Recrutare fort : ON sau OFF

  • Autor subiect catalin19994
  • Data de început

DeletedUser

Guest
chiar daca nu recrutez foarte des , stiu cat de nasol poate fi cateodata sa ii cauti pe toti pe chat sa vezi daca sunt online
deci...pro
 

DeletedUser

Guest
PRO,ar ajuta foarte mult treaba asta,chiar foarte mult si ne face treaba mult mai usoara !
 

DeletedUser

Guest
e asta da idee folositoare :)...nu ca alti care vor " mesaje de la ingeri "
 

DeletedUser3898

Guest
PRO foarte buna ideea ! foarte eficienta in selectarea jucatorilor...
cred ca nimeni nu isi doreste lupte de fort cu jucatori care nu sunt online...
bravo !
 

DeletedUser

Guest
PRO

Ar fi o optiune foarte utila pentru recrutori si usor de implementat de catre inno care nu schimba echilibrul de joc.
 

DeletedUser

Guest
Ideea pare foarte utila pentru lupte la fort, dar functioneaza pentru generalii de batalie NUMAI DACA "user online" inseamna si "user activ". Serverul stie ca un user este online daca userul nu a dat Logout sau nu a inchis fereastra de browser cu jocul. Daca un user lasa deschisa fereastra, logat fiind, dar nu joaca (se uita la TV, de pilda), el apare ca fiind online. La fel daca ai o pana de curent sau o deconectare de la net (pierdere semnal de net) in timp ce joci... Iar unii ar putea sa pretinda ca sunt online, lasand deschisa fereastra, doar ca sa para activi, dar fara sa joace... Bulinele rosii ar fi cert offline, dar bulinele verzi ar fi doar POSIBIL ONLINE si POATE SI ACTIV.
De aceea CONTRA.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cred ca este cea mai tare idee pe care sa propus in legatura cu pagina de recrutari la forturi. Aceasta idee este geniala deoarece daca se va aplica astea idee se va usura trebea celor care se vor ocupa de recrutari la forturi si astfel se poate verifica si foarte repede echipamentul pe care il au cei on.

Bravo. eu sunt PRO
<3W<3W<3W
 
Sus