Revolverul lui Young si mult offtopic in legatura cu Belle Star's...

DeletedUser

Guest
mda ..si eu l-am vazut pe un forumul .ro la sectiunea "La limita imposibilului" prima data m-ai pacalit , dar mi se pare prea curata grafica pt a fi implementat in vest

eu zic ca armele astea ar arata mult mai bine decat cele de acum is foarte realistice
 

lord ion

West Marshal
Baieti am nevoie de obiect cu aura?
asa scriau cei de pe .net, dar din cite imi aduc eu aminte, Mihai G. se plimba cu haine ieftine si negre, tocmai sa ne spuna, ca nu conteaza hainele...
dar cred ca nu stica o "ceva" cu aura... mai ales ca te poate ajuta si in duel...
cizme de calarie de lux, haina de lux, etc...
 

DeletedUser

Guest
Acum ca Billy are o arma mai buna ii mai trebuie doar o banca de jefuit. Plimbanduse prin oras vantul ii izbeste un ziar in fata in care citeste ca la banca din Melbourne se va face un nou transport cu bani.

Maria il aude pe Billy cum se lauda in saloon despre mare prada, si se duce la eroul nostru sa ii spuna.

Maria: L-am auzit pe Billy ca a vazut in ziarul de azi ca se va face un transport la o banca din apropiere.

Eroul: Am citit si eu ziarul de azi, si intradevar un nou transport de bani se va face la banca din Melbourne.

Maria: Atunci dute dupa el si oprestel te rog!


Indiciu: O cerinta a misiunii este sa purtati ca produs un ziar.


Ziua loviturii

La cat de prost e Billy nu a cerut ajutorul unor experti pentru a da spargerea, asa ca a fost nevoit sa isi faca singur planurile. Pentru ca eroul nostru sa afle ziua in care se va da spargerea a fost nevoie sa il pacaleasca pe Billy. S-a dus la el acasa si ia spus ca la chemat Maria urgent pana la ea ca sa ii dea niste bani. Cand Billy a auzit de bani nu a mai stat pe ganduri si a luato la fuga spre Maria. Casa ramasese goala, asa ca eroul nostru a profitat de ocazie si s-a dus sa cotrobaie prin casa in speranta ca va gasi planurile lui Billy. Planurile erau chiar pe masa din bucatarie, dupa ce le-a citit repede s-a dus sa ii spuna Mariei ce a mai aflat.

Eroul: Nu stiu de unde a aflat Billy dar transportul se pare ca se va tine Joi.

Maria: Se pare ca nu e chiar asa de prost pe cat pare.

Eroul: Ma voi interesa si voi incerca sa il opresc.


Indiciu: Misiunea apare doar in ziua de Joi.


Trenul spre Melbourne

Jefuieste_un_tren.png

Singura cale spre Melbourne este cu trenul, acest lucru l-a aflat si eroul nostru. A plecat in graba spre gara sa vada ce trenuri duc spre Melbourne in ziua de Joi. Spre fericire doar un tren pleaca in acea zi spre Melbourne. Din pacate tabela pe care scria ora era veche si stearsa, asa ca ora nu se intelgea bine, totusi ceva tot s-a inteles. Singurul tren care pleaca Joi este la ora 10:00 - 10:30. Billy cu siguranta va fi in gara de la ora 10:00 pentru a nu rata trenul.

Indiciu: Misiunea apare doar la ora 10:00 si tine pana la ora 10:30.


S-a stricat arma

29bke4h.png

Cu noile informatii eroul nostru stie sigur unde il va gasi pe Billy ca sa il opreasca. Intrand in saloon Maria il intreaba ce a mai aflat. Problema este ca singura arma pe care o mai are este cea de la Billy, care la cat de veche era s-a stricat.

Maria: Ai mai aflat ceva nou despre planul lui Billy?

Eroul: Da, se va afla Joi la ora 10:00 la gara din orasul nostru.

Maria: Foarte bine, dute si oprestel. Dai o lectie de respect chiar daca aceasta va fi ultima.

Eroul: Problema este alta, am ramas fara arma.

Maria: Nu iti fa griji la cat de prost e Billy, cred ca il poti invinge si cu mainile goale.


Indiciu: Ca sa va apara misiunea nu trebuie sa purtati arma.


Ultimul duel

Eroul nostru se trezeste de dimineata si se indreapta spre gara din oras unde este sigur ca il va gasi pe Billy. Ajuns acolo il vede pe Billy, era singurul om din gara, se da usor jos de pe calul lui si se duc tiptil pe la spatele lui. Eroul nostru fiind un cowboy foarte bun ii aplica niste manevre si imediat il tranteste la pamant, unde incepe sa il bata cu pumnii, pana la lasat inconstient jos.

Eroul nostru ia arma pe care o avea Billy, si se uita cu admiratie la ea. Era intradevar o arma frumoasa. Uitanduse atent la arma vede gravat ceva pe ea, scria:

„Din partea sotiei tale, Belle Stars”

Citind astea eroul nostru vrea sa ii inapoieze arma doamnei. Din pacate afla ca doamna s-a mutat din oras dupa incident, asa ca Maria i-a sugerat sa pastreze el arma. In semn de respect eroul nostru a denumit arma Deringerul lui Belle Stars.

Indiciu: Misiunea ca sa faceti rost de Belle Stars Deringer, apare doar in ziua de Joi la ora 10:00 daca aveti echipat un ziar si nu aveti arma.[/FONT]

__________________________________________________ ___________________________________

Poveste scrisa de: PWG
Imagini: tw-ajutor
__________________________________________________ ___________________________________[/QUOTE]



omule ai cam gresit povestea:)))

belle star era o nelegiuita din vestul salbatic,
in nici-un caz o ratata care sa se lase speriata de billy ala:))))

ps:avea derringer pt ca e o arma mica,si femeile foloseau arme mici=)))
 

DeletedUser

Guest
omule ai cam gresit povestea:)))

belle star era o nelegiuita din vestul salbatic,
in nici-un caz o ratata care sa se lase speriata de billy ala:))))


stiu dar si cu tine acuma cum ai fi vrut sa spun? .. sa dus la Belle si ia cerut un pistol aceasta ia dat cea mai buna arma a sa? .. nu prea merge:D .. chestia aia mi-a venti atunci in minte pe moment:) ..
 

DeletedUser

Guest
stiu dar si cu tine acuma cum ai fi vrut sa spun? .. sa dus la Belle si ia cerut un pistol aceasta ia dat cea mai buna arma a sa? .. nu prea merge:D .. chestia aia mi-a venti atunci in minte pe moment:) ..

mdea
oricum,povestea e buna:)
tine-o tot asa:)
 

DeletedUser11327

Guest
Revolveru lui young e o misiune secreta descoperita la lvl 60 in conditi speciale :). Da is vreo 6 conditi (data , ora , arma , imbracaminte , produs si cal). Revolverul lui young arata ca Revolverul Nr.1 , 105-125 daune , lvl 60 , +6 impuscare , +7 pune capcane.Eu il am pe lumea 2 , numai ca folosesc alt nume:).

Un singur sfat dau :

Sambata noaptea;);)!Si aici veti intelege importanta Colierului De Piatra!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
da-ne un link cu inventarul de pe weststats...altfel o sa ajungi ca Golden B0y
 

DeletedUser9380

Guest
Revolveru lui young e o misiune secreta descoperita la lvl 60 in conditi speciale :). Da is vreo 6 conditi (data , ora , arma , imbracaminte , produs si cal). Revolverul lui young arata ca Revolverul Nr.1 , 105-125 daune , lvl 60 , +6 impuscare , +7 pune capcane.Eu il am pe lumea 2 , numai ca folosesc alt nume:).

Un singur sfat dau :

Sambata noaptea;);)!Si aici veti intelege importanta Colierului De Piatra!!!

2nd Golden Boy.Spune-ne numele pe lumea 2,pune-l la profil sau pune inventarul pe weststats.
 

DeletedUser8160

Guest
Revolveru lui young e o misiune secreta descoperita la lvl 60 in conditi speciale :). Da is vreo 6 conditi (data , ora , arma , imbracaminte , produs si cal). Revolverul lui young arata ca Revolverul Nr.1 , 105-125 daune , lvl 60 , +6 impuscare , +7 pune capcane.Eu il am pe lumea 2 , numai ca folosesc alt nume:).

Un singur sfat dau :

Sambata noaptea;);)!Si aici veti intelege importanta Colierului De Piatra!!!

Daca tot il ai de ce nu il porti ?
 

DeletedUser11327

Guest
Am vrut sa vad cata lume va trimite mesaje in prima ora de la stire si au fost 4-5 pe forum si vreo 10 pe privat.

Oricum era o gluma , dar persoanele mai inteligente au cerut raport sau print , cei mai incuiati la mansarda au trimis mesaje cu zimi plsssssssssssssssss cum:)))))))))))


Oricum nu il are nimeni si nu face bine un admin sa ne dezchida si noua ochi:))
 

DeletedUser

Guest
Am vrut sa vad cata lume va trimite mesaje in prima ora de la stire si au fost 4-5 pe forum si vreo 10 pe privat.

Oricum era o gluma , dar persoanele mai inteligente au cerut raport sau print , cei mai incuiati la mansarda au trimis mesaje cu zimi plsssssssssssssssss cum:)))))))))))


Oricum nu il are nimeni si nu face bine un admin sa ne dezchida si noua ochi:))

Incuiat esti tu!
Noi incercam sa aflam secretul si tie iti arde de glume ?:|
 

DeletedUser

Guest
Am vrut sa vad cata lume va trimite mesaje in prima ora de la stire si au fost 4-5 pe forum si vreo 10 pe privat.

Oricum era o gluma , dar persoanele mai inteligente au cerut raport sau print , cei mai incuiati la mansarda au trimis mesaje cu zimi plsssssssssssssssss cum:)))))))))))


Oricum nu il are nimeni si nu face bine un admin sa ne dezchida si noua ochi:))

wow ce chestie... cat timp a mai facut cineva asta si a avut o reactie proasta, nu trebuia sa o faci si tu...iar daca chiar il aveai ne-ai fi dat numele... mda...
 
Sus