Propunere hranire

  • Autor subiect DeletedUser14612
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser14612

Guest
NUME SUGESTIE: Adaugarea mancarii .
DESCRIERE SUGESTIE: As dori ca jocul sa se faca mai realist prin . Bautul apei , wishky etc , mancatul . Orice om bea apa odata la 5 ore sa zicem . Si am decis astfel . Daca nu ii dai caracterului tau de baut sau de mancat in 5 ore , el va pierde din viata -10 (sau mai mult) per ora . Si sa fac munca mai usoara pentru cei care nu pot face muncile am decis sa se faca si o cladire noua numita "Magazin alimentar". Si cei care nu sunt de acord atunci nu se mai face nici o cladire se vor lua din muncii alimentele . Ex : Pazeste porcii , Muncitor la calea feratata .
Poza cu magazinul : http://img248.imageshack.us/i/testzy.png/
AVANTAJE:Va parea ca in viata reala . Daca decide-ti voi sa dea si putina viata ar fi ok . Sa spunem mancare calda 10 pct de viata regenerate . Va mari activitatea pe west .
DEZAVANTAJE: Daca nu iti hranesti caracterul va lesina ...

Astept parerile voastre si cei care cred ca eu copii astea de la jocuri gen "Webkinz" , "Petville" etc se inseala asa este viata pana la urma .
 

DeletedUser2854

Guest
NUME SUGESTIE: Adaugarea mancarii .
DESCRIERE SUGESTIE: As dori ca jocul sa se faca mai realist prin . Bautul apei , wishky etc , mancatul . Orice om bea apa odata la 5 ore sa zicem . Si am decis astfel . Daca nu ii dai caracterului tau de baut sau de mancat in 5 ore , el va pierde din viata -10 (sau mai mult) per ora . Si sa fac munca mai usoara pentru cei care nu pot face muncile am decis sa se faca si o cladire noua numita "Magazin alimentar". Si cei care nu sunt de acord atunci nu se mai face nici o cladire se vor lua din muncii alimentele . Ex : Pazeste porcii , Muncitor la calea feratata .
Poza cu magazinul : http://img248.imageshack.us/i/testzy.png/
AVANTAJE:Va parea ca in viata reala . Daca decide-ti voi sa dea si putina viata ar fi ok . Sa spunem mancare calda 10 pct de viata regenerate . Va mari activitatea pe west .
DEZAVANTAJE: Daca nu iti hranesti caracterul va lesina ...

Astept parerile voastre si cei care cred ca eu copii astea de la jocuri gen "Webkinz" , "Petville" etc se inseala asa este viata pana la urma .

Contra............e naspa ideea modifica complet jocu,exista niste produse care dau viata,motivatie,energie
SI da e idee proasta din jocui de baby
 

DeletedUser14612

Guest
EU AM VRUT SA FAC JOCUL MAI REALIST.Ca si oameni virtuali ar putea sa manance stiu ca al schimba jocul dar trebuie sa ai si conditii . Ma rog a fost doar o ideie mai astept ..
 

DeletedUser12402

Guest
1.Se afla deja in RoadMap.
2.Si seara ce facem?Daca avem vro problema si lipsim cam vro 2 zile(fara sa il punem in Mod de vacanta) caracterul nostru lesina din ora in ora.
CONTRA!
 

DeletedUser14612

Guest
1.Se afla deja in RoadMap.
2.Si seara ce facem?Daca avem vro problema si lipsim cam vro 2 zile(fara sa il punem in Mod de vacanta) caracterul nostru lesina din ora in ora.
CONTRA!
Deci eu am zis nu ca lesina pierzi din viata tu sa spunem ca ai vreo 1000 viata vei pierde doar 20 e mult nu pe ora cam 200 intro noapte dar ma rog . Neext alte pareri
 

DeletedUser

Guest
''MÂNCAREA'' nu pare foarte scumpa(din imaginea aia).
Da' te-ai gândit și la energie??Adică tu când mănânci ai energie(în realitate) și când nu,ești slăbit.Cred ca ar trebui și niște medalii la ideea ta:
-Nemâncat-când nu mănânci timp de o săptămâna;
-Mahmur (sau Bețiv)-când doar bei o săptămâna;
-Mâncăcios-când mănânci de 4 ori pe zi.
Propunerea ta e cam absurda, dar nu vreau sa te descurajez.(Si mie mi-a plăcut!)

PRO de la mine !!
 

DeletedUser

Guest
e deja propusa o astfel de idee.. si vorba lui "razboi4" daca nu putem intra pe tw cateva zile... ce faci ?? de cate ori lesini?? nu-mi place ideea.. CONTRA!!
 

DeletedUser15385

Guest
CONTRA
Ar fi foarte aiurea sa iti dai banii si pe mancare , in felul asta ai munci doar ca sa iti iei de mancare.eu joc The Wets doar din cauza ca nu exsista asa ceva, ar fi o posibilitate sa bage Turta dulce, Cartof dulce, etc care sa te ajute in joc, nu sa fie o necesitate si la fel cum a zis si razboi, daca nu mai intru 2 zile o sa lesin din ora in ora?
Chiar daca ar face jocul mai realist ar ingreuna foarte mult si unii joaca jocul asta doar pentru ca nu e foarte realist (ma includ si eu).
Prea mult realism strica.
 

DeletedUser9380

Guest
Dacă nu pot intra câteva zile leşin?În plus, din câte văd, tu propui să cumpărăm mâncare de la negustor.Aceea va fi folosită şi al misisiuni, dacă dorim?Aşa nu ar fi corect.Sunt CONTRA, deoarece, totuşi, uneori, prea mult realism strică.
 

DeletedUser

Guest
CONTRA
Ar fi foarte aiurea sa iti dai banii si pe mancare , in felul asta ai munci doar ca sa iti iei de mancare.eu joc The Wets doar din cauza ca nu exsista asa ceva, ar fi o posibilitate sa bage Turta dulce, Cartof dulce, etc care sa te ajute in joc, nu sa fie o necesitate si la fel cum a zis si razboi, daca nu mai intru 2 zile o sa lesin din ora in ora?
Chiar daca ar face jocul mai realist ar ingreuna foarte mult si unii joaca jocul asta doar pentru ca nu e foarte realist (ma includ si eu).
Prea mult realism strica.
Dar in realitate pe ce dai dai banii??
Nu pe mâncare??
 

DeletedUser

Guest
Contra, poti gasi bomboane la piata, genti de doctor la forturi, sunt destule zic eu, ce e prea mult strica. :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Pai ar ingreuna sigur nu ar folosi jocului :rolleyes:
Cum se zice ce e prea mult strica
Da hai sa bagam asa sa se bata cu idiotii cu cine se intalneste fara sa dai duel sa impusti pasari si sa injuri automat :P

Eu <3W asa cum este
 

DeletedUser

Guest
1. sunt produse consumabile in joc
2. daca vrei ca totul sa fie real atunci calul,magarul nu-l hranesti si pe el? :D
3. contra
 

DeletedUser

Guest
Contra
S-a implementat ceva de genul cu cadourile de craciun
C O N T R A
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus