Religie, paranormal, societati secrete, ufologie, teoria conspiratiei, etc

DeletedUser11724

Guest
religia e o porcarie nu a facut decat sa limiteze omul,sa limiteze progresul,sa omoare milioane de oameni si sa imbogateasca pe cei care au profitat de cele de mai sus(vorbesc despre religie,nu despre Dumnezeu)
religia a fost modelata si schimbata dupa placul oamenilor
acum papa vrea sa uneasca toate cultele religioase desi au preceptii ideologice diferite,si celelalte culte sunt deacord

dupa mine religia a fost (inca de la inceputurile ei) si inca este o unealta pe care oamenii au folosit-o in dupa bunul plac. pentru a face rau sau pentru a face bine. pentru a explica religia ai nevoie de ore intregi de gandire si cugetare si tot nu ajungi la un raspuns corect pentru a o defini. religia nu este buna sau rea . actiunile facute in numele religiei pot fi categorizate. iar dumnezeu nu spun ca nu exista insa nu am nici dovada pentru a afirma contrariul. omul este un animal si are nevoie de coordonare de aceea au fost creati zeii si li s-au atribuit puteri mai mari decat al unui om astefel dat fiind ca oamenii sunt egali doar cineva mai presus ar putea sa ii conduca. eu unul nu va indrum sa fiti atei sau sa fiti practicanti religiosi . va spun doar sa ganditi un pic problema si dupa sa ii gasiti o rezolvare
 

DeletedUser

Guest
la manastirea Sihastria, jud. Neamnt.

7TpIi.jpg


Deci se pare ca nu e un caz izolat.. Totusi am fost uimit cand am remarcat simbolul acela pentru ca e absolut IDENTIC cu simbolul Iluminatii, nu exista nici macar o diferenta, dar din cate spune regele 1 ar putea ca acest simbol sa fie un simbol religios si nu ocult. O sa revin pana la urma cu o poza, cel tarziu luni :)
 

DeletedUser

Guest
Ai mai auzit si de Biserici particulare? Eu cred ca cei care incep sa stranga bani pt a construi o Biserica ii poate dace aspect vrea.
 

DeletedUser24699

Guest
Doamne miluiesti!
Adevarul e ca Biserica Crestina e controlata de Illuminati. Logic, nu? :blink:
 

DeletedUser24699

Guest
Ati gresit locul. Martorii lui Iehova se intalnesc cu 2 strazi mai incolo.<3W
 

DeletedUser25862

Guest
Eu cred sincer ca ai o problema cu mine. Intelege ca noi ne exprimam parerile, daca ai o parere diferita o exprimi. Chestia cu Illuminatii e adevarata ... din acea "religie" fac parte oamenii foarte bogati.

http://www.orasuldeva.ro/orasuldeva...-lumea&catid=52:subiecte-fierbinti&Itemid=215

Nu am o problema cu tine. Am o problema cu oamenii care cred ca daca scrie pe net despre ceva este adevarat. Iiluminatii sunt o "organizatie secreta", in nici un caz o religie. Daca existau intradevar si erau chiar asa de smecheri si puternici, chiar credeti ca erau desconspirati de Vasile din vale?
 

DeletedUser

Guest
Ce ar fi asa secret la ei? Ca se stie ca sunt organizatii si ca sunt cei mai bogati oameni de pe planeta? Asta nu inseamna ca fac afaceri ilegale sau ceva de genu ... se stie doar ca ei conduc lumea.
 

DeletedUser25879

Guest
[YOUTUBE]wKwEkXcmEUQ[/YOUTUBE]

Cea mai mare conspiratie. Hinduismul este defapt Satanism.Dovada? Hinduismul nu e Crestinism, deci e Satanism.
 
Sus