Propunere hranire

  • Autor subiect DeletedUser14612
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
CONTRA prea mult ar semana cu viata reala si ce ii mult strica
 

DeletedUser

Guest
CONTRA.
Jocul ar incepe sa aduca mai mult cu SimCity sau Webkinz.
Sa nu uitam ca ideile despre alimentatia regulata la anumite ore sunt moderne, dar in West oamenii mancau si beau cand aveau ce...

Dar ar putea fi utila ideea ca orice produs comestibil din joc sa dea si ceva energie (intre 1 si 5%) daca e consumat...
 

DeletedUser15385

Guest
Dar in realitate pe ce dai dai banii??
Nu pe mâncare??

Macar ai citit tot ce am scris?
La final am spus ca prea mult realism strica si nu cred ca sunt singurul de aceasta parere, in realitate dau bani pe mancare dar de ce sa dau bani pe mancare si in joc? Si in West-ul Salbatic nu cred ca existau magazine alimentare, eventual oamenii mergeau la saloon sau aveau de mancare din productie proprie.
Din cate am vazut din poza produsele de la magazinul alimentar se gasesc si la munci, deci nu vad rostul acestui magazin alimentar.

Raman contra.
 

DeletedUser

Guest
Macar ai citit tot ce am scris?
La final am spus ca prea mult realism strica si nu cred ca sunt singurul de aceasta parere, in realitate dau bani pe mancare dar de ce sa dau bani pe mancare si in joc? Si in West-ul Salbatic nu cred ca existau magazine alimentare, eventual oamenii mergeau la saloon sau aveau de mancare din productie proprie.
Din cate am vazut din poza produsele de la magazinul alimentar se gasesc si la munci, deci nu vad rostul acestui magazin alimentar.

Raman contra.

Raman PRO !!
 

DeletedUser17522

Guest
daca...sa zicem ca e un jucator de lvl 1 si are 100 si ceva viata...poate abia joaca omul si nu stie prea multe despre joc...lesina din ora in ora...eu sunt CONTRA
 

DeletedUser13008

Guest
Contra............e naspa ideea modifica complet jocu,exista niste produse care dau viata,motivatie,energie
SI da e idee proasta din jocui de baby

alea sunt doar de craciun numai snt alte produse....

1.Se afla deja in RoadMap.
2.Si seara ce facem?Daca avem vro problema si lipsim cam vro 2 zile(fara sa il punem in Mod de vacanta) caracterul nostru lesina din ora in ora.
CONTRA!

24 de ore are o zi... 24*10 =240 de pct hp pierdute

CONTRA
Ar fi foarte aiurea sa iti dai banii si pe mancare , in felul asta ai munci doar ca sa iti iei de mancare.eu joc The Wets doar din cauza ca nu exsista asa ceva, ar fi o posibilitate sa bage Turta dulce, Cartof dulce, etc care sa te ajute in joc, nu sa fie o necesitate si la fel cum a zis si razboi, daca nu mai intru 2 zile o sa lesin din ora in ora?
Chiar daca ar face jocul mai realist ar ingreuna foarte mult si unii joaca jocul asta doar pentru ca nu e foarte realist (ma includ si eu).
Prea mult realism strica.

mda 20$ sunt multi bani asa ca ... contra :))
cu lesinatu am zis mai sus

Dacă nu pot intra câteva zile leşin?În plus, din câte văd, tu propui să cumpărăm mâncare de la negustor.Aceea va fi folosită şi al misisiuni, dacă dorim?Aşa nu ar fi corect.Sunt CONTRA, deoarece, totuşi, uneori, prea mult realism strică.

acea mancare poate avea un semn ,,Consumabil" de la negustor si nu poti sa o folosesti la o misiune

1. sunt produse consumabile in joc
2. daca vrei ca totul sa fie real atunci calul,magarul nu-l hranesti si pe el? :D
3. contra

craciunu nu este mereu si nu sunt dulciurile acelea mereu
calul poate sa manance iarba

Contra,motivele mai sus

nu ai argument deci contra-u tau nu este luat in serios:))



PRO ar face jocul mai realist si mai adauga la propunere ca atunci cand lipsesti mult caracterul nu va lesina va fi trimis in hotel automat in camera cu o stea care costa 10$

ps: astia cu ,,dc sa dau bani?" hai ca sunteti penibili... lucrati o ora la ceva si castigati na 200$ si din aia mancati 3 zile 4
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
PRO :

-Ai imagini si sunt detaliate bravo.

Ar face jocul mai realist si as bea numai Whiskey :D.


<3W
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus