ai exprimat bine:shoot:
 

DeletedUser9859

Guest
"Cand ajunge medicul chirug in sala, el face urmatoarea afirmatie: "Domane, de ce? De ce copilul meu""

nu pricep,care e smecheria...ai spus destul de clar ca <<medicul face urmatoarea afirmatie>>

ce raspuns mai vrei

ori nu inteleg eu ce vrei sa zici ori Dumnezeu a spus asta ca El e tatal tuturor...dar cred ca nu te-ai exprimat bine:shoot:

Ideea era cine era medicul.Iar daca ala era fiul medicului, medicul era mama pentru ca tatal nu venise la spital.(in varianta originala tatal murise)
 
Sus