Speed Războiul din 1812 - temă de discuții

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

SADonix007

Trapper
Ai scris mult @*gameplay* , ti s-a dat copy/paste?
Sa-ti si raspund?

1. Nu ma intereseaza ce a pretins cocolino, am vazut cu ochii mei. Si observ ca esti bun la capitolul jigniri si atat.
2. Cand o sa vezi ca o sa coordonez cu "favoriti" atunci sa incerci doar sa ma tragi de maneca, pana atunci 0 amandoi.
3. Sadonix nu are tratament preferential si de ce nu lasati coordonatorul sa zica daca l-am ascultat sau nu? O batalie de fort nu se coordoneaza doar pe chat fort.
4. Nu deranjez, nu deranja. Mai mult de schimburi nu v-am deranjat pe nici unul din tabara adversa de pe hawaii, eu inteleg ca plangeti dar si aici... urat!
5. Daca ai analiza forturile si echipele dar vad ca esti fortist serios, ai vedea clar diferenta de hp. Eu cand v-am zis ca vedeti doar drept si atat, va suparati pe mine.
Analiza:
Fort 1: 21/08/2023
H.p. 1.921.200 (100%) US : 2.261.947 (99%) UK
Soldati online runda 2: 26 US ; 20 UK
Diferenta HP
340.747

Fort 2: 22/08/2023
H.p. 2.325.828 (99%) US : 1.737.623 (99%) UK
Soldati online runda 2: US 24 ; UK 16
Diferenta HP
588.205

Fort 3: 23/08/2023
H.p. 1.630.994 (99%) UK : 2.179.135 (100%) US
Soldati online runda 2: US 23 ; UK 17
Diferenta HP
548.141
Si de acum diferenta o sa ramana asa daca nu exista schimbari.

Si sunt multe altele in plus care nu-si aveau rostul sa le adaug aici, nu are nici o tabara de castigat nimic in plus daca pierde sau castiga o batalie de fort, nu se dau premii pentru asa ceva (stiu ca de asta sunteti pe server) . Jucam de fun si incercam sa le tinem echilibrate.
+ Comentati macar cei care au coordonat macar o data o batalie de fort. Apreciam daca-mi zicea Borgom, stanisalex, Lucyanooo .

p.s. cocolina, ma bucur ca te-am zburat din oras.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Acesta este un topic de feedback pentru lumea speed, nu pentru certurile de pe lumea speed, e o diferență, mă așteptam să realizați asta până acum. Conflictele dintre jucatori sunt vechi și preexistă acestui speed, nu există niciun motiv ca certurile din cadrul jocului generate de aceste neînțelegeri să fie transpuse și continuate pe forum. Care e rostul? Care e finalitatea? Chiar credeți că rezolvați ceva în felul ăsta? Tot ce faceți este să generați mai multă ceartă și dușmănie. Nu am sancționat pe nimeni de această dată, dar nu promit să fiu la fel de indulgent și data viitoare.

Dacă vreți să discutați despre speed-ul în sine, vă rog s-o faceți, dacă aveți chef de ceartă, rezolvați în privat sau ieșiți afară și luați o gură de aer :up:
 

Succuboy

Trapper
Sper ca nu am intarziat la petrecere, as dori sa imi spun si eu o mica idee.

Ai scris mult @*gameplay* , ti s-a dat copy/paste?
Sa-ti si raspund?

1. Nu ma intereseaza ce a pretins cocolino, am vazut cu ochii mei. Si observ ca esti bun la capitolul jigniri si atat.
2. Cand o sa vezi ca o sa coordonez cu "favoriti" atunci sa incerci doar sa ma tragi de maneca, pana atunci 0 amandoi.
3. Sadonix nu are tratament preferential si de ce nu lasati coordonatorul sa zica daca l-am ascultat sau nu? O batalie de fort nu se coordoneaza doar pe chat fort.
4. Nu deranjez, nu deranja. Mai mult de schimburi nu v-am deranjat pe nici unul din tabara adversa de pe hawaii, eu inteleg ca plangeti dar si aici... urat!
5. Daca ai analiza forturile si echipele dar vad ca esti fortist serios, ai vedea clar diferenta de hp. Eu cand v-am zis ca vedeti doar drept si atat, va suparati pe mine.
Analiza:
Fort 1: 21/08/2023
H.p. 1.921.200 (100%) US : 2.261.947 (99%) UK
Soldati online runda 2: 26 US ; 20 UK
Diferenta HP
340.747

Fort 2: 22/08/2023
H.p. 2.325.828 (99%) US : 1.737.623 (99%) UK
Soldati online runda 2: US 24 ; UK 16
Diferenta HP
588.205

Fort 3: 23/08/2023
H.p. 1.630.994 (99%) UK : 2.179.135 (100%) US
Soldati online runda 2: US 23 ; UK 17
Diferenta HP
548.141
Si de acum diferenta o sa ramana asa daca nu exista schimbari.

Si sunt multe altele in plus care nu-si aveau rostul sa le adaug aici, nu are nici o tabara de castigat nimic in plus daca pierde sau castiga o batalie de fort, nu se dau premii pentru asa ceva (stiu ca de asta sunteti pe server) . Jucam de fun si incercam sa le tinem echilibrate.
+ Comentati macar cei care au coordonat macar o data o batalie de fort. Apreciam daca-mi zicea Borgom, stanisalex, Lucyanooo .

p.s. cocolina, ma bucur ca te-am zburat din oras.

Zero esti tu pe argumente, iar in lipsa lor incerci sa te agati de orice. Lucyanoo ti-a cerut de minim 5 ori pe chat sa muti, dar s-a lovit de refuzul tau.
Faptul ca incerci sa induci ideea ca alta ar fi fost comanda lui, pe discord sau unde "se mai conduce o batalie de fort", e doar o tentativa jalnica de a te disculpa. Faptul ca esti individualist si joci de capul tau in loc sa muti compact cu grupul, demonstreaza ca habar n-ai cu ce se mananca luptele.
Dar bine, preferai mai degraba sa tragi intr-un tanc din iarba decat in unul de pe turn. Regulile ar trebui sa fie aceleasi pentru toti, deci inclusiv si pentru tine. Toti avem dreptul sa ne exprimam o opinie, nu doar cei care coordoneaza, asa ca straduieste-te mai mult data viitoare.
Pentru atitudinea asta sfidatoare si jignitoare la adresa intregului oras, ar trebui sa ti se revoce dreptul de a coordona. Sa nu uitam și jignirile aduse pe saloon de zilele trecute pe care am decis sa ti le ignor.

Dragute statisticile de hp, insa omiti sa mentionezi ca numarul celor pe daune a fost net superior in favoarea UK. Asa ca daca luati 3 soldati, dati 3 duelisti, la fel de activi.
Altfel cum? "Echilibram" intr-o parte si dezechilibram in cealalta?
Faptul ca ambii coordonatori au un limbaj colorat si jignitor cu siguranta contribuie la refuzul unora de a mai juca in compania lor. Si la acest fragment cred ca si Viper ar fi de acord.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Nu echilibram inca, vom monitoriza si celelalte lupte de fort si vom ajunge la o concluzie. Oricum, nu vom lua pe nimeni cu forta.
Iar succu...tu nu esti cu sado in oras, de unde stii asa de bine ce zice sado pe chatul de fort sau pe oras?
1692864401885.png
Eu vad ca tot voi ati dat mai mult damage. Iar noi avem mai multe incasate/ferite este pentru ca la voi au ramas destule tancuri neatinse.
Nu e totul asa de simplu, tocmai de asta spun ca mai e nevoie sa analizam situatia. E clar ca pe atac am fost intr-un dezavantaj mai mare decat voi, dar nu sunt inca decis cum vom echilibra.
 

Succuboy

Trapper
Nu echilibram inca, vom monitoriza si celelalte lupte de fort si vom ajunge la o concluzie. Oricum, nu vom lua pe nimeni cu forta.
Iar succu...tu nu esti cu sado in oras, de unde stii asa de bine ce zice sado pe chatul de fort sau pe oras?

Am spioni, clone care joaca pe ambele parti, cum crezi ca pot sa atac atatea forturi pe conturi diferite? /s

Logic ca dupa jignirile si cearta de ieri, au fost scoase in evidenta unele situatii. Spre deosebire de cativa care fug de 3 ori cand in tabara adversa se spune maxim sus/jos/etc., nu trisez, daca asta doresti sa insinuezi.

M-am inscris aici strict pentru bataliile de fort, ca sa gust luptele active de odinioara. Nu as avea motiv sa fac ceva.

EDIT: E RNG based in mare parte. Din pricina seturilor, dezavantajeaza destul de mult tintirea duelistilor, asa ca trebuie sa ne bazam pe crite. Doar ca, din ce stiu, asta zic strict din amintiri fiindca nu am verificat acum, tabara adversa au un numar mult mai mare de duelisti. Posibil sa ma înșel. Dar asta creste si mai mult rng-ul.

Clar nu ne putem da seama dupa doar 2 3 4 batalii, dar mie mi se par echilibrate. Daca, spre exemplu, aseara atacul muta foarte bine si nu ramanea in urma, aveau mult mai multe șanse de castig.
 

Borgom

Greenhorn
dar sa stii ca daca cineva iti spune ca te va pune sa muti la fort, nu inseamna ca te ameninta.
e dauna, o sa aiba comenzi speciale doar pt ea, nu? :whistle:hai sa incercam sa vedem padurea din spatele copacilor.

Sado, nu lua raspunsul meu in nume de rau, nu vreau sa ma bag in discutia voastra, ci doar sa subliniez ca impartialitatea ar trebui sa ramana o prioritate, indiferent de numele jucatorilor.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Sanctiunile nu le dau conducatorii fortului, ci adminii dupa ce analizeaza situatia. Coco are 0 avertismente si n-am primit nicio cerere de la sado s-o avertizez. Ma gandesc c-a spus mesajul ala pe moment in timp ce era suparat, nu e motiv sa il exclud de la coordonat, l-am avertizat deja pe chat cu privire la atitudinea lui de la momentul respectiv si mi s-a parut ca a inteles, deoarece n-a mai spus nimic din acel moment. Eu zic sa trecem peste.
 

*BumbleBee*

Greenhorn
Sanctiunile nu le dau conducatorii fortului, ci adminii dupa ce analizeaza situatia. Coco are 0 avertismente si n-am primit nicio cerere de la sado s-o avertizez. Ma gandesc c-a spus mesajul ala pe moment in timp ce era suparat, nu e motiv sa il exclud de la coordonat, l-am avertizat deja pe chat cu privire la atitudinea lui de la momentul respectiv si mi s-a parut ca a inteles, deoarece n-a mai spus nimic din acel moment. Eu zic sa trecem peste.

Vorbim de Sado aici :))?

Propun ca Borgom/Stanis sa invete sa conduca mai bine si sa se exprime adecvat jocului asta online....si poate asa mai pierdem si noi jucatori, implicit echilibram taberele. :))
 

dorubd

Greenhorn
Salutare!!!
Bre eu nu inteleg de ce nu putem juca astea doua sapt si ceva cat a mai ramas din lumea asta speed linistiti.
E asa greu sa lasati antipatiile deoparte?
Bre Sado eu personal nu am nimic cu tine dar observ ca peste tot tu ai ceva de comentat la adresa membrilor AAA...mereu cauti nod in papura.
Si in US sunt membrii Just dar noi nu am deranjat pe nimeni...jucam ca o echipa chit ca poate nu ne halim unii cu altii, Ce mai observ eu e ca tu faci misto de postarile celor din AAA si mereu ai impresia ca de fapt doar un singur jucator dicteaza si restul suntem pioni...fii serios omule.
Sa te adresezi unei doamne/domnisoare cu " mars" ...FOARTE URAT DIN PARTEA TA. Ai putea macar sa-ti prezinti niste scuze nu sa te lauzi ca ai invatat-o tu sa joace....maturizeaza-te ca ai o varsta totusi.
Cand ai de gand sa te opresti din jigniri??
 

*gameplay*

Greenhorn
Avem una bucata regulament si o situatie bizara: "Neascultarea comenzilor coordonatorilor poate atrage sancțiuni, la 3 sancțiuni jucatorul respectiv va deveni ineligibil pentru premiile care constau în pepite sau iteme El Gringo. Exemple de acțiuni ce pot fi sancționate cu avertisment: nerespectarea tacticii coordonatorului în cazul prezentei offline la bătălie sau neascultarea în mod repetat a comenzilor coordonatorului în cazul jucătorilor online. " Observ ca s-a trecut prea usor peste situatia de la lupta din data de 23.08, cand sadonix a ignorat constant indicatiile coordonatorului Lucyanoo, dupa cum singur recunoaste, desi a fost somat de 5 ori sa mute. Cu toate acestea nu se regaseste pe lista celor avertizati. Putem afla motivul real?
O posibila explicatie ii apartine lui Benyamyn, care afirma ca n-a fost propus pentru avertisment de catre celalalt coordonator. Pentru ca nicaieri in regulament nu s-a mentionat asa ceva ci am fost asigurati in repetate randuri ca decizia de a da sau nu avertismente apartine exclusiv moderatorilor, pretindem explicatii publice: a) De ce au fost propusi pentru avertisment doar gaboncu,new assassin,sand of time,daanu226 iar sadonix nu, desi era cunoscuta atitudinea lui din timpul luptei? b) Daca esti individualist si nu asculti comenzile coordonatorului, dar acesta din urma nu te propune pentru avertisment, ai scapat pur si simplu? Pe principiul asta oricine e prieten cu coordonatorii isi face poate face de cap.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Te sfatuiesc sa urmaresti reluarea bataliei si sa imi spui exact unde a gresit sadonix. Lucyano nu l-a propus pe sado pentru avertisment. La sand, new assasins si gaboncu poti vedea clar c-au pus tinta aiurea in colt dreapta si au lesinat in primele runde fara sa dea daune, sa faca ferite sau sa faca orice util pentru echipa, desi in tactica era prevazuta o alta pozitionare. Danu a pus tinta complet aiurea in spatele fortului si a incasat extrem de mult damage fara motiv. Sado n-a facut nimic din toate astea. Daca vreti sa fiu extrem de dur si sa sanctionez orice intarziere de o runda, cred ca nu mai ramane nimeni la gringo. Dar problema voastra nu e data de indulgenta mea, voi vreti scandal si va luati de orice motiv penibil gasiti. Ba cearta banala a lui sado cu coco, ba ca n-a mutat cum i-a zis coordoantorul, desi si sado e coordonator, deci poate avea o alta strategie in acel moment. Sa stiti ca participarea la aceasta lume speed este in totalitate optionala, nu va tine nimeni aici cu forta daca nu va convine ce se intampla. Mai ales cand am fost cat de transparenti se poate si am dat explicatii destule, ba chiar mai multe decat trebuia, as spune. Cand v-ati inregistrat pe Maralinga ati acceptat tacit regulamentul speed-ului: "Avertismentele vor fi date de către administratori, conducătorii bătăliilor putând atrage atenția la posibilele abateri disciplinare." N-a vrut nimeni sa fie coordonator, dar va plangeti toti cu privire la orice detaliu nesemnificativ in loc sa va axati pe luptele de fort. Data viitoare sa aplicati voi pentru functia de conducator al luptelor de fort, poate faceti treaba mai buna. Sa stiti ca inca este un loc liber in orasul -UK-, astept mesaje in privat pe forum sau pe joc (exclusiv pe lumea Maralinga).

Iar game, data viitoare cand dai copy-paste, te rog, sterge chenarele alea, se vad urat. Mersi.
 

Benyamyn10

West Sheriff
Membru personal
Gameplay, sincer, iti apreciez interesul pentru modul de coordonare si ascultare a lui Sadonix si a altor jucatori din UK. Se pare ca esti foarte atent la ce se intampla acolo, ceea ce nu e rau. Totusi te-as ruga sa citesti si ce scriu coordonatorii orasului din care faci parte si poate asa nu te-ai mai prezenta fie cu set gresit fie cu tinta lasata pe loc pe turn soldati ca astazi. Multumesc pentru intelegere.
 

*gameplay*

Greenhorn
Nu v-ati saturat sa-l tot scoateti drept victima? Chiar toata lumea sa aiba ceva cu el? In loc sa admiteti ca ati gresit, preferati sa-l favorizati in continuare si sa veniti cu niste explicati lipsite de logica. De ce nu va respectati propiul regulament? Poate ar fi cazul sa renuntati la prietenii si sa fiti corecti, asa cum va place sa pozati. Au fost cinci runde, nu una, in care a fost somat sa mute si a refuzat. I s-au dat soapte, a raspuns agresiv. Hai sa stricam luptele si atmosfera doar de dragul prieteniei voastre cu sadonix. Cum ar fi sa procedeze toti in felul asta? De ce nu anulati atunci toate avertismentele, ca sa nu mai existe discutii? Probabil urmeaza sa-i fie dat direct premiu, pentru cate a avut de indurat.

Am intrat pe Maralinga cu speranta ca regulile sunt accleasi pentru toti. Daca nu-mi convine ce se intampla, Semnalez asta, nu plec, asa cum ati vrea voi. Va mai mirati de ce a scazut prezenta. Cu asa nepotisme, cum altfel ?

Gameplay, sincer, iti apreciez interesul pentru modul de coordonare si ascultare a lui Sadonix si a altor jucatori din UK. Se pare ca esti foarte atent la ce se intampla acolo, ceea ce nu e rau. Totusi te-as ruga sa citesti si ce scriu coordonatorii orasului din care faci parte si poate asa nu te-ai mai prezenta fie cu set gresit fie cu tinta lasata pe loc pe turn soldati ca astazi. Multumesc pentru intelegere.
daca am gresit sa fiu sanctionat/penalizat nu este nici o problema
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Mai usor cu acuzatiile. Daca vrei sa raportezi vreo problema sau un abuz, foloseste sistemul de tichete, nu e locul pe forum. Nu aveti niciun argument pentru care ar trebui sanctionat sadonix, face spam, off topic si flame degeaba. Ori veniti cu argumente solide, ori lasati copilarismele astea deoparte. Ti-am explicat foarte clar de ce au fost sanctionati ceilalti, se poate vedea usor si pe reluare. Culmea e ca sand of time tot coleg de oras imi este pe Hawaii, dar aici n-ai mai avut nimic de zis. Am dat avertismente si am anulat prezentele destulor colegi de oras/alianta, puteti vedea foarte usor pe forumul orasului de pe Maralinga, totul e transparent, dar retineti, sanctionez cand e nevoie, nu cand vreti voi ca nu va place de un anume jucator:wink:
 

*gameplay*

Greenhorn
Nu raportez nimica, doar dezbat ceva ce nu mi s-a parut in regula, pe forum, ca doar aici e topic de feedback. Sau preferati mai degraba discutiile private decat cele in vazut tuturor?

Orice nu va convine voua, e flame. Eu fac referire la o anumita situatie care nu mi s-a parut ok (si nu-s singurul care gandeste asa), in timp ce tu imi vorbesti de orasul de pe Hawaii, de parca ar avea cea mai mica legatura. Am inteles, in cazul lui sadonix nu e (ne)voie :)))
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Ti s-a explicat suficient de clar de ce s-a dat avertisment in cazurile respective si de ce nu s-a dat in cazul mentionat expres de tine. Ce vrei mai mult? Ca ne acuzi de favoritism si abuz nu este incalcare de regulament vrei sa spui? :) Iti explic de Hawaii pentru ca acolo sunt coleg de oras cu sadonix si acela ar fi motivul pentru care am primit acuzatii ca l-as favoriza, inclusiv din partea ta. Ce anume a gresit sadonix? Si cu asta inchei discutia ca deja e prea mult.
 
pe 9 e ultima batalie?
Si oare cand se mai face un event ca asta asemanator? pe lumea speed? As prefera dueluri cu seturi dastea cowgirl/vaquero si sa nu putem da upgrade. Exact ca la eventul asta cu Bull/Cortina/Capitan/Jon Ashtor. Piata dezactivata si nu avem voie sa dam upgrade la iteme.

#Hai cu IBFC 4
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
pe 9 e ultima batalie?
Da.
Si oare cand se mai face un event ca asta asemanator? pe lumea speed? As prefera dueluri cu seturi dastea cowgirl/vaquero si sa nu putem da upgrade. Exact ca la eventul asta cu Bull/Cortina/Capitan/Jon Ashtor. Piata dezactivata si nu avem voie sa dam upgrade la iteme.
Posibil la anul, inca nu se stie exact ce tematica va avea urmatorul speed.
#Hai cu IBFC 4
Nu tine de noi, dar vom trimite mai departe feedback-ul :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus